Jaki zasilacz?

Czyli niech moc będzie z Tobą!
moHEROs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 22 kwie 2016, 12:10
Lokalizacja: częstochowa

Jaki zasilacz?

Post autor: moHEROs »

Witam wszystkich :piwo: mam kolejne pytanie, jaki zasilacz polecilibyście na 12V? Pobór mocy będzie ok 200W.
Mam 3 opcje, przerobić zasilacz do PC, kupić zasilacz do XBOXA, kupić zasilacz jak do zasilania listew led, taki typowo "montażowy"
Co polecacie?
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Jaki zasilacz?

Post autor: feriar »

Zasilacz od xboxa bym sobie odpuścił, zakładam że stół podgrzewany masz jak chcesz 200W. Zasilacz od PC zrobi robotę, ale jest mało estetyczny. Wg. mnie najlepszy jest zasilacz montażowy jak do ledów. Dobrą alternatywą do tych zasilaczy jest jeszcze Dell 220AB, miałem go przez pół roku, ale się skończył. Lecz to chyba tylko u mnie tak się stało, bo inne osoby też go miały i nie miały z nim problemów ;)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaki zasilacz?

Post autor: FlameRunner »

Jeśli zamknie się w 200 W (jak to policzyłeś?) to ewentualnie może być jeden zasilacz do XBOX, ale i tak nie jest to najlepsze rozwiązanie na brak zapasu.
Jeśli jednak więcej niż 200 W, potrzebujesz albo dwóch zasilaczy XBOX, albo zasilacz do LED (ten weź z zapasem powiedzmy 20%).
Przy cenach zasilaczy do LED przerabianie zasilacza ATX ma sens, moim zdaniem, tylko jeśli jakiś Ci zalega.

Swoją drogą jaki jest stopień zaawansowania prac? Może pomyśl o zrobieniu na 24 V? Mniejsze prądy na grzałkach i ich kablach, lepsze działanie silników.

edit
Oczywiście można też kombinować z nieco innymi zasilaczami - jakimiś serwerowymi, jakimiś zewnętrznymi do stacji roboczych Dell i podobnymi.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Jaki zasilacz?

Post autor: Kopytko »

Ja jak najbardziej polecam zasilacze DELL
http://allegro.pl/dell-adp-220ab-12v-18 ... 54821.html
(link przykładowy aby cene pokazać.
Mam je w 3 drukarkach i przy obciążeniu 16A (mierzone cęgami) napięcie trzyma nadal 12,2V jest całkowicie bezgłośny.
Wystarcza nawet bardziej dla standardowego zestawu jak i dla zestawu ze stołem 300x200 .
Teraz się zastanawiam jak połączyć 2 takie zasilacze aby uzyskać 24V :P
virgin71
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaki zasilacz?

Post autor: virgin71 »

Dokładnie tak, jak Kopytko napisał, najlepszy będzie dell. Żyją po 10 lat i wyglądają estetycznie. HP produkuje takie same, bo sam mam hp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”