Anycubic Mega X brak grzania stołu

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Jareczek1029
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2022, 20:11

Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jareczek1029 »

Witam .Zakupiłem takową drukarkę i po tygodniu zrobił się problem .Temperatura stołu stanęła na 72 stopniach i nic.Więc wymieniłem termistor NTC ale dalej nic .To znaczy objaw jest następujący .Gdy potraktuje termistor suszarka to temperatura na wyświetlaczu wzrasta i jest fajnie. Ale jak wyłączę suszarkę to temperatura spada do 72 stopni i ani rusz dalej .Co ciekawe jak odłączę termistor to sytuacja jest taka sama 72 stopnie.Mało tego jak ustawię głowicę aby grzała wraz ze stołem to po krótkim czasie słychać jak wariują przekaźniki i głowica się wyłancza .Ale jeżeli wyłączę grzanie stołu to wszystko jest w porządku i można drukować .Oczywiście można zrobić zewnętrzny regulator stołu ale nie o to chodzi .No chyba że już żywcem nie da się tego naprawić .
Bardzo proszę o jakąś podpowiedz .Rozumiem że coś się uwaliło ale aż tak to już się na tym nie znam
Pozdrawiam Jarek
tel 501-372-508
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jarewa »

A może stół już nie wyrabia ?? Ile producent podaje max??
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jarewa »

A dobra producent podaje max 90stC, zobacz wtyczki/ złącza zanim drukarka pójdzie z dymem...
Jareczek1029
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2022, 20:11

Re: Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jareczek1029 »

No dobra .Jeszcze raz posprawdzam wszystko ale nie sądzę abym coś przeoczył
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jarewa »

Jareczek1029 pisze:Mało tego jak ustawię głowicę aby grzała wraz ze stołem to po krótkim czasie słychać jak wariują przekaźniki i głowica się wyłancza .Ale jeżeli wyłączę grzanie stołu to wszystko jest w porządku i można drukować .

Gdzieś są spadki napięcia/prądu albo złącza albo zasilacz do dup...y ale raczej to pierwsze....

Sprawdzaj miernikiem podczas tego fiksa to dojdziesz gdzie są spadki.
Jareczek1029
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2022, 20:11

Re: Anycubic Mega X brak grzania stołu

Post autor: Jareczek1029 »

Na razie posprawdzałem wszystkie złączki kable przewody i.t.d ale wszystko jest w porządku .Napięcie na kablach było 11.7 V więc podkręciłem do 12.5 V ale to nic nie dało .Wczoraj podpiołem stół bezpośredni do zasilania czyli grzał się bezprzerwowy .Temperatura maksymalna jaką osiągnął to 114 stopni .I muszę powiedzieć że dla ABS to rewelacja .Nawet niczym nie pryskałem a trzymało się jak złoto .Ale to nie tędy droga . W końcu to nowa drukarka .Myślę że chyba coś walnęło w elektronice ale nie mam pojęcia co .


Taka uwaga na przyszłość:
spację wstawiamy po znakach interpunkcyjnych, a nie przed.
dziobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”