skr 1.4 i bltouch

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
arulo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2020, 00:03

skr 1.4 i bltouch

Post autor: arulo »

Dzień dobry.
Ponownie potrzebuje pomocy osób z wieksza wiedza i doswiadczeniem a tym razem chodzi o bl-touch.
po podłączeniu sensora i włączeniu drukarki objawy sa nastepujace:
-komenda m119 pokazuje ze bltouch ciagle jest triggered i ok jest to prawda bo "patyczek" w sensorze jest ciagle uniesiony
-próba z home objawaia sie tak ze y i x wszystko dziala ale gdy przychodzi moment osi z podnosi sie ona nieznacznie od połozenie w którym ja zostawie.
Czyli chciał bym sie dowiedziec co poszło nie tak ze przy próbie z home, bltouch nie puszcze "patyczke" i nie opuszcza sie az dotknie blatu.
Tak jak to miało miejsce ostatnio załączam pliki config i cofnig_adv.
Z góry dziekuje za pomoc.
Załączniki
Configuration_adv.h
(141.28 KiB) Pobrany 79 razy
Configuration.h
(87.29 KiB) Pobrany 100 razy
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: skr 1.4 i bltouch

Post autor: Mati »

Nie łączy gdzieś na przewodach białym i czarnym bl-toucha, lub są one źle podłączone.
arulo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2020, 00:03

Re: skr 1.4 i bltouch

Post autor: arulo »

Przepraszam zapomniałem dopisac ze podczas gdy wpisze G29 czyjnik działa jak by normalnie tylko gdy zaczyna opuszczac sie w dół nie dociera do blatu i pojawia sie błąd probing failed. Wyglada to tak jak by z_min był nieznany ale drukarka nie sprawdza go bltouch'em tylko uznaje ze jest na 0.
Co do kabelków sadze ze sa podłączone ok bo moge komenda opuscic i podniesc " patyczek" od bltouch.
arulo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2020, 00:03

Re: skr 1.4 i bltouch

Post autor: arulo »

Dobrze przyjaciele po dogłębnym przejrzeniu configu zauwazyłem ze linijka use_z_min_plug nie została zakomentowana a wiec i drukarka czekała na sygnał z tego pluga po dodaniu // działa.
Temat do zamkniecia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”