TMC -UART jakie są korzyści ?

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 4
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: TMC -UART jakie są korzyści ?

Post autor: panWiadr0 »

Holgin pisze:
panWiadr0 pisze:Ja się przed tym bronie bo...
Ty z zasady robisz wszystko na opak, na odwrót jak wszyscy ;)

UART w TMC nie daje jakiś super różnic w wydruku, tylko rozszerza możliwości i ułatwia strojenie i życie ogólnie. Jak ktoś ma prostą drukarkę, nic nie grzebie albo jak przerastają go kabelki i czytanie pinout płyty głównej to faktycznie można odpuścić.
Jakie konkretnie możliwości w drukarce? Co co niby ułatwia?
Jak dla mnie tylko komplikuje. Ustawić Vref umie nawet taki mongoł jak ja :]
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: TMC -UART jakie są korzyści ?

Post autor: dziobu »

Ustawić prąd w menu/konfigu/gcodzie, zadając wartość w ludzkich jednostkach [A] - to zbytnia komplikacja.
Rozkręcić drukarkę, dostać się do stepów i kręcić potencjometrem - w zębach trzymając miernik - tak żeby uzyskać vref które po przeliczeniu da oczekiwany prąd - to jest łatwiejsze.

Przypomnij mi bo zapomniałem - który to rok już robisz tą swoją drukarkę? :D Zaczynam chyba rozumieć dlaczego :D
Holgin, Cosik, Tuchajbej, carving85
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 4
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: TMC -UART jakie są korzyści ?

Post autor: panWiadr0 »

dziobu pisze:Ustawić prąd w menu/konfigu/gcodzie, zadając wartość w ludzkich jednostkach [A] - to zbytnia komplikacja.
Rozkręcić drukarkę, dostać się do stepów i kręcić potencjometrem - w zębach trzymając miernik - tak żeby uzyskać vref które po przeliczeniu da oczekiwany prąd - to jest łatwiejsze.

Przypomnij mi bo zapomniałem - który to rok już robisz tą swoją drukarkę? :D Zaczynam chyba rozumieć dlaczego :D
Najpierw trzeba wyjąć drukarkę i wejść do komory. Grunt to zacząć :DD

Niech ktoś mi napisze, że czas druku spada o 30% albo że ścianki są 2x gładsze to się UART zainteresuje.
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: TMC -UART jakie są korzyści ?

Post autor: artusiek »

panWiadr0 pisze:
Niech ktoś mi napisze, że czas druku spada o 30% albo że ścianki są 2x gładsze to się UART zainteresuje.
Czas druku spada o 30% i do tego ścianki są 2x gładsze i błyszczące , ale można w UART włączyć matowe :tease: - sam chciałeś :smile2:

A tak na serio mnie ułatwił życie , zmniejszył liczbę kabli . złączy . Mam włączone we wszystkich ( obecnie 3 sprawnych ) drukarkach , w jednej nie mam ... ale jest niesprawna ,więc się nie liczy.
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”