BTT SKR V1.4

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 4
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

BTT SKR V1.4

Post autor: kamilxxg »

Pojawiła się nowa wersja popularnej płyty głównej. W stosunku do v1.3 główne zmiany to:
  • Bezpośrednia wtyczka do RGB :shout:
  • 2 dodatkowe gniazda wentylatorów, w sumie można podłączyć 5 wentyli :D Jeden jest oznaczony jako "CNC fan" ktoś wie o co chodzi?
  • 2 wtyczki dla jednego sterownika dla osi Z
  • v1.4PRO ma LPC1769, który potrafi się rozpędzić do 120MHZ
  • w v1.4 trzeba będzie odciąć pin DIAG na sterowniku TMC2209 żeby krańcówka działała jeśli ktoś nie chce sensorless homing, w v1.3 była zworka od tego
    Adnotacja 2019-12-14 234043.png
Mosfet od grzania stołu zdaje się, że pozostaje ten sam (144W) więc oficjalne zalecane jest użycie zewnętrznego przynajmniej jeśli chodzi o Ender-3 bo widziałem przypadek, że mosfet na płytce się zjarał a producent odpisał, że to dlatego, że Ender-3 wymaga podpięcia dodatkowego układu zasilającego stół...

Dodatkowe ficzery to możliwość dokupienia modułów
  • Moduł WIFi ESP01S
  • Moduł BTT Writer do flashowania ESP01S
  • Moduł DC5V

Dodatkowo można sterować silnikiem przez:
(nie mogłem się powstrzymać)
(nie mogłem się powstrzymać)
Mam nadzieje, że popełnili mniej błędów przy płytce niż literówek bo powyższy błąd jest z oficjalnej dokumentacji na githubie...

W repo Marlina 2.0.0 jeszcze nie ma zdefiniowanej płytki ale jest do pobrania soft z repo BTT więc może zanim dojdzie wrzucą do oficjalnego repozytorium.

Repozytorium na github
https://github.com/bigtreetech/BIGTREET ... SKR%20V1.4

Link do ali
https://aliexpress.com/item/4000470048293.html
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 1
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: Marvin27 »

kamilxxg pisze:Pojawiła się nowa wersja popularnej płyty głównej. W stosunku do v1.3 główne zmiany to:
  • 2 dodatkowe gniazda wentylatorów, w sumie można podłączyć 5 wentyli :D Jeden jest oznaczony jako "CNC fan" ktoś wie o co chodzi?
Ale tylko FAN0 jest sterowany PWM, reszta jest stale włączona.
https://github.com/bigtreetech/BIGTREET ... 1.4PIN.pdf
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: ndn »

Myślicie że już brać wersję 1.4? Bo nie bardzo jakieś opinie są. Czy czekać na jakieś ewentualne kolejne rewizje.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: Zepco »

Tak to można czekać w nieskończoność :-)
TDI-CAD
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
ZurekDEPECH
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Drukarka: Ender 3

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: ZurekDEPECH »

Witam

On i mam zagwozdke bo niewiem czy wybrać:
1. Skr 1.3 z 2208, 2209, 2130 ? (32$, 39$, 42$)
2. Skr 1.4 z j/w ( 41$, 48$, 51$)
3. Skr mini e3 z 2209 lub SKr E3 DIP z 2208 (ta sama cena 26 USD)
Mam endera 3 z płyta 1.1.4 z następującym problemem - nie łączy mi się po kablu z rpi, najpierw wystarczyło odpiąć kabel od drukarki ale wczoraj odmówiła płyta posługi i nie łączy (wiem pewnie luty puściły choć niekoniecznie). Ceny 1.3 i 1.4 podobne wiec chyba bardziej skłania, się ku 1.4 tylko niewiem z którymi sterownikami (różnica tez niewielka w cenie). Wiem ze przy skr 1.3 i 1.4 czeka mnie zmiana obudowy płyty ale to nie problem i od dłuższego czasu przymierzałem się nad wydaleniem płyty na tył drukarki. Za to skr mini to najmniej roboty i kombinacji. Rozumiem tez ze przy skr 1.3 i 1.4 muszę dokupić mosfet do grzania stołu. I zabawa z podłączeniem stockowego ekranu ;)
Moze coś podpowiecie ?
rpa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2017, 14:42

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: rpa »

Posiadam skr 1.4 nie turbo czy komuś udało sie odpalić wifi przez esp01 .Czy znajduje sie tam oprogramowanie esp3d czy jakieś inne . Wgralem esp3d do esp na pajaku działa (moge połaczyc sie z wifi i odpalic strone esp ) po wpieciu do skr1.4 esp nie łaczy wifi . Na płytce nie ma napiecia na pinie ch/pd czy trzeba gdzies w merlinie wysterowac ten pin i ustawic łaczośc wifi ?? ,bo w wersji z githuba btt skr 1.4 nie znalazłem opcji wifi .
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 4
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: kamilxxg »

rpa pisze:Posiadam skr 1.4 nie turbo czy komuś udało sie odpalić wifi przez esp01
Mi się udało na wersji Turbo ale konfiguracja najprawdopodobniej będzie ta sama. Dla wygody zamówiłem układy od BTT.
Soft można wrzucić wg instrukcji https://github.com/bigtreetech/BTT-WRITER-V1.0 jest to wersja 2.1
lub według bardzo szczegółowego poradnika @ rafaljot viewtopic.php?f=14&t=4650&hilit=esp01s gdzie znajdziesz też sporo ciekawych informacji

Do tego musisz zrobić kilka zmian w marlinie:
1.png
Ten plik nie jest w projekcie marlina, trzeba zmienić go w plikach pakietów w folderze PlatformIO
Ten plik nie jest w projekcie marlina, trzeba zmienić go w plikach pakietów w folderze PlatformIO
Tu nie miałem żadnych zmian, w marlinie było to samo
Tu nie miałem żadnych zmian, w marlinie było to samo
Po wgraniu standardowa procedura, wgranie plików i zmiana trybu na klienta, na Win10 nie mogłem się połączyć z siecią ESP3D, pewnie błąd w konfiguracji sieci więc wrzuciłem pliki z telefonu.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: BogdanK »

Witam
Czy mogę podłączyć się do tematu, a mianowicie posiadam płytę BTT SKR 1.4,wyswietlacz BIGTREETECH TFT24 v1.1,TMC2209 oraz 3Dtouch i drukarkę ENDER 3 Pro. Czy ktoś z Forumowiczów pomógł mi w konfiguracji Merlina 2.0 oraz żeby to cos odpaliło z ta płytą. Wgrałem na kartę SD plik Firmware .bin z forum (versja skr 1.3) wyświetlacz ruszył ale nie przewija menu i nic więcej nie rusza.
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 4
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: kamilxxg »

BogdanK pisze:...
Merlina nie wiem jak się wgrywa, może być za to Marlin?

Mój soft możesz podejrzeć na tym repo to możesz zobaczyć moje ustawienia jest to zawsze jakiś punkt wyjścia (na razie to repo lepiej opisane nie będzie)
https://gitlab.com/kgniewek/marlin-2.0.x-skr-v1.4-turbo

Firmware z tego linka nie wgrywaj czasem u siebie bo:
  • mam wersje Turbo
  • korzystam z sensorless homing
  • czujnik poziomowania - na Z mam obcięty pin DIAG w TMC2209
  • mam inną ilość kroków/mm dla ekstrudera bo mam BMG
  • mam fabryczny wyświetlacz
To może być dla ciebie za dużo zmian na początek (i jak znajdujesz jakąś skompilowaną wersję dla konkretnej drukarki i płyty to też mogą tam być takie zmiany więc należy z tym uważać). Podejrzyj sobie po prostu pliki Configuration.h i Configuration_adv.h jak mam tam poustawiane wszystko, możesz porównać te pliki ze swoimi np robiąc diffa .

Obejrzyj też na yt poradniki odnośnie wgrywania Marlina na płyty SKR. Pamiętaj, że tak jak w tych filmach definiowana jest konkretna płyta np. v1.3 tak musisz u siebie wybrać v1.4 reszta powinna być w miarę podobna poza ustawieniem zworek bo to jest inne na v1.4 względem v1.3 (to powinieneś wiedzieć zanim się weźmiesz za konfiguracje oprogramowania)


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=GNGN2iSQ5j4


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=dOJbSrWVu_Q


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=l1Putn10_Ek

Co do wyświetlacza i tak ogólnie - poszukaj dokumentacji na githubie producenta albo odezwij się do sprzedawcy, odpisują na drugi dzień ale zawsze przesyłają potrzebne informacje.

Polecam poczytanie i pooglądanie najpierw jak skonfigurować Marlina dla siebie bo wgrywanie skompilowanych wersji dla innej płyty może powodować problemy i lepiej tego nie robić na początku zabawy z Marlinem bo można coś sobie popsuć. Nikt z forumowiczów nie da dokładnie takiej wersji jakiej oczekujesz więc nauka konfiguracji ciebie nie ominie.
JGFTW
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
BogdanK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:54

Re: BTT SKR V1.4

Post autor: BogdanK »

Pomęczę się .Dziękuje. :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”