SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
bryan
Postów w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Post autor: bryan »

Ender 3 z SKR Mini E3 1.2 Marlin 2.0.3, w standardowym setupie wszytko mi działa pięknie. Ale sobie wymyśliłem, że czasem jak drukarka kończy wydruk późno, to przydałoby się automatyczne wyłączanie przez M81. Zamówiłem sobie moduł BTT Relay 2.0 który z płytami Bigtreetech podobno współpracuje i zaczęły się schody ;) Moduł podtrzymuje zasilanie jak dostanie HIGH na odpowiednim wejściu, jak nie, to po 15 sekundach wyłącza przekaźnik.
SKR Mini E3 ma odpowiednie wyjście (PT-DET) skojarzone przez PS_ON_PIN z pinem PC12. Skonfigurowałem pins..h jak trzeba, zmiany w configuration.h jak poniżej i.... lipa.
#define PSU_CONTROL
#define PSU_NAME "Power Supply"

#if ENABLED(PSU_CONTROL)
#define PSU_ACTIVE_HIGH true // Set 'false' for ATX, 'true' for X-Box < to wskazuje, ze musi być True, bo tego wymaga moduł

//#define PSU_DEFAULT_OFF // Keep power off until enabled directly with M80 <wg tego powinno działać od początku
//#define PSU_POWERUP_DELAY 100 // (ms) Delay for the PSU to warm up to full power

// #define AUTO_POWER_CONTROL // Enable automatic control of the PS_ON pin
#if ENABLED(AUTO_POWER_CONTROL)
#define AUTO_POWER_FANS // Turn on PSU if fans need power
#define AUTO_POWER_E_FANS
#define AUTO_POWER_CONTROLLERFAN
#define AUTO_POWER_CHAMBER_FAN
//#define AUTO_POWER_E_TEMP 50 // (°C) Turn on PSU over this temperature
//#define AUTO_POWER_CHAMBER_TEMP 30 // (°C) Turn on PSU over this temperature
#define POWER_TIMEOUT 30
#endif
#endif
Drukarka po starcie poddaje na PT-DET poziom niski.
Można wywołać poziom wysoki na się z menu marlina wybierze Switch Power OFF a następnie Switch Power ON, później już działa. (albo jak się wyśle M80).
Próbowałem dziada zmusić żeby przy inicjalizacji ustawiał tego pina na high, ale żadne czary nie pomogły :(. Chwilowo utknąłem - pomóżcie.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
bryan
Postów w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Post autor: bryan »

Update.
Zmusiłem dziada do działania tak jak chce.
Dla poszukujących: MarlinCore.cpp pod koniec funkcji setup() wpisałem 1 linijkę która robi dokładnie to samo co M80 - wywołałem funkcję PSU_ON(); i działa.
tig33r
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Jedrek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2020, 18:41

Re: SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Post autor: Jedrek »

Czy możesz ten kod, który dopisałeś samemu ?
Mam podobny problem jak Ty
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Post autor: dziobu »

Jedrek pisze:Czy możesz ten kod, który dopisałeś samemu ?
Ciekawe o co chodzi...

Wszystko jest tu:
MarlinCore.cpp pod koniec funkcji setup() wpisałem 1 linijkę która robi dokładnie to samo co M80 - wywołałem funkcję PSU_ON()
Jedrek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2020, 18:41

Re: SKR MINI E3 1.2 - jak ją zmusić, żeby PS_ON_PIN ustawił się na HIGH po włączeniu

Post autor: Jedrek »

No tak, jakoś mi to umknęło.
Proszę usunąć moje posty, żeby nie zaśmiecały forum. Przepraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”