[JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: Berg »

używasz stale słowa "termik". Co ono znaczy?

PS: "termik" to bezpiecznik termiczny. nie stosuje się tego w drukarkach. Tak, że w sumie to nie wiem, czy pisząc "termik" masz na myśli termistor, a może generalnie układ sterujący temperaturą drukarki złożony uC, grzałki, termistora, zasilania, czyli jakby "termiką"...
A może kłopot w tym, że wymieniłeś termistor na termik.

PS2: co masz z tym zrobić? A) nauczyć się podstaw programowania w C i podstaw elektroniki , B) oddać to komuś, kto się już nauczył.
FlameRunner
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: Pjoter »

Jeśli czegoś nie wiesz to nie zakładaj nic. Jak widać wprowadza to zamęt i chaos w temat oraz generuje problemy.
Jeśli boisz się uwalenia procka poprzez wgrywanie marlin (co chyba jest niemożliwe o ile nie odepniesz kabla w środku wgrywania) to najlepiej byś zostawił to komuś innemu. Przepraszam że tak naskakuje ale po 20 postach i moim pytaniu na podstawie twojej historii postów, dowiadujemy się że drukarka była modyfikowana. A to bardzo istotna informacja. Najlepiej byś ponownie oddał drukarkę do serwisu (najlepiej tego samego). Ja się na autach nie znam nic a nic więc na wymianę klocków hamulcowych też oddaje do mechanika. Nie ma w tym żadnego wstydu.

BTW ja uważam że te sterowniki są kompatybilne. Dwa elementy o zupełnie różnej logice sterowania silnikami mają kompatybilne "nóżki" i możesz je zamiennie wpinać w płytę. Jedyne na co trzeba uważać to zmiana kierunku. Niekompatybilne mogą być tmc5160 (pisze z pamięci, mogłem się pomylić) które pierwsze pojawiły się na aliexpress i nie były kompatybilne (inna wielkość, inne porty i/o).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: Mati »

Najprościej to właśnie to, co Ci napisano wyżej - odwrócić wtyczkę. A jak nie to można w configuration.h zakomentować/odkomentować którąś z tych linijek, skompilować i wgrać firmware na nowo.
Configuration.h
Configuration.h
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 24
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: olderman »

Nie obrażam się za krytykę czy wytknięcie błędów i przepraszam za nieprecyzyjne przedstawienie problemu. Nikt nie jest orłem a ja na pewno nie pomimo posiadania takiej czy innej wiedzy. Dzięki informacji z forum za co dziękuje wgrałem merlina korzystając z cury i ściągniętego hex-a nie spodziewając się takich efektów. Oddanie drukarki do serwisu byłby najlepszym rozwiązaniem ale w okolicy nie ma serwisu naprawiającego aurory dlatego szukam alternatyw i kopie w sieci szukając takiego rozwiązania problemu jakiemu podołam. O zmodyfikowaniu softu nawet nie myślę bo nie mam o tym bladego pojęcia więc zablokowanie procka przy wgrywaniu lub inne niespodzianki w działaniu drukarki są jak najbardziej prawdopodobne.
Creality K1C
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: Berg »

poszukaj kogoś z forum w Twojej okolicy, kto Ci to za dobrą flaszkę nagranie i tyle.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: FlameRunner »

Jaki w tym momencie jest problem? Silniki jeżdżą w drugą stronę i tyle? Piszesz o kopaniu w sieci w poszukiwaniu rozwiązania problemu, a co zrobiłeś z naszymi radami? Wtyczek obrócić ani poprzekładać w nich pinów nie masz zamiaru? A firmware nie zmienisz, bo nie umiesz?

Te drukarki to Ci w ogóle czasem działają? Czy bywają okresy, w których jesteś w stanie wziąć i coś wydrukować? Sądząc po Twoich postach (z tego i poprzedniego konta), od dwóch lat masz same problemy, ciągle coś nie działa, zmiana drukarek nie pomaga, a za całą tę beznadziejną sytuację obwiniasz wszystko i wszystkich dookoła, tylko nie siebie.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: kapi »

@FR, nie każdy zna się na programowaniu i wymianie kół w aucie.
Osobiście uważam że takie strofowanie jest nie na miejscu.
Rozumiem że to jest Twoje zdanie. I wcale nie musi być upubliczniane z ramienia administratora...
Eot.

Ja też sam kopie, grzebie i upalam w miarę możliwości i wyguglanej wiedzy.
Kolega olderman, jak na wiek, i tak super sobie radzi.

Nie każdy zna angielski... dlatego używamy forum do wymiany wiedzy, i szukania pomocy.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: FlameRunner »

Czytałeś cały ten wątek? Czytałeś poprzednie wątki? Czytałeś wątki z poprzedniego konta? Wiesz, dlaczego w czerwcu 2018 dostał permanentnego bana?

Faktycznie, takie strofowanie jest nie na miejscu – powinno w ogóle nie być ku temu okazji, nie powinienem był dopuścić do sytuacji takiej, że margas znowu jest na forum i znowu zachowuje się dokładnie w taki sam sposób, przez który ostatnio musieliśmy się z nim pożegnać.

PS Tu są wątki utworzone z konta margas: link. Gorąco zachęcam do lektury wszystkiego po kolei dla poznania pełnego obrazu sytuacji, inaczej kulminacja w wątku "prośba o korektę ustawień" może być nie do końca zrozumiała.

PPS Kapi, nie zgadniesz, kto margasa dwa lata temu strofował z powodu jego nieznajomości angielskiego. :D Kliknij tutaj. :D
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: Pjoter »

Tyle tylko że olderman:
- nie chce się niczego nowego nauczyc
- nie chce oddać drukarki na serwis (ew. Wysłać na serwis)
- nie chce podzielić się co było w drukarcę zmieniane

Irytujace to jest, bo jak chcesz wymienić klocki w aucie to nie powiesz "no szukam rozwiązania że tylko młotka się używa. Nie lubię śrubokrętów i na pewno spierdolę łeb śruby jak będę jakiegoś używać"
Z takim podejściem to może nie robić nic z firmware i mieć niesprawna drukarkę lub odpalić tutoriali marlin, w drugiej zakładce Google tłumacz, w trzeciej forum ( i zadawanie konkretnych pytań jeśli coś jest niezrozumiale) i coś zrobic. Wynik to albo niesprawna drukarka lub sprawna. Nic do stracenia. Do zyskania sprawna drukarka.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: [JGaurora A5] sterowanie grzałka extrudera

Post autor: kapi »

FlameRunner pisze:
PPS Kapi, nie zgadniesz, kto margasa dwa lata temu strofował z powodu jego nieznajomości angielskiego. :D Kliknij tutaj. :D
... nie zgadniesz kto mu fizycznie pomaga...
Eot.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”