BTT SKR V1.4 i krańcówka Z

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
skowina
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2020, 13:06

BTT SKR V1.4 i krańcówka Z

Post autor: skowina »

Hello

Pany i Panewki, czy ktoś ma ficzer do ogarnięcia tematu jak podłączyć dwie osobne krańcówki do osi Z, które bedą odpowiadały osobno za pojedynczy silnik ?
Płyta posiada jeden driver pod oś Z, dwa gniazda pod silniki na oś Z i jedną krańcówkę na oś Z.

Czy może nie trzeba dwóch krańcówek, bo ten sposób podłączenia (na płycie) uniemożliwia pogubienia kroków przez jeden z silników i wszystko będzie zawsze równo jeździło ?

Ktoś jest w stanie mi nakreślić sposób rozwiązań problemów poziomowania się osi Z ?
Właśnie do tej pory byłem przekonany ze oryginalna płyta Anety A6 ma wtyczki na dwie osobne krańcówki, ale przed chwilą to prześwietliłem ponownie i widzę ze mam dwie krańcówki podłączone szeregowo.
Czyżby to była metoda BRUTE FORCE poziomowania ?jak jeden silnik dojechał do krańcówki to ta już stawiała fizyczny opór i uniemożliwiała obrót silnika, a ten drugi będzie się kręcił póki nie wyłączy drugiej krańcówki i wtedy dopiero nastąpi programowe STOP na oś Z?

Ktoś coś podpowie, opowie ?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: BTT SKR V1.4 i krańcówka Z

Post autor: Pjoter »

Mówisz o rozwiązaniu z dwoma niezależnym osiami Z. Dwa silniki, dwa sterowniki i dwie krancowka potrzebne. Poszukaj konfiguracji dla np. Anycubic i3 Mega - tak jest takie rozwiązanie. Może to cie naprowadzi ;)
skowina
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: BTT SKR V1.4 i krańcówka Z

Post autor: konradsdev1 »

Endstopy mechaniczne można w prosty sposób połączyć szeregowo, wtedy zadziałanie któregokolwiek będzie powodowało zatrzymanie osi Z. Do obydwu należy podłączyć GND, VCC tylko do pierwszego, sygnał wyjściowy z pierwszego podłącza się do VCC drugiego. Sygnał wyjściowy z drugiego podłącza się normalnie do płyty.
Załączniki
makerbot_endstop.png
skowina
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”