Zmiana zasilacza

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Zmiana zasilacza

Post autor: Paragon »

Panowie i Panie :D mam pytanie o zasilanie, mój zasilacz no-name 500W, drukarka Tevo Black Widow troszkę prądożerna około 400W stół, wszędzie na grupach Tevo polecali zmianę zasilacza ponieważ oryginalny dosyć awaryjny, przyznam olałem i zostawiłem oryginalny :/, drukuję od ponad roku i to często wydruki ponad 20 godzinne, ale zbliża się mały upgrade drukarki, nowa obudowa dojdzie raspberry pi + wyświetlacz 7 calowy dotykowy, pewnie jeszcze parę innych rzeczy i zastanawiam się czy warto zmienić zasilanie, czy ma to jakiś sens czy sobie odpuścić, w planach był MEAN WELL SE-600-24

- https://www.aliexpress.com/item/600W-25 ... 2e0eVVdc13
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 14:35 przez Paragon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: dragonn »

Ja bym zaczął od tego żeby nie kupować zasilacza na aliexpress :D, nawet jeśli pisze że to MEAN WELL.
Chcesz 24V teraz, co oczywiście jest lepsze, tylko pytanie czy reszta elektroniki w drukarce jest przystosowana na 24V?
Paragon
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: Paragon »

spoko źródło sprawdzone to jest MW, poza tym chodzi mi o ten konkretny model gdzie już kupie to mniej ważna sprawa, co do zasilania oryginalnie jest 24V, tylko ten zasilacz był mocno krytykowany i ludziom się palił na potęgę mój o dziwo działa od roku a drukarka nie stygnie, o taki:

http://tevoblackwidow.blogspot.com/2016 ... ssues.html

Obrazek
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: dragonn »

A czytałeś tego linka co podałeś? Bo tam piszę tylko o padaniu zasilacza z winny użyszkodników.
Paragon
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: Paragon »

link podałem pierwszy z rzędu żeby pokazać o jakim zasilaczu mowa, o awaryjności zasilacza w sieci jest sporo, jest jeszcze wiecej na grupie FB, jest nawet tutorial w którym opisany jest problem zasilania i zalecana wymiana na MW 600W, może zapytam inaczej czy coś zyskam na wymianie zasilania na MW, poza "poczuciem bezpieczeństwa" stabilniejsza praca, czy lepsze zasilanie ma jakiś konkretny wpływ na elektronikę w drukarce silniki, płyta itd., dodam że mierzyłem pobór prądu i drukarka w szczycie przy rozgrzewaniu pobiera maks około 400W
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: dragonn »

Teortycznie to tylko "poczucie bezpieczeństwa". Nawet jeśli tamten zasilacz ma jakieś duże zakłócenia/tętnienia które lecą po jego liniach to raczej nie wpłynie w żaden sposób na drukarkę.
Paragon
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: Paragon »

O taką odpowiedz mi chodziło, bo teoretycznie jak zasilacz miałby wadę to by padł już dawno drukarka przedrukowała już ponad 70 dni

Obrazek

zacząłem się zastanawiać nad wymianą zasilania ze względu na zbliżający się upgrade drukarki, ale skoro piszesz, że wymiana na MW nie da mi nic więcej to chyba jest to bez sensu, przeładowany zasilacz tez nie jest bo moc 500W a drukarka w szczycie pobiera maks 400W wiec zapas ma
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: sp6vgx »

Powiedzmy sobie tak te MW są trochę lepiej wykonane (mam kilka w pracy), ale prawdę mówiąc konstrukcja tych przetwornic daleko nie odbiega od reszty chińszczyzny. Taniego chińczyka można rozebrać, poprawić luty, wymienić elektrolity na lepsze, poprawić mocowanie elementów mocy (odprowadzanie z nich ciepła) i wyjdzie na to samo...
Paragon
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: Paragon »

Odpuszczam sobie wymianę zasilacza, MW są lepiej wykonane zresztą MW pochodzi z Tajwanu, dzięki Panowie za pomoc
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zmiana zasilacza

Post autor: sp6vgx »

W zasadzie i w chinach zapewne znalazło by się coś podobnego do MW, tylko trzeba by trochę poszukać... Mam jednego chińczyka który jest całkiem nieźle wykonany, ale niestety brak jakiejkolwiek naklejki z nazwą producenta, a wygląd z zewnątrz praktycznie wszystkich jest identyczny...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”