MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: tig33r »

Normalnie marlina też zawsze kompilowałeś samodzielnie.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 11
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: mcxmcx »

rok666 pisze:Normalnie marlina też zawsze kompilowałeś samodzielnie.
No tak, ale w nanym mi środowisku. ;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: Berg »

binów Marlina to chyba nigdy oficjalnie nie było i nie będzie. Co najwyżej któryś producent drukarki mógł to robić z konkretnym setupem pod konkretny sprzęt.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: tig33r »

Puściłem próbny wydruk na mks sbase 1.3 z marlinem 2.0 i nie widzę żadnych większych problemów. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę napisać jak skompilować.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: dragonn »

rok666 pisze:Puściłem próbny wydruk na mks sbase 1.3 z marlinem 2.0 i nie widzę żadnych większych problemów. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę napisać jak skompilować.
Z obsługą wyświetlacza? To koniecznie pisz! Bo rafaljot z tym walczy :D.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: tig33r »

Aktualnie bez REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER, ale jest błąd w pinoucie i wieczorem powinienem mieć działający wyświetlacz.
dragonn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: Berg »

nie no już nie walczę. generalnie z tym wyświetlaczem jest problem nawet jak poprawisz pinout. On jest zbyt wolny i nie nadaje się do 32 bitów.
Jakoś w repetierze to ogarnęli ale przerabiając u8glib. Można by iść tą drogą ale nie warto bo mimo tego repetier na 32b też ma kłopot z tym wyświetlaczem jak się kręci gałką przy bardziej złożonych wydrukach. Chyba najlepsze co można zrobić, to poszukać innego LCD.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: dragonn »

O to nie wiedziałem... to moim zdaniem najlepiej by było iść w kierunku jak MKS TFT tylko zrobić coś open source. Niech wyświetlacz ma swoje CPU, to wtedy wystarczy do niego nawet 8-bit. No ale to dużo roboty, wiadomo. A tak BTW to u8glib nie jest już rozwijane, jest u8g2 https://github.com/olikraus/u8g2/wiki może to by było lepsze? Albo jakiś wyświetlacz który to obsługuje.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: emartinelli »

Jako, że temat już jest to zamieszczę tutaj swoje perypetie z elektroniką MKS SBASE.
Jak już pewnie część z was wie, mam u siebie w drukarce smoothieboard i generalnie jestem z niego zadowolony i gdyby nie jeden pewny mankament to nie myślałbym o jego zmianie. Niestety kupowałem tę elektronikę daaaawno temu i dostałem jeszcze wersję prototypową z ręcznym poprzecinaniem paru ścieżek itp. Niby nic wielkiego ale nie wgrywa się do niej żaden nowy firmware (tak od około 2 lat) i to jest największa bolączka stąd też zastanawiam się nad zmianą. Dzięki uprzejmości TDI-CAD mam możliwość potestowania MKS SBASE V1.3 z wyświetlaczem MKS TFT32.
Na początek jak wyglądają:
Smoothieboard:
IMG_20171101_183713.jpg
MKS SBASE 1.3:
IMG_20171101_183841.jpg
Pierwsze co zrobiłem to ściągnąłem najnowszy smoothieware z githuba (https://github.com/Smoothieware/Smoothieware) i wgrałem na SD i do elektroniki. Podłączyłem zasilanie i poszło pięknie i gładko. Następnie config z mojej drukarki oraz podpięcie wyświetlacza LCD 12864 i pierwszy problem. Nie działa enkoder. Pierwsze co zrobiłem to zmieniłem przewody do wyświetlacza na inne i jest poprawa, enkoder działa ale skacze po liniach jak chce :(
Zrobiłem zmiany w pliku config w linii panel.menu_offset z 0 na 1 i proszę bardzo, enkoder śmiga tak jak powinien :)
Niestety pojawił się drugi problem, nie działa mi external SD przy wyświetlaczu :( ale tym chyba zajmę się później.
Podłączyłem wyświetlacz TFT i tu miła niespodzianka zadziałał od strzału. Już chciałem poprzepinać elektroniki aby potestować działanie i tu kolejny mały zong. Nie wiem dlaczego ale myślałem, że wtyczki będą kompatybilne ale niestety nie są. W MKS wszystkie wtyczki to XH 2.54 (4 pin dla silników, 3-pin dla endstopów i 2-pin dla termistorów).
Niestety czeka mnie wizyta w sklepie i mała przerwa w zabawie.
Ciąg dalszy nastąpi :)
TDI-CAD
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 11
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: mcxmcx »

Jeżeli masz Ramps, to uprzejmie informuję że wtyczki pasują.

Jedynie trzeba rozgiac piny o pół mm
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”