Ramps 1.6+ i Trinamic 2130 SPI

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Ramps 1.6+ i Trinamic 2130 SPI

Post autor: japim »

rafaljot pisze:A Ja Wam powiem, znowu: dajcie sobie spokój z RAMPSem raz na zawsze.
Używanie tej elektroniki to światowy generator wątków na forach.
Lepiej było poczekać miesiąc na dobrą elektronikę, niż teraz ciągnąć ten wątek przez miesiąc.
Eee - bez przesady. Raz ustawiony chodzi jak ruski traktor. ALE należy zaznaczyć, że na wsparcie w temacie Rampsa nie ma co liczyć i w obecnych czasach (2020+) każdy robi to na zasadzie eksperymentu medycznego na własną odpowiedzialność. I nie powinien zawracać głowy, tym którzy przez niego przeszli 5 lat temu i już wszystko pozapominali (bo raz odpalony nie wymaga grzebania).
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Ramps 1.6+ i Trinamic 2130 SPI

Post autor: Berg »

Chodzi, póki nie przestanie. Póki nie wypadnie, jeden z setki niczym nie zabezpieczonych goldpinów. W plątaninie kabelków, zwłaszcza po dodaniu tych od SPI, łatwo się pomylić i coś wsadzić odwrotnie... Ten rodzaj problemów.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2470
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Ramps 1.6+ i Trinamic 2130 SPI

Post autor: mcxmcx »

Ej kolego, nie krzycz na mnie.

Zamówiłem jakies skr 1.3 że stepstickami od chińczyka, w cenie dwóch stepów lokalnie, na dodatek będzie szło miesiąc.

Do tego czasu będzie ramps, albo i nie będzie, bo stara płytka zadziałała.

Ale nie wydaje mi się żeby coś się psuło, jakie kabelki etc?
mam w starym Ulti ramps-a i działa. Ile może mieć lat? 6-7? Jeszcze z repetierem ;)

A co do tego wynalazku, wymyśliłem że wyrwę stabilizator i dam przetwornice step down i będzie ładne 5V 2A.

Tylko następne pytanie ;)
Stepsticki mają mieć jakąś diodę do zabezpieczenia żeby we właściwej kolejności się włączało, ale jeszcze nie ogarniam jak i gdzie to podłączyć.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 4
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Ramps 1.6+ i Trinamic 2130 SPI

Post autor: artusiek »

Zgadzam się ... obecnie SKR1.4 w FullBear , a w Hevo walczę z Duet 2 Wifi ... ramps to już historia ... No chyba , że to mam być drukarka 3d w stylu "retro" , ale na wypasie :smile2:
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”