Elektronika z LPC1114

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: dragonn »

A nie jest tak że smoothie potrzebuje dwa czytniki? Jeden z którego czyta sobie config a drugi do drukowania. Przy czym slot na sd na pcb popieram - mniej zakłóceń.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: mcxmcx »

Obsługuje dwa czytniki, ale może być tylko z jednym.
Jak masz zewnętrzny to wyjmujesz sd, wkładasz w locie, bez wyłączania drukarki, a na "wewnętrzny" pliki się wgrywa kabelkiem albo trzeba wyłączyć drukarkę i włączyć.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: dragonn »

W sensie chodzi mi o to czy mając jednego można drukować z SD ale domyślam się że to chciałeś przekazać.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: mcxmcx »

Tak, mając jeden czytnik, ten z systemem kopiujesz pliki przez USB i się da drukować. Kopiuje powoli przez hosta.
Można też zamontować ten wewnętrzny sd jako pamięć masową w Windows, ale.wtedy przy odnotowaniu lubi się resetnac.

Dla mnie najlepszy jest zewnętrzny czytnik sd, tak się przyzwyczaiłem i tak mam :)


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: DVJCODEC »

Smoothie czyta konfig i pliki do druku z jednej karty. Nie ma potrzeby dwóch czytników.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 34
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: WillingMagic »

Mała niespodzianka z powodu innego użycia pinów. Przy uruchomieniu testów erc okazało się że wolnych pinów jest więcej, więc dorzuciłem jeszcze jeden stepstick, grzałkę, czujnik temperatury i wentylator oraz niezależną aktywację stepsticków dla każdego z ekstuderów. Więc aktualnie można będzie używać 2 ekstruderów. Ze względu na to nie ma już wolnych pinów, ale myślę że to bardziej się przyda niż dodatkowe złącze.
Yet-another-3d-printer-electronics.zip
(237.24 KiB) Pobrany 174 razy
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: anraf1001 »

WillingMagic pisze:Mała niespodzianka z powodu innego użycia pinów. Przy uruchomieniu testów erc okazało się że wolnych pinów jest więcej, więc dorzuciłem jeszcze jeden stepstick, grzałkę, czujnik temperatury i wentylator oraz niezależną aktywację stepsticków dla każdego z ekstuderów. Więc aktualnie można będzie używać 2 ekstruderów. Ze względu na to nie ma już wolnych pinów, ale myślę że to bardziej się przyda niż dodatkowe złącze.
Yet-another-3d-printer-electronics.zip
:git: :git: :git:
Jeszcze bardziej mi się podoba
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 34
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: WillingMagic »

Teraz zastanawiam się jakie zabezpieczenia dodać do gniazd i będę już przechodził do układania elementów na pcb.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 34
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: WillingMagic »

Mam problem z wybraniem odpowiedniego przełącznika między 12v a 24v. Jednym z pierwszych pomysłów było użycie zwykłego złącza 2,54 i zworki, ale niestety prąd maksymalny jaki wytrzymuje to 3A, co skreśla go dla 12v przy użyciu grzałki o mocy 40W. Zastanawiam się czy nie użyć 2 gniazd na bezpieczniki i w zależności od potrzeby włożyć w odpowiednie gniazdo bezpiecznik, nie jest to może najtańsze, ale całkiem wygodne rozwiązanie. Ewentualnie zamiast gotowego złącza użyć 3 blaszek mocujących bezpieczniki rurkowe np. PROFFUSE ZH8, ale nie jest to najbardziej elegancka opcja.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 34
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Elektronika z LPC1114

Post autor: WillingMagic »

Po długiej przerwie wróciłem do tematu elektroniki. Lista zmian na tą chwilę:
  • Dodałem punkty do testowania napięcia w przy przetwornica i mosfetach. Pozwoli to na szybką diagnozę w razie problemów lub awarii.
  • Zrezygnowałem z możliwości wybierania napięcia dla grzałek, powodem jest ograniczona sprawność przetwornic i bezpieczne rozwiązanie pozwalające zmieniać napięcie
  • Wejście zasilania jest zabezpieczone przed złą polaryzacją za pomocą bezpiecznika i transila
  • Faza schematu wstępnie została zakończona i w tej iteracji będą trafiać jedynie poprawki i drobna kosmetyka
Dokładna lista zmian jest dostępna na:
https://github.com/MateuszKrawczuk/Zero ... its/master
dragonn, pszczelaszkov
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”