Grzanie stołu nie działa

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
hyperon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2020, 18:20

Grzanie stołu nie działa

Post autor: hyperon »

witam,

Lut od stołu mi się odczepił/ przerwał przy "+" . Do chwili zadziałania zabezpieczeń i zatrzymania drukarki stół był podłączony tylko do minusa.
Po przylutowaniu przewodów i uruchomienia grzania stołu, występuje jakiś ogólny spadek napięcia, bo wiatraki zmniejszają obroty, pojawia się jakiś zapach z elektroniki i wariuje wyświetlacz po czym wyłączam drukarkę. Bez grzania stołu i drukowania z PLA wszystko działa jak należy.
Grzanie stołu mam przez dodatkowy mosfet, ale po podłączeniu innego takiego samego dalej ten sam problem.
Czy ten mały mosfet na elektronice się mógł uszkodzić ? Czy elektronika do wymiany ?

płytka: GT2560
stół : MK3
kable do stołu: 2,5mm2
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Grzanie stołu nie działa

Post autor: tapy »

Skoro wymieniłeś MOSFET i dalej ten problem to sprawdź płytę grzejną. Upalenie płyty głównej jest mało prawdopodobne, większość zewnętrznych mosfetów ma transoptor na wejściu do płyty, a tą drogą ciężko by cokolwiek przeszło.
hyperon
hyperon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2020, 18:20

Re: Grzanie stołu nie działa

Post autor: hyperon »

Podłączyłem zapasowy stół MK2 z grzałką , działa. Czyli coś nie tak z tym stołem MK3 , albo źle przylutowałem przewody do stołu.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Grzanie stołu nie działa

Post autor: Zepco »

Wyślij zdjęcia tego stołu jak przylutowałeś
hyperon
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
hyperon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2020, 18:20

Re: Grzanie stołu nie działa

Post autor: hyperon »

Już po ptakach, luty zeszlifowane, zainstalowałem tymczasowo stół MK2a, zamówiłem z Ali matę silikonową , stół MK3 posłuży za płytkę aluminiową 3mm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”