Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 15
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Post autor: Pjoter »

Kupiony na allegro za 80 zł wraz z przesyłką.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Post autor: remus »

Pjoter pisze:
Artu pisze:"Ogarnij" sobie jeszcze jakiś UPS, to Będziesz miał zabezpieczenie przed przepięciem :git:
Będę czegoś szukał :git:
Trochę się mylisz kolego bo tani UPS nic nie pomoże. Jest kilka rodzajów UPS.
UPS offline nie zabezpiecza niczego to jest lipa w zdjęciu sinus napięcia z takiego badziewia.To co idzie w sieci przechodzi przez przekaźnik i nic nie filtruje a z baterii idzie prostokąt nie sinus.
http://gofile.me/6yOIA/aK9boN7fn
Powyżej 500 do 1200 jest ta sana technologia ale z baterii dostajesz czysty sinus (generowany z przetwornicy)
Od 1200 jest UPS ONline tutaj masz wypas na dwóch inwerterach z sieci masz czysty sinus i z baterii.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Post autor: McKee »

1. Zdjęcia publikuj na forum a nie na jakimś badziewiu z którego trudno obejrzeć.
2. O co chodzi z tymi 500 i 1200? Moc? Cena? Żadne z nich nie definiuje konstrukcji.
3. Artu nie pisał o "tanim" UPS. Zresztą "tani" nie zawsze oznacza kiepski - na allegro można trafić online UPS firmy APC za ~150zł. Kupa poleasingowego sprzętu jest dostępna.
4. UPS Offline ma swoje zalety. Niższe zużycie prądu np. ;), a ładny sinus w drukarce z zasilaczem impulsowym jakoś nie wydaje mi się konieczny.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Post autor: Kopytko »

Ja mam i bardzo drogi i bardzo tani używany, offline, za 30zł z giełdy, plus 50zł nowy aku, oba do drukarki są wystarczające( pierwszy nadto), zwłaszcza,ze dla zasilacza czy to sinus czy kwadrat nie robi różnicy.
Ten tani ma 400W i przy chwilowym zaniku czy nawet impulsie daje rade się przełączyć , a sam zasilacz w drukarce pewnie podtrzymuje też ileś tam ms.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 7
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic I3 Mega - nie uruchamia się

Post autor: SQ9KRD »

Mam 4 różne UPS`y
Da Vinci - APC Back-UPS 1000va - kilkanaście razy uratował wydruk. Dając radę nawet przy dłuższych (~15min) zanikach.
Anycubic i3 Mega - APC Back-UPS 500va - narazie tylko skoki napięć i chwilowe braki do 5 min
Mały domowy serwer + NAS - NOVA 1100 AVR - bez zastrzeżeń
Podtrzymanie kamer - APC - Back UPS - 600va - bez zastrzeżeń

Żaden z powyższych nie jest wypasionym UPS`em za to każdy spełnia swoją funkcję idealnie. W dodatku APC można zarządzać (kontrolować ) z poziomu PC`ta. Tak więc po prostu przed drukarką daj UPS`a i tyle.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”