TFT i SERIAL_PORT_2

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
kpp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2020, 07:46

TFT i SERIAL_PORT_2

Post autor: kpp »

Ma ktoś pomysł jak podłączyć wyświetlacz TFT pod SERIAL 2? (Albo co robie nie tak?) Mam podpiety TFT na łączu szeregowym pod AUX-1 i konfigurację w Marlinie Serial port 0 - działą wszystko , poza tym, że jednocześnie nie mogę zmienić konfiguracji kablem USB i mieć podłączony wyświetlacz. Tzn jak coś wgrywam to odłączam TFT, a jak podłączam TFT to odłączam USB. Wymysliłem sobie , ze podepnę TFT przez SERIAL_PORT_2 , ale... nie mogę uruchomić TFT .
Co oznacza ta cyfra po SERIAL_PORT_2 numer portu (wyprowadzenia) jak w https://revilor.github.io/MMU2-Marlin/RAMPSserial.html, czy też funkcję jak doczytałem tu na forum.
Obecnie działa mi tylko z takimi ustawieniami:
#define SERIAL_PORT 0
Ale albo TFT, albo USB
Jeżeli wpisuję wartość w
#define SERIAL_PORT_2 1 to również muszę zamienic piny
KOmbinacha
#define SERIAL_PORT i przełaczenie do pin14,15 nic nie daje (piny zmienione w pliku ramps.h)
Pozdr
D.M

pliki konfiguracyjne są w : viewtopic.php?f=19&t=6153
kpp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2020, 07:46

Re: TFT i SERIAL_PORT_2

Post autor: kpp »

Odpowiem sobie samemu - po kilku dniach walki znalazłem rozwiązanie.
SERIAL_PORT_2 - pracuje na wszystkich portach z ATMEGI. (1,2,3 - te sprawdziłem) . (0 na pinach 0,1; 1 na pinach 18,19; 2 na pinach 16,17; 3 na pinach 14,15). Ale... nie zawsze działa. Wynika to z faktu, że są to w większości piny od END stopów w RAMPIE, i dołączone są do procesora poprzez układ z rezystorem i kondensatorem, i to on wszystko chrzani. Więc albo trzeba "poprawić połaczenia - wylutować R i C" albo połaczyć na inne piny (16 i 17 ze złącza LCD)
Pozdr
D.M
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: TFT i SERIAL_PORT_2

Post autor: Berg »

może nikt się nie domyślił, o jaką elektronikę, jaki procesor ci chodzi. Link, który dałeś w pierwszym poście jest do tego wątku :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”