Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 3
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: maniolx »

Postanowiłem na razie do bezprzewodowego druku wykorzystać opisane w temacie podzespoły . I teraz pytanie jak to spiąć z sobą abym nie musiał stosować na zewnątrz kabla usb . Na githubie znalazłem taki schemat podpięcia raspberry do płyty skr .
Czy takie połączenie pod względem prędkości będzie podobne jakbym to podłączył USB-USB ? A może są jakieś inne możliwości połączenia tych modułów . Przyznam szczerze że bardziej pasowałoby mi w raspberry do usb natomiast do płyty skr do jakich pinów się wpiąć ? Poniżej wstawiam schemat płyty skr .
Załączniki
skr.jpg
skr schemat.jpg
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 181
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 34

Re: Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: Garreth »

Czemu nie chcesz użyć po prostu kabla USB?
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 25

Re: Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: matikyle »

Nie chcecsz stosować usb do zasilania, czy do wymiany danych? Jeśli to pierwsze to z endstopów możesz 5v i 0 wziąć z płyty. Jeśli to drugie to na złączu tft masz rx, tx 5v i gnd. Poradniki są na yt. Kabel musi być jak najkrótszy najlepiej każda żyła osobno.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 3
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: maniolx »

Temu nie chcę użyć bo raspberry chcę zabudować w obudowie płyty głównej i wtedy kabel musiałbym wyprowadzić na zewnątrz tej obudowy na zewnątrz , co wyglądałoby bardzo nieestetycznie i musiałbym ten kabelek wpinać do portu usb płyty . A tak byłoby estetycznie i nie zajmowało usb w płycie głównej .
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 3
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: maniolx »

matikyle pisze:Nie chcecsz stosować usb do zasilania, czy do wymiany danych? Jeśli to pierwsze to z endstopów możesz 5v i 0 wziąć z płyty. Jeśli to drugie to na złączu tft masz rx, tx 5v i gnd. Poradniki są na yt. Kabel musi być jak najkrótszy najlepiej każda żyła osobno.
Nie chcę stosować usb z płyty ani do zasilania ani do przesyłu danych , a dlaczego to napisałem w poście powyżej . Dzięki za wskazówkę . A podłączenie tego jak piszesz będze prędkościowo jak po usb ? no i czy na pewno prąd z endostopów uciągnie raspberry pi0 ?
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 25

Re: Połączenie Raspberry Pi0 z SKR 1.4 Turbo

Post autor: matikyle »

Uciągnąć uciągnie i przesył danych jest wystaczający. Jedyny problem jaki miałem to czasami długo klipper szukał mi drukarki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”