Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: mcxmcx »

Pochwalony.

Mam płytkę chińska MKS sbase.

Nie działa tam odczyt termistora w żadnym z 4 gniazd.

Pytanie do znających się, czy się da przepisać wejście termistora na inny jakiś pin?

Mogę nawet kynarkiem zmostkowac piny, bo to będzie łatwiejsze niż wymiana procka.

Ktoś coś? W sumie trzy termistory potrzebuje.

Termopara odpada, bo wtedy nie będzie działał wyświetlacz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: WillingMagic »

1.Wrzuć konfiguracje której używasz.
2.Sprawdź czy uC się mocno nie grzeje. Jeśli tak to gratuluje ubiłeś swego sbase'a jakimś zwarciem.
3.Jeśli to nowa płytka i konfiguracja okaże się dobra to odsyłałbym sbase na gwarancje.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: mcxmcx »

No ma dziurkę w procku :) i wiem czym się to kończy, tyle że pytam o zmianę przypisania pinów ;)

Niestety nie ogarniam tego, w znaczeniu robienia doktoratu z poznawania nowego procka.

A konfigi- domyślny z MKS, domyślny ze smoothieware, mój działający z MKS Smini. Wszystkie działają na moim Smini od strzała, a na tej płytce nie. I tak wymyśliłem, że może przemapowanie pinów by coś mogło dać.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: WillingMagic »

Pytam czy się nie grzeje, bo u mnie tak padła 1 płytka sbase, przestało wskazywać temperatury a na dodatek układ zaczął się gotować po paru sekundach od uruchomienia. Dało się sterować wyświetlaczem, ale nie było szans na odczytanie temperatur. Sterowanie silnikami działało w porządku.
Tak poza tym nie da się przemapować tego na dowolne piny, bo wymagany jest aby pin obsługiwał ADC. Jak chcesz sprawdzić proszę bardzo: http://www.nxp.com/documents/data_sheet ... _64_63.pdf
Od strony 10 zaczyna się lista pinów, szukasz tych z opisem AD np. P0[25]/AD0[2] czyli tłumacząc na config smoothieware 0.25
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: mcxmcx »

No właśnie jest mocno ciepły porównując do działającej płytki. Tak próbuje jakoś obejść lutowanie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: WillingMagic »

Jakby co to w Europie niestety LPC1768 kosztuje ponad 40 zł, z teoretycznie w Chinach da się go kupić za około 15zł https://aliexpress.com/item/in-stock-ca ... 57611.html
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 19:11 przez WillingMagic, łącznie zmieniany 1 raz.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: mcxmcx »

Jeżeli nawet za 15zl, to niestety prawdopodobieństwo zniszczenia przy moim lutowania jest duże. Jeszcze pocwicze ewentualnie mapowaniem.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: emartinelli »

Piny ustawiasz w pliku txt "config"

przykład poniżej
# Hotend temperature control configuration
temperature_control.hotend.enable true # Whether to activate this ( "hotend" ) module at all. All configuration is ignored if false.
temperature_control.hotend.thermistor_pin 0.23 # Pin for the thermistor to read
temperature_control.hotend.heater_pin 2.7 # Pin that controls the heater

Możesz sobie poeksperymentować, tylko znajdź schemat wyprowadzeń i oznaczeń w mks sbase.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: mcxmcx »

No właśnie tak zmieniałem, na niby taki który jest analog i wolny, ale nie ma żadnej zmiany.

Pokazuje niezaleznie czy podłączony i termistor czy i nie naT1 0 a na T2-4 ok 120 ° ta temperatura pływa.

Po przemapowaniu i podłączeniu kynarkiem pinu z jedną lub drugą końcówka termistora w gnieździe żadnego postępu. Czyli albo jest uwalony cały blok AD w procesorze, albo coś w tej części przed procesorem -gniazdko / dzielnik jest zabite.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Zmiana pinów w Smoothieware​, do termistora.

Post autor: WillingMagic »

Niestety z Sbase tak się zdarza. Spróbuj oddać na gwarancje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”