Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: pyblo »

Moja uwaga do wszystkich ludków którzy mają anetkę, a jeszcze nie domontowali sobie mosfetów. Nie nagrzewajcie stołu powyżej 55C.

Testowałem kilka profili po konwersji na j-head w bowdenie na nowym firmware: Skynet. Jeden z nich ustawiał stół na 60C. Nie zauważyłem problemów ze stołem póki intensywny zapach i smużka dymu nie naprowadziła mnie na konektor przy płycie głównej drukarki.

przypalny konektorek

Co ciekawe wiele ludzi zgłasza problemy z konektorem przy samym stole. U mnie z kolei ta druga strona sprawiła problemy. :)
Płytka na szczęście działa dalej, więc na tę chwilę stół mam tylko wyłączony z użycia, dopóki nie przelutuję nowego konektorka.

PS: Podejrzewam że przejście na nowy firmware przepuściło ustawienia, bo stockowy chyba ma właśnie limit ustawiony na 55C. Tak czy siak uważajcie ;)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: Artu »

To wina niechlujnego montażu, a nie braku zewnętrznych mosfetów :P Widać, że przewód był "luźny" i wypalił złącze.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
bielawa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2017, 20:15
x 1

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: bielawa »

Zgodzę się z Artu. Grzałem stół do 105 stopni (więcej nie chciał się nagrzać). Musiał Ci się poluzować konektor lub/i nie miał odpowiedniej powierzchni styku. Kable plecionki warto zawsze zalutować delikatnie. Tzn ja tak robię ;-)
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: jagus »

Ja tam przeważnie jadę na Petg i stół mam na 73C a dla Absu na początku miałem 90C a i 100C sie zdarzyło. Musiałeś coś źle zrobić lub chińczyk przy montażu elektroniki (kabli)
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: dragonn »

Po pierwsze końcówki na kabelki odpowiednio zarobione :P. To podstawa, przy odpowiednich końcówkach przez taki konektor można pchać i 400W i będzie trzymał. Do takiego najlepiej końcówki widełkowe lub okrągłe.
Artu
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: Zepco »

Tak jak koledzy drukowałem na 60 (PLA) i 70 st (PETG) i nie zauważyłem problemów, ale przy montażu zwracałem uwagę, żeby wszystko było dobrze dociśnięte i skręcone.
Jednak Mosfet i tak będę dokładał, bo te kostki są jakieś dziwne jak dla mnie i lepiej się zabezpieczyć przed taką ewentualnością.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: pyblo »

Dzięki wielkie za rady... Może faktycznie coś mi się poluzowało jak robiłem upgrade'a. Bylem pewien że było dobrze wcześniej no i problem ze stołem i konektorami w Anetce jest często poruszany. Jak dodam koektorki na kabel i wymienię terminal na płytcę, to dam znać czy mi przypadkiem dalej nie będzie dymić.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 5
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: Zepco »

Na Twoim miejscu i tak nie rezygnowałbym z dodatkowej płytki z mosfetem, który ma większą obciążalność prądową i jest dużo lepiej chłodzony. Poza tym jak zobaczyłem chińską płytkę z mosfetem to byłem w szoku jak szerokie są ścieżki. No i same zaciski są dużo bardziej masywne i można skręcić je z większą siłą, bo przy tych z A8 bałem się, że prekręcę o 90 stopni całą kostkę.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: pyblo »

Nie zamierzam na pewno rezygnować z mosfetów :) tylko trochę poczekam, aż się miesiąc skończy, bo we wrześniu już i tak dużo w Anetkę poszło ;)
Awatar użytkownika
pyblo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2017, 19:36
Drukarka: Anet A8
x 1

Re: Anet A8 - stół nigdy powyżej 55C

Post autor: pyblo »

[UPDATE] Przypalony terminal wylutowany i podmieniony na taki:
http://allegro.pl/laczowka-listwa-zacis ... 14375.html

Mimo, że naprawdę dawno nic nie lutowałem, to czuję się dumny z siebie: grzałka działa, nic się nie dymi i nie iskrzy :D :D. Zero ran śmiertelnych :D

Ze względu na kształt nowego terminala, kable od stolika otrzymają końcówki dopiero jak mosfety dokupię i dorzucę do Anetki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”