Jak dogrzać komorę o ok 15C

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: TDI-CAD »

Mam gate 1 w zamkniętej komorze. Wrzuciłem grzałkę silikonową i odizolowałem ją od spodu korkiem o grubości 8mm. Komora dogrzewa się do 35C. Idealnie było by mieć pomiędzy 45 a 55C. Pytanie jak w miarę prosty kontrolowany sposób dogrzać zamkniętą komorę drukarki?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: dragonn »

TDI-CAD pisze:Mam gate 1 w zamkniętej komorze. Wrzuciłem grzałkę silikonową i odizolowałem ją od spodu korkiem o grubości 8mm. Komora dogrzewa się do 35C. Idealnie było by mieć pomiędzy 45 a 55C. Pytanie jak w miarę prosty kontrolowany sposób dogrzać zamkniętą komorę drukarki?
Kiedyś też mnie to zastanawiało i tak sobie myślę czy ogniwo peltiera nie miało by sensu w takim zastosowani. Oczywiście jakiś kontroler i tak trzeba by było do tego dorobić.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: Kopytko »

Ja widziałem rozwiązanie na rezysorach mocy, przyklejone do radiatorów a na nich wolnoobrotowe wentylatorki. Gdzieś filmy były z tym na yt , ale nie moge znaleźć.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: TDI-CAD »

Kontroler to nie problem. Można wrzucić prosty układ z termistorem lub mocno przesadzając ardu uno za kilka złotych. Tylko jak to łagodnie bez zmiennych podmuchów rozprowadzić o komorze???
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: TDI-CAD »

O i jest jakiś kierunek...

Kopytko pisze:Ja widziałem rozwiązanie na rezysorach mocy, przyklejone do radiatorów a na nich wolnoobrotowe wentylatorki. Gdzieś filmy były z tym na yt , ale nie moge znaleźć.
Awatar użytkownika
pszczelaszkov
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 237
Rejestracja: 28 gru 2016, 23:59
Lokalizacja: Piła
x 42

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: pszczelaszkov »

Masz jeszcze takie wynalazki https://de.aliexpress.com/item/PTC-cera ... 54270.html
Daj tylko wentylator nad to i jakis deflektor co rownomiernie rozlozy. Termostatow jest pelno u majnfriendow ;D
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Jak dogrzać komorę o ok 15C

Post autor: SQ9KRD »

Mój "zimowy" dogrzewacz komory

Obrazek

Obrazek

Do zestawu chiński kontroler temp z przekaźnikiem spisuje się na 5+ prostota i prowizorka zawsze działa najlepiej :D
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”