MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: emartinelli »

Prawda jest taka, żeby to ładnie śmigało to trzeba się jednak z konfiguracją pobawić zwłaszcza z prędkościami, akceleracją i prądem na silniki. Standardowy plik config.txt i owszem pozwala na odpalenie ale nic poza tym (co i tak jest dużą zaletą).
Na duży plus, jak to w smoothieware łatwa konfiguracja w pliku txt bez konieczności kompilowania czegokolwiek.
levii
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2017, 00:23

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: levii »

Witam.
Jeżeli mogę dorzucić swoje 3 grosze, to zadam pytanie - czy komuś z Was udało się aktywować sieć i serwis webowy?
Ja walczę z tym tematem dość długo, bez efektu.
Jeżeli aktywuję "network.enable true" konfiguracja nie wczytuje się do końca i urządzenie przestaje reagować. Jeżeli "network.enable" ustawię na false - wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: emartinelli »

W tym tygodniu nie ma szans abym to potestował, ale może w przyszłym się uda to dam znać.

Jak na razie u mnie już elektronika przepięta i puszczam pierwsze wydruki.
Różnicy w jakości nie widzę w stosunku do tego co miałem tj. oryginalnego smoothieboard. Chyba trochę głosniej silniki chodzą albo mam takie wrażenie.
A co do samego wyświetlacza tft to mam mieszane uczucia, poza kolorem i wyglądem estetycznym prawie nic nie wnosi. Wybór plików do druku słaby, jednocześnie widać jedynie 5 plików i jest to jakoś mało czytelne.
IMG_20171105_165156.jpg
Z drugiej strony wygodniej korzysta się z pen driva do druku niz z karty SD.
Na dodatek działa przywracanie druku po utracie zasilania, czego się nie spodziewałem. Testowo wyłączyłem zasilanie podczas druku a po powrocie zasilania wyświetla się komunikat czy wznowić wydruk. Drukarka ponownie rozgrzewa głowice i stół, zeruje osie XY i wznawia druk, z tego co zauważyłem tracimy jednak to co było w buforze drukarki ale poza tym wydruk powinno się uratować o ile nie odczepi się przy wystudzeniu stołu.
Poniżej opcje jakie mamy przy drukowaniu:
IMG_20171105_170819.jpg
Na koniec jeszcze jedna moja obserwacja, wyświetlacz pokazuje % ukończenia wydruku na podstawie ilości warstw co czasami może być mylące.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: emartinelli »

levii pisze:Witam.
Jeżeli mogę dorzucić swoje 3 grosze, to zadam pytanie - czy komuś z Was udało się aktywować sieć i serwis webowy?
Po zmianie IP w standardowej konfiguracji web serwis odpalony bez problemu :)
W załączeniu screen jak to wygląda w przeglądarce. Na razie wydruku nie puszczałem ale wyglada, że wszystko działa ok po sieci.

Z tego wątka to raczej mały blog się zrobił ;)
Drukarka drukuje ale niestety ostatnio mam mało czasu na zabawy, dodatkowo teraz mam wyjazd na tydzień a trochę przemyśleń i uwag jest. Jak wrócę to napisze podsumowanie moich zabaw i testów, może się komuś przyda.
Załączniki
smoothie_web.JPG
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: grzszcze »

Hej,
Ustawiał ktoś z Was może na MKS SBASE dual Z?
Manual na smoothie ware mówi o spięciu pinów silników na płycie ale na SBASE piny nie sa opisane ....
kolejne pytanie to jak wygląda wasza konfiguracja DUAL Z (gamma i epsilon)
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: tig33r »

Spinasz piny z Z i E1 1:1. Dla epsilona ustawiasz tylko prąd.
grzszcze
mariuszekmm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2017, 09:28

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: mariuszekmm »

Witam

Słowem wstępu dodam, iż jest to mój pierwszy post i nawet nie wiecie jak się cieszę ze znalazłem to forum :)

Postanowiłem zbudować własną drukarkę 3D, która mechanicznie jest już w 90% gotowa, a od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem MKS SBASE V1.3 i MKS TFT32 V3.0

I pojawił się problem.
Mój wyświetlacz nie komunikuje się z płytą.
Mogę korzystając z Pronterface włączać grzanie stołu oraz grzanie głowicy drukującej (oczywiście widzę na wykresie jak wzrasta temperatura i fizycznie elementy się nagrzewają) , poruszam silnikami X,Y,Z,E1 ale nic nie mogę zrobić przez TFT. Nie wyświetla on temperatur, nie mogę też sterować silnikami.

Wgrałem nowe oprogramowanie dla płyty i dla wyświetlacza zgodnie z wyczytanymi tutaj sugestiami zmieniłem:

#mainboard firmware setting(marlin:1; repetier:2; smoothie:3)
>cfg_firmware_type:3

Myślałem ze to załatwi sprawę bo w oryginale jest ustawione na marlin-a a tu nic na wyświetlaczu tylko kolorowe obrazki. Może macie jakieś sugestie, pomysły jak zmusić TFT do współpracy :)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: emartinelli »

Czytałeś mój post stronę wcześniej o zmianach w pliku mks_config.txt?

Koniecznie sprawdź #baud rate setting(1:9600;2:57600;3:115200;4:250000) i porównaj go z tym co masz w pliku config.txt dla elektroniki - ustawione wartości muszą być identyczne.
mariuszekmm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2017, 09:28

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: mariuszekmm »

A ja siedziałem nad tym tyle czasu

Oczywiście że czytałem wcześniejsze posty ale myślałem, że ustawienia prędkości przesyłu danych tyczą się połączenia płyty SBASE z komputerem nie pomyślałem, że takie same ustawienia co do przesyłu danych musi mieć wyświetlacz.

Jednym słowem dziękuję za trafne zdiagnozowanie problemu i trafną podpowiedz jak go rozwiązać.
grzszcze
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwie 2017, 14:51
Lokalizacja: 3miasto
Drukarka: HEVO 32bit
x 6

Re: MKS SBASE V1.3 + MKS TFT32

Post autor: grzszcze »

tig33r pisze:Spinasz piny z Z i E1 1:1. Dla epsilona ustawiasz tylko prąd.
Dobrze myślę ?
Zrzut ekranu 2017-12-21 o 12.29.42.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”