BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: dziobu »

ma3x pisze:Płyta jest badziewna! Kupiłem nówka sztukę i także mam ten sam problem.
Nie masz może sztucznej wykładziny w pokoju, skarpet z poliestru albo wełnianego swetra?
ma3x pisze:Jak można nie zabezpieczyć portu najbardziej narażonego na awarie!
A nie zastanawiałeś się skąd tak niska cena tych płyt?
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Berg »

//posty na temat grzania płyty w piekarniku przeniesione:
viewtopic.php?p=136228#p136228
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Grzesinski »

Sprawdziłem schemat tej płyty. Wejścia kontroli temperatury są chronione chipguardem CG0603MLC-3.3LE ESD protection >25 kV.
Clamping voltage tego elementu to 25V. To typowy element ochrony ESD, nie zabezpieczy przed obcym napięciem wprowadzonym do obwodu.
Adinfo
ma3x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2018, 19:14

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: ma3x »

dziobu - człowieku czego się czepiasz. Moja płyta jest badziewna i tyle. To chińczyk. Czego się można spodziewać po Chińczyku. Jaka się trafi taką dostaniesz czy ci się to podoba czy nie. Ja miałem akurat pecha :shout:
Drugą płytę Makerbase sBase 1.3 mam od 2 lat bodajże i leci jak ta lala. Są ludzie co twierdzą że ta płyta to niewypał. Mnie trafiła się fantastyczna sztuka.

grzesinski - W moim przypadku wszystkie elementy aż do głównego procesora są ok. Poleciał procesor. Jak stwierdził pan z serwisu to wada fabryczna. Ten sam pan z serwisu stwierdził że na tej płycie nie ma zabezpieczeń termistora. U mnie termistor był nowy (sprawdzany miernikiem) i termistor padł prawdopodobnie z powodu walniętego procesora. Nie było zwarcia ani żadnego innego problemu z mojej strony. Trafiła mi się badziewna sztuka. Zdarza się :)

Wracając do tematu płyty : po tygodniowej debacie z Chińczykami przyznali mi rację że trafił mi się jakiś bubel i wymienią na nowy lub zwrócą pieniądze. Zaproponowałem dopłatę do SKR 2i zgodzili się. Właśnie wczoraj skonfigurowałem SKR-a 2 pod Tronxy X5SA. Polutowałem kabelki, założyłem nową głowicę z nowym czujnikiem od Semiteca. Jedynie pozostało mi do rozgryzienia dwa problemy: Jeden z chłodzeniem Hotendu bo nie załącza się automatycznie podczas rozgrzewania głowicy a powinien. Ręczne odpalony działa normalnie więc pewnie cos w Merlinie przeoczyłem. Drugi to ustawienie właściwego Driver current dla stepsticków bo są w trybie UART a na samych silnikach nie ma danych o ich parametrach prądowych z kolei szukanie PDF-a z danymi skończyło się tym że mam kilka różnych odmian tego samego silnika więc postanowiłem podnosić ten parametr eksperymentalnie zakładając że górna bezpieczne granica oscyluje przy 1300 mA. Ogólnie rzecz biorąc Maszyna chodzi cichutko i jestem zadowolony z zakupu. Trochę czasu pochłonęło z początku sprawdzenie czy to rewizja A czy B płyty ale mam rewizję B więc nie muszę kombinować z kablami :)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: morf »

Czyli temat do zamknięcia?
Załączniki
Screenshot_20211210-214038_Chrome.jpg
dragonn, dziobu, Berg
Done is better than perfect.
ma3x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2018, 19:14

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: ma3x »

Czyli temat do zamknięcia?
Jak dla mnie to tak. :)
Syllin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2022, 21:37

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Syllin »

Holgin pisze:Płyta nie jest badziewna, tylko okablowanie/montaż ;)
Kupiłem już dwa zestawy SKR V1.4 Turbo+ wyświetlacz TFT. W pierwszym przypadku siadł wyświetlacz (czytałem, że pokazała się cała partia wadliwych wyświetlaczy), W przypadku drugiego zakupu zdechła płyta a w przypadku tej "dobrej płyty " nie mogę wgrać kompilacji Marlina dla drukarki skonstruowanej przeze mnie. Muszę przyznać, że w drugim przypadku płyta "zdechła" prawdopodobnie z mojej winy. Przez nieuwagę zasiliłem ją napięciem 32V (zamiast 24V).Póki co odpuściłem uruchomienie mojego "prototypu" gdyż nie mogę znaleźć nikogo , kto naprawiłby SKR V1.4 Turbo a trzeciego zestawu już nie kupię
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: morf »

Reasumując trafiłeś jeden wadliwy wyświetlacz i uwaliles sam jedna płytkę.

Co znaczy że nie możesz wgrać Marlina?
Wrzucasz skompilowany "firmware.bin" na kartę sd i włączasz płytkę. Co zatem się dzieje w twoim przypadku?
dragonn
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 3
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: artusiek »

Wg mnie porostu masz pecha ... na egzorcyzmy idź , albo coś takiego . Mam 2 chodzące ... bez problemów ( jeśli nie liczyć mojej głupoty ) .
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Cosik »

Syllin pisze:Póki co odpuściłem uruchomienie mojego "prototypu" gdyż nie mogę znaleźć nikogo , kto naprawiłby SKR V1.4 Turbo a trzeciego zestawu już nie kupię
Wiesz co jak upaliłeś procka to wydaje mi się że nikt Ci tego nie naprawi w dobie Covida i problemów z elektroniką. Ceny tego procka nawet u majfrendów to ponad 100zł (nawet koło 150) + robocizna to wychodzi ponad 200zł i zbliżamy się do ceny nowego. Jak coś to ja mogę się pobawić w naprawę :D

PS. Nie jestem firmą więc gwarancji, rękojmi itd itp nie udzielam.

PS2. Widzę że Octopus jest w zbliżonej cenie do turbo, no więc jeszcze ciekawiej :D
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”