SKR_V1.3_Problem_Z_Komunikacją

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
dziambelek99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 11:16

SKR_V1.3_Problem_Z_Komunikacją

Post autor: dziambelek99 »

Cześć. Potrzebuję porady. Pomagam przyjacielowi dodać prusa mmu2 do jego cr-10. Używa płyty skr1.3 ze sterownikami TMC 2130 i standardowego wyświetlacza CR-10. Więc mmu jest podłączone do portu tft (aux1), a częścią, z którą mamy problem, jest włączenie portu szeregowego dla skr w marlinie 2.0. Czytałem gdzieś, że port tft najwyraźniej jest identyfikowany jako port szeregowy 0. Więc w config.h zdefiniowałem SERIAL_PORT_2 jako 0, a później w zaawansowanych ustawieniach konfiguracji ustawiłem mmu serial na SERIAL_PORT_2. Dziwne jest to, że kiedy włączamy drukarkę skonfigurowaną jako taką, wyświetlacz nie włącza się i z tego, co wiemy, skr nie uruchamia się poprawnie. Jednak po odłączeniu mmu do rozruchu, a następnie ponownym podłączeniu go, drukarka działa. MMU po prostu nie. Uważamy więc, że wyświetlacz w jakiś sposób zakłóca mmu. Nie jestem ekspertem, ale czy te wyświetlacze nie używają SPI do komunikacji? SPI i szeregowy to dwa osobne interfejsy, więc nie powinny wpływać na siebie, prawda? Tak czy inaczej. Nie jestem pewien w tym momencie, gdzie dokładnie leży problem. Nie jestem pewien, czy włączyć drugi serial w marlinie dla skr 1.3. Wiem, jak to zrobić dla zwykłych płyt AVR, to skr, o którym nic nie wiem. Ogólnie. Jak skonfigurować go do pracy z dowolnym urządzeniem szeregowym? Niekoniecznie mmu. Czy port tft rzeczywiście ma numer 0 i czy może zakłócać wyświetlanie? Czy są jakieś dodatkowe kroki, które muszę podjąć?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: SKR_V1.3_Problem_Z_Komunikacją

Post autor: morf »

//OT: Nie jestem ekspertem ale moglbys jakos przeformatowac tego posta do bardziej czytelnej formy?
Done is better than perfect.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: SKR_V1.3_Problem_Z_Komunikacją

Post autor: Mati »

Czy port tft rzeczywiście ma numer 0
Tak.
Nie pomieszałeś linii RX/TX?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”