BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Berg »

poszukaj dobrze są z wysyłką z Czech też. 3-5 dni.


TO ESP to też ciekawa rzecz. Zdaje się nawet ktoś pod to port RRF robił.

chyba to jeszcze nikt nie testował tego typu elektroniki. Bierz będziesz pierwszy :)
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Stanley_B »

Niedługo ruszy Amazon.PL to będziesz miał następnego dnia... ;)
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: mpk »

amazon.de już od dawna wysyła do Polski z magazynów we Wrocławiu i Poznaniu;)
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 3
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: artusiek »

SKR z dodatkiem ESP jest bardzo fajne . I faktycznie jest dobry fork RRF .
Jedną SKR 1.4 uwaliłem jak podłączyłem kiepskiej jakości przetwornicę step-down 24>12 ( bo nie miałem wentylatora na 24v). Wszystko złożone tylko wentylator ! Myślałem, że pogryzę kable i popije szlem wodnym! Na szczęście tylko mosfet poszedł i po wymianie śmiga . W jednej drukarce mam SKR 1.4 na Marlinie 2.07 na stale , a 2 płytę jako testowa do RRF . Jedną z chin ( już w ok. 2 tyg ), drugą od polskiego importera - była znacznie droższa ,ale w 2 dni . Obie wyglądają identycznie.
Poszukaj na Ali z dostawą z Czech 3-5 dni z dostawą , albo odżałuj trochę więcej i PL ( osobiście nie lubię kupować na alledrogo , ale to też jakaś opcja ).
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
bazic
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2021, 23:51
x 7

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: bazic »

A więc - po oględzinach okazało się, że miałem przebicie z jednej nogi czujnika na hotblock.
To oznacza, że mogłem zabić płytę elektrostatyką :/
Zresztą procek grzeje się do ok. 43 stopni

zamówiłem kolejną sztukę z CZ na Ali
Dziękuję wszystkim za pomoc
bazic
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 35
Rejestracja: 10 sty 2021, 23:51
x 7

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: bazic »

.. a co do płyt z ESP32 - najbardziej by mi pasowała MRR ESPA lub MRR ESPE - ale nie widziałem ich nigdzie do kupienia na Ali
A na stronie japońskiej wychodzi ponad 170zł
Być może trzeba by było ją sobie sklecić samemu.... Ale to już zupełnie inna zabawa...
namiar na te płyty w razie gdyby kogoś zainteresowało

https://www.maplerain.com/en/products/m ... -prelaunch
ma3x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2018, 19:14

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: ma3x »

Płyta jest badziewna! Kupiłem nówka sztukę i także mam ten sam problem.Po podłączeniu kabli i skonfigurowaniu Marlina 1.0.9 pod Tronxy X5SA 330x330x400 sprawdziłem wszystkie kable czy są dobrze podłączone. Wydrukowałem kostkę i po ponownym włączeniu następnego dnia drukarka już nie wstała. Okazało się że termistor zdechł. Wymieniłem na nowy i ZONK. Uwalone wejście termistora. Próbowałem wszystkiego łącznie z wyłączeniem zabezpieczeń w Marlinie i nic. Napisałem do serwisu i znowu ZONK! Pan z serwisu poinformował mnie że złącze nie ma zabezpieczeń i pali się nawet jak zerwie się kabel z termistora! Mało tego zaproponował mi wymianę płyty na SKR 2 która takowe zabezpieczenia już posiada. Płyty nie muszę odsyłać mam ją zutylizować. (Wcześniej zapytał o numer zamówienia i gdzie kupiłem płytę. Poinformowałem go że na Aliexpress w ich oficjalnym sklepie) Podziękowałem i zapytałem czy muszę jeszcze coś podać (jakieś dane adresowe czy to już wszystko z mojej strony i czy jest już nowsza rewizja niż 1.0 bo 1.0 podobno ma problemy z niektórymi driverami i je pali. Odpisał znów że nie może uznać gwarancji bo awaria tego portu nie podlega gwarancji i jeśli chcę to dają mi niewielką zniżkę na SKR 2 :O. Napisałem soczystego e-maila co o tym myślę i że z pewnością nie kupię już nic z ich asortymentu bo sprzedają niedopracowane buble i migają się potem z gwarancją. Jak można nie zabezpieczyć portu najbardziej narażonego na awarie! Mam w drugiej drukarce (ender 4) płytę od Makerbase i nie4 groźne jej ani spalone termistory ani wiórki metalu na płycie z zjechanego łożyska :D. Przepłukałem izopropanolem i znowu śmiga. Także na pewno żadnej płyty od Bigtreetecha już nie kupię. Mają beznadziejny serwis i w 4literach klientów.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: morf »

Szczerze TL;DR ale zazwyczaj jak słyszę takie opowieści to jest wina użytkownika.

Może masz coś zrypane np z okablowaniem po prostu.
Mam parę skr od btt jak inni na forum i (przynajmniej u mnie) wszystkie działają :)
Pjoter, Berg, dragonn, Rozarh, Adinfo, arkomania.pl
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1516
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 324

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Jarewa »

A czemu morf mają nie działać?? jak wszystko zrobione ze sztuką to musi działać.. Autorowi po prostu na pin poszło wyższe napięcie niż 3V3 i uwaliło pin. Zamiast szukać przyczyn skąd te napięcie to obarcza producenta o kijowe zabezpieczenia...
morf, Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: BTT SKR 1.4 Turbo - szlag mnie już trafia!

Post autor: Berg »

Większość elektroniki nie ma tam żadnego zabezpieczenia. Poza tym brak zabezpieczenia to jeszcze nie jest awaria podlegającą gwarancji.
Też mam kilka sztuk tej płytki i jeszcze żadnej nie uwaliłem. Ma dobry stosunek jakości do ceny. Nie skopiowana, oryginalna chińska myśl techniczna :D
Raczej trzeba się bardzo postarać by ją uszkodzić w taki sposób. Np pomylić jeden kabelek od grzałki z kablem od termistora.
Może też być jakiś przepalony kabelek w wiązce do głowicy i zwarcie.
Zdarza się też, obstawiam, że jeśli kable sprawdzone, to tu właśnie tak jest, że drut oporowy wewnątrz grzałki ma przebicie do metalowej osłony. Wówczas może pojawić się napięcie na bloku grzejnym i dalej zwarcie z drucikami od termistora. Druciki są tam niestety narażone na dotykania do bloku. Zwłaszcza jak nie są dobrze zamontowane i się ruszają, drgają w trakcie druku.
Może to być też zwarcie wyższego (niż 3V3) napicia do obudowy w dowolnym innym miejscu drukarki.

PS: nie twierdzę, że na pewno sam uwalił tę płytkę. Raz na milion pewnie trafi się też uszkodzony uC czy coś. Jednak smuci mnie podejście klientów próbujących reklamować towar w sytuacji, gdy awaria następuje z innego powodu bo na koniec za to płacą pozostali klienci... Zwłaszcza gdy dotyczy to podzespołów a nie gotowego zamkniętego produktu, jak toster, gdzie nie oczekuje się od klienta wiedzy, staranności i uwagi w montażu elektroniki.
W sumie to w życiu jeszcze żadnego podzespołu nie zwracałem. Zawsze jak coś uwaliłem to z własnej winy albo nawet jak nie doszedłem przyczyny na 100% to i tak znajdowałem prawdopodobny scenariusz, zdarzeń, w którym sam mogłem być słabym ogniwem a to już nie pozwalało mi na kontakt i zawracanie dupy sprzedawcy, czy producentowi
dziobu, dragonn, morf, Adinfo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”