Jaka elektronika do drukarki

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 2
Posty: 302
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: artusiek »

dziobu pisze:... Może być kijowa ale nie musi, jak wszystko z ali.
Mój Duet2 Wifi z Ali po 1,5 roku bezawaryjnej pracy powiedział ... "jakie części takie działanie" ... i padł , dokładniej - grzanie stołu padło ... dobrze , że koledzy pomogli ... po naprawie działa .

Dziś kupiłbym oryginał ...
Bolek, panWiadr0
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: tomekr »

dziobu pisze:Ryzykujesz brakiem gwarancji, tym że PCB moze być zmontowana po chińsku (niedolutowane nóżki, zwarcia) i z ch*jowych podzespołów (konkretnie - tandetne złącza). Może być kijowa ale nie musi, jak wszystko z ali.
Bolek Jeszcze dodam, ze wszystkie zaproponowane przez Ciebie płytki są made in china i bez specjalnej gwarancji trwałości i jakości części, przy duecie masz przynajmniej projekt przyzwoity.
Bolek
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: tomekr »

artusiek pisze:
dziobu pisze:... Może być kijowa ale nie musi, jak wszystko z ali.
Mój Duet2 Wifi z Ali po 1,5 roku bezawaryjnej pracy powiedział ... "jakie części takie działanie" ... i padł , dokładniej - grzanie stołu padło ... dobrze , że koledzy pomogli ... po naprawie działa .

Dziś kupiłbym oryginał ...
Pytanie podstawowe, co padło w płycie, to była wina montażu elementów, zastosowania jakiegoś innego tranzystora zamiast z projektu, a może po prostu brak chłodzenia, źle dobrane parametry stołu, napięcia? Na chwilę obecną bardzo dużo elementów stosowanych w elektronice, to klony markowych, mała dioda shotkyego 1A/45V markowa z gwarantowanymi parametrami to koszt 35gr/szt vs klon z podobnymi, bądź lepszymi parametrami katalogowymi (ale średnimi) to 5gr/szt oba zakupy w TME to 100szt. Często markowe płyty też bazują na nieznanych markach podzespołów. Nie żebym się czepiał, ale chce zwrócić uwagę, że zakup tej samej płyty dueta WiFi za 700zł czy za 300zł wcale nie daje gwarancji ze nie padnie. Po prostu ten co zarobi więcej to bardziej profesjonalnie cię potraktuje w przypadku problemów/reklamacji bo ma na to pieniądze, ale kłopot będziesz miał ten sam. Ja wolę kupić drugą płytę na zapas (i tak zresztą mam) niż markę. Mam gdzieś to że mi bez problemu podeślą drugą płytę, czy naprawią na gwarancji za 2 tygodnie, wolę od razu wygrzebać z szafy zapasową, a i tak jestem finansowo do przodu.
Bolek
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 2
Posty: 302
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: artusiek »

Z drugim egzemplarzem to święta racja . Obecnie w klonie prusy mam skr 1.4 turbo i dodatkową płytę gdyby padła . W Hypercube mam właśnie dueta - drugiej płyty nie mam ( żałuje) , Alu była to kwestia ceny .
Zgadzam się z @tomekr - druga płyta na zapas …
Bolek
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: Berg »

Ja mam dueta na zapas do HC a nie mam wyświetlacza (PanelDue). Zgadnijcie co pada...
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: tomekr »

Berg pisze:Ja mam dueta na zapas do HC a nie mam wyświetlacza (PanelDue). Zgadnijcie co pada...
Moduł wifi?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: Jarewa »

Wifi to by wymienił bo to esp12e niż kupował całą płytę, prędzej bym powiedział mosfety/procek/samo PCB..
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: Berg »

No nie pda wyświetlacz, czyli jedyny element, którego nie przewidziałem by mieć w zapasie.
A co to modułu wifi to wymieniłem ale nie dlatego że zdechł. Wlutowałem wersję z zewnętrzną anteną. Bo mam słaby zasięg w piwnicy.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: Tuchajbej »

Poleciłbym duet3mini5, ale tylko orginal. To nie jest, albo nie byla, w pełni dopracowana płytka. Maasa oryginałów padała. W tym moja. U znajomego padła, dostał nową, też padła i trzecia póki co działa.
Płacisz więcej właśnie za takie wsparcie. Od momentu zgłoszenia po tygodniu miałem nową płytkę u siebie.
Poza tym wszyscy czekamy na rrf 3.4 i lepsze wparcie input shapera. Coś co w kliperze było ogarniete juz dawno temu.

Z chin natomiast brałbym cokolwiek (jeśli masz to nawet ramps bedzie ok) i robiłbym klippera. Zwłaszcza jak masz jakieś RPi.
Berg, 1kamil, Bolek
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Jaka elektronika do drukarki

Post autor: kapi »

tomekr pisze:Oryginalna płyta vertexa zaczęła się sypać po 3 miesiącach .
pacz, a ja dalej mam ori i działa ;)
co nie zmienia faktu, że też ciągle myślę nad wymianą. :piwo:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”