3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mrcnmajda »

No kiedyś przy glowicy tak miałem, że przy ustawieniu temp nagrzewala się tak długo aż zaczynała dymić No i teraz przy awarii kiedy drukowała i już był Def głowica też była cały czas nagrzewana . Stol kiedy zacząłem czuć różnice No to wyłączyłem drukarkę żeby go nie spalić w razie nagrzewania bez końca. Może serwis mi coś odpowie jutro jak będę próbował z nimi ustalić co tam się wydarzyło .
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: Zepco »

A jak nie ustawisz temperatury to nic nie grzeje?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mrcnmajda »

Bez zadanej temperatury stol nie grzeje . Jak mu dałem 100 żeby zobaczyć czy się nagrzewa to po chwili czułem już różnice. Zadałem zero żeby zobaczyć co się dzieje to raczej przestał się nagrzewac dalej bo idzie go dotknąć, a wiem ze bardzo nagrzany jest nie dotknięcia. No ale też nie widzę że po zadaniu zera aby schodził z tego co się już nagrzał. Tak to wygląda obecnie.
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mrcnmajda »

Producent zalecił zobaczyć najpierw płytkę stykowa, nawet jeśli ona nie pomoże to o tym, że padła płyta jako jedna z opcji nie wspomniał:"
Jeżeli mówi Pan o stopieniu płytki stykowej głowicy to i tak należy ją wymienić. Błędy def stołu i głowicy są związane ze sobą i zawsze będą pojawiać się w parze. Na ten moment jedyną diagnozą jest wymiana płytki stykowej, która powinna skutkować zlikwidowaniem błędu "def" zarówno na głowicy jak i na stole. Jeśli jednak poprawa miałaby nie nastąpić wtedy drukarka musi trafić na serwis, ponieważ nie można określić z góry albo nawet przypuszczać co może taki błąd powodować. "
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mrcnmajda »

Wróciłem sobie do specyfikacji drukarki i trafiłem na taki opis : "DEDYKOWANA ELEKTRONIKA
Możliwość dostosowania prądu dostarczanego do silnika w zależności od jego prędkości. 3DGence Titanium posiada dwa poziomy zabezpieczenia termicznego głowicy oraz trzy poziomy zabezpieczenia termicznego stołu. Elektronikę dodatkowo wyposażona w zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe." Czy to jakoś nie gwarantuje, że mimo popełnionego błędu to nie powinno się nic stać elektronice, no prócz płytki stykowej, która po stopieniu jest do wymiany ?
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: dekas »

Przeczytaj warunki gwarancji.
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mrcnmajda »

Wymiana płytki stykowej od producenta jako pierwszy etap weryfikacji usterki okazała się rozwiązaniem końcowym. Temat można zakończyć choć zainteresowanie i tak dość nikłe. Pozdrawiam
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: mcxmcx »

bez urazy, co ludzie mogli zrobic?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: Zepco »

3DGence jest dość drogą i mało popularną drukarką na tym forum.
Mimo wszystko fajnie, że podzieliłeś się informacjami na ten temat bo może komuś w przyszłości się przyda.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: 3dgence one podłączenie glowicy po awarii

Post autor: Jarewa »

No wiesz w rzeczywistości to wyszło że w pierwszym poście skłamał..

mrcnmajda pisze:Postanowiłem że spróbuję działająca głowice połączyć bezpośrednio odpowiednio do czterech kabelków które przedtem były wlutowane w płytkę stykowa . 4 blaszki z glowicy łącząc z kablem pomijając płytkę nic nie zmieniają dalej są bledy Def przy glowicy i stole
A jak ktoś kłamie to jak może liczyć na rzetelną trafną odpowiedź...
Zablokowany

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”