Zwarcie w płycie creality 4.2.2

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
piontec
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2021, 08:36

Zwarcie w płycie creality 4.2.2

Post autor: piontec »

Hej!
Przez swoją głupotę usmażyłem płytę 4.2.2 od Creality. Konkretnie przy włączonej płycie zwarłem na ułamek sekundy kluczem piny wentylatora hot endu. Iskra była konkretna, aż ślad na kluczu został :P Ku mojemu zdziwieniu po wyłączniu i włączeniu wszystko działało - drukarka wstała normalnie. Skończyłem wszystko składać, odłaczyłem od zasilania i przeniosłem na jej normalne miejsce i... już się nie uruchomiła. Wiatrak hotendu się kręci, wyświetlacz jest podświetlany, ale nigsy nic się nie pojawia na nim i klipper nie może się połączyć z drukarką. Wygląda na to, że płyta "prawie" to przeżyła. Ktoś ma pomysł co mogło paść i co sprawdzić?
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 585
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 236

Re: Zwarcie w płycie creality 4.2.2

Post autor: Rozarh »

A nie zwarłeś czegoś przy wkładaniu? Taka elektronika albo się usmaży od razu albo działa. Może czasem wadliwie i nie wszystko. Wyjmij ją jeszcze raz i sprawdź poza drukarką. Może też coś źle podłączyłeś?
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
piontec
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2021, 08:36

Re: Zwarcie w płycie creality 4.2.2

Post autor: piontec »

Płyta nie była nawet wyjęta, zwarłem piny witraka we wtyczce przy hotendize, którą sobie sam dorobiłem, żeby łątiwej móc wszystko odłączyać i wymieniać. I zwarłem tepiny wymieniając dyszę :facepalm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”