Klipper + wyświetlacz

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
sewokozak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2021, 16:45

Klipper + wyświetlacz

Post autor: sewokozak »

Cześć wszystkim, próbuję od dwóch dni podłączyć wyświetlacz do raspberry pi4. Używam klippera+fluidd+moonraker. Zainstalowałem klipperscreen, octodash, kgui i na żadnym z wymienionych nie udało się uruchomić wyświetlacza. Macie może jakieś pomysły? W załączniku jest jak wygląda wyświetlacz. Dodam, że po podłączeniu do komputera działa bez problemu.

Drukarka: Ender 3 V2
Wyświetlacz: https://kamami.pl/wyswietlacze-do-raspb ... udowa.html
Załączniki
217455045_335543381598151_4642328507691850855_n.jpg
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: dragonn »

Uwaga!
Do poprawnej pracy wyświetlacza z systemem Raspbian (na komputerach Raspberry Pi) wymagane jest przeprowadzenie opisywanej na stronie producenta modyfikacji pliku config.txt.

Sprzedawane przez nas wyświetlacze WSH 5inch HDMI LCD (B) mają oznaczenie rewizji "Rev2.1" (panel dotykowy wykorzystuję protokół HID, dzięki czemu nie są wymagane dodatkowe sterowniki)
Czytałeś? Robiłeś to?
sewokozak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2021, 16:45

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: sewokozak »

Zrobiłem to teraz, czarny ekran jest po instalacji Klipperscreen.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: Berg »

jaki typ wyświetlacza? HDMI / SPI ?

Temat póki co nie dotyczy jak rozumie Klippera ale generalnie podłączenia wyświetlacza do rPi tak by wyświetlił cokolwiek, terminal.
sewokozak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2021, 16:45

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: sewokozak »

Hdmi. Podłączam do komputera to działa, podłączam do raspberry z zainstalowanym KlipperScreen/KGUI/OctoDash - nie działa.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: Berg »

1. a jak podłączysz do wyświetlacza laptopa, PlayStation, czy coś w tym stylu to działa?

2. obstawiam problem z zasilaczem. Jaki to dokładnie wyświetlacz, jaką wersja rPo i jakie, jak podłączone zasilanie? Daj fotkę całego zestawu
sewokozak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2021, 16:45

Re: Klipper + wyświetlacz

Post autor: sewokozak »

Udało mi się wyświetlić obraz na wyświetlaczu po zainstalowaniu Octopi oraz Octodash, niestety dotyk nie działał. Wyczytałem, że muszę zainstalować (https://github.com/goodtft/LCD-show). Wyświetlacz znowu zaczął wyświetlać to co na zdjęciu u góry. Uznałem, że skoro zadziałało na Octopi czas sprobówać Klippera. Zainstalowalem klippera oraz KlipperScreen, wyświetlacz nadal nie działa. Dodałem do pliku config.txt linijki, które są podane na stronie producenta. Wyświetlacz nadal nie działa z KlipperScreen. Jakies pomysły, wytłumaczenie krok po kroku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”