Mały, ale mocarny...

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Mały, ale mocarny...

Post autor: Artu »

... zasilacz z Alledrogo :git:
S3b
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: FlameRunner »

Uwaga, on ma pin do komunikacji z laptopem.
Nie wiem, jak to dokładnie działa. Być może trzeba ten zasilacz przerabiać, żeby ot tak dawał całe 12 A.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: SQ9KRD »

On wcale taki mały nie jest ;) choć w drukarce pewnie fajnie się schowa :) w dodatku nie grzeje się tak mocno
Mam 2 takie ale oba zajęte. Sterowanie jest bo dell wykrywa podpięty model zasilacza ( 1-wire )
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: Artu »

Kolega z Heli-Team ma ten zasilacz, i działa bez dodatkowych przeróbek :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: SQ9KRD »

Tak teraz pomyślałem że chyba nawet lepiej byłoby zamiast tego dać z X-BOXa 203W co prawda 12V ale można łatwo podciagnąc do 13.4V.
Troszkę inna kostka poprostu
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: Cosik »

A nie lepiej taki https://allegro.pl/zasilacz-do-tasm-led ... 59268.html albo taki https://allegro.pl/zasilacz-led-24v-15a ... 7091308446 ? mam ten 250W i fajnie się zmieścił, tylko wentylator warto by wymienić :D
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: McKee »

Podejrzewam, że jakość wykonania (projekt elektroniki i same elementy, zabezpieczenia itp), są dużo lepsze w sprzęcie Della czy Microsoftu.
Jakość napięcia wyjściowego (wynikająca z projektu elektroniki, ale też z potrzeby) prawdopodobnie też (zasilacz do LED-ów może siać harmonicznymi jak diabli i LED-om to nie przeszkadza, a drukarce już niekoniecznie).
.... ale to musiałby jakiś dobry elektronik potwierdzić czym się takie (konkretnie) zasilacze dokładnie różnią w środku.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
mmonsterski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 15 sty 2018, 08:56
Drukarka: k8200, Mendel90, X5S
x 2

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: mmonsterski »

Ja w jednej z drukarek używam: https://allegro.pl/dell-adp-220ab-12v-1 ... 44513.html . Daje radę tylko też taki mały nie jest
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 4
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: SQ9KRD »

Ja na zasilacze do LED`ów jestem mocno uczulony gdyż na oscyloskopie to jest jedno wielkie wysypisko. One powodują tak ogromny syf w sieci że strach. Krótkofalowcy ich nienawidzą :evil: :evil: :evil:
Tego nawet nie da się porządnie filtrować. Na plus dla zasilaczy Della i Microsoftu przemawia ich bezgłośna praca, jakość wykonania ekranów i użytych elementów w środku.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Mały, ale mocarny...

Post autor: McKee »

Kiedyś czytałem artykuł (już nie pamiętam gdzie) porównujący budowę i wykonanie kilku różnych zasilaczy do starych iPhone czy iPad - te od Apple były dużo bardziej skomplikowane i dawały lepsze napięcia. Ale ze względu na użytą elektronikę po prostu musiały odpowiednio kosztować. Te chińskie były różnej ceny i jakości. Niektóre wręcz groźne dla podłączanych urządzeń (a to zupełnie inne prądy były przecież - 5V / 1-2A).

IMHO sprzęt z demobilu (poleasingowe zasilacze) prezentuje sobą więcej niż cena za którą jest wystawiony. Te chińskie wprost przeciwnie.

.... a znajomej poszło z dymem mieszkanie: spalił się pokój i kuchnia (spała w 2-gim pokoju) - przyczyną była ładowarka do telefonu (nie wiem czy firmowa czy chińska niestety, ale mam małą fobię od tego czasu).

PS.: nie twierdzę że zasilacze do LED-ów są złe. Do LED-ów są OK. Ale do innej elektroniki już niekoniecznie. Nawet w nazwie mają: "do LED-ów" a nie: "do zasilania procesorów i skomplikowanej elektroniki".
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”