SKR mini 2.0 - problem z wentylatorem na PC7

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

SKR mini 2.0 - problem z wentylatorem na PC7

Post autor: sobal »

Dzień dobry Szanownemu Gronu,

Mam płytę SKR mini 2.0, a z nią pewien problem. Mianowicie po wpięciu hotend_cooling_fan pod gniazdo oznaczone jako PC7 wentylator pracuje tylko na pełnych obrotach - zasilanie na 24V.
Już przy uruchomieniu płyty wentylator od razu jest włączany. Brak możliwości kontroli (zarówno pod orginalnym oprogramowaniem Marlin 2.0, jak i w Klipperze).
Czy macie jakieś pomysły, co może być przyczyną? Z góry dziękuję.
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
1kamil
Postów w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: SKR mini 2.0 - problem z wentylatorem na PC7

Post autor: 1kamil »

Moze być mosfet spalony. Jakieś ślady? Możesz sprawdzić jakie są napięcia na bramie i drenie dla różnych nastaw?
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 2
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Re: SKR mini 2.0 - problem z wentylatorem na PC7

Post autor: sobal »

Wygląda na to, że płyta w ogóle jest dużo poważniej uszkodzona. Próby przeprowadziłem na najnowszym firmware do SKR 2.0 z githuba oraz Kliperze. W obu przypadkach nie działały:
1. Wentylator na PC7 zawsze na 100%, wentylator na PC6 nie włącza się nigdy.
2. Nie działa grzanie hotendu ani stołu.
3. W związku z 2 włącza się thermal runaway protection.

Nie wiem czy jest sens z tym walczyć, czy po prostu płytę zwrócić do sprzedawcy :( To już moja druga SKR 2.0, w pierwszej z nieuwagi zmieniłem bieguny na buck konwerterze i spalilem mosfet PC6/7. Na szczęście wszystko inne działa, więc na razie "jadę" na niej, aż nie dostanę nowej.

Pytania.
1. Czy macie może pomysł, co może być uszkodzone w aż tak podstawowy sposób na tej rzeczonej płycie?
2. Chciałbym podłączyć step down na 12V do PC7 dla 5015. Czy są przeciw temu jakieś przeciwwskazania?
3. Czy istnieje możliwość innego podłączenia wentylatora 5015 na tej płycie, na której spaliłem mosfet?

Z góry dziękuję za rady i pozdrawiam,
S.
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”