U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: Kamino »

Mi też nie działa, ale użyłem Wayback Machine: https://web.archive.org/
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: sp6vgx »

dragonn pisze:Diodowy tej mocy?
Nie znam się ale czy przy cenie takiej bestii to nie lepiej już kupić coś na CO2 np. popularne K40.
Dokładnie też nie słyszałem o diodach takiej mocy, fakt że w impulsie można zapewne przegiąć pałę z sterowaniem prądem - ale tak jak koledzy piszą długo to nie wytrzyma. Kolejna sprawa patrząc na ali to taki moduł to 200-300$... czyli okolice 770-1100zł jak przejdzie bez VAT... a tutaj już jest to blisko ceny lasera 40W CO2 (w okolicach 400$ z wysyłką można już kupić)...

Kolejna sprawa nie wiem dlaczego ludzie się boją tego CO2... nawet jak ma się pojęcie to można samą tubę kupić i resztę dorobić (jest trochę projektów jak zrobić taki laser nawet z częściami drukowanymi). Z tym że tutaj to już trzeba uważać bo czymś takim już bardzo łatwo sobie krzywdę zrobić.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: Kamino »

Właśnie tak, te lasery diodowe z wyższą mocą działają impulsowo.
Zamówiłem laser 6W, który ma taką moc ciągłą.

Tu nie chodziło o strach przed CO2. Po prostu zależało mi na diodowym. Na CO2 tez przyjdzie pora ;)
mscichu
Postów w temacie: 3
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: mscichu »

Podpowiedzcie dlaczego lepiej na początek diodowy, z nie CO2? Wiem, że np. fiber jest laserem półprzewodnikowym i niby się nie zużywa. Czy tutaj jest podobnie? Właśnie dogaduję z chińczykiem odnośnie pozyskania faktury na K40 i teraz zaczynam się zastanawiać...
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 5
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: jagus »

Może coś sie zmieniło ale ja z tego co się orientuję i czytałem bo sam niestety nie miałem żadnego lasera Co2
To może i fajny bajer ale podobno jak nie używasz to tuba pada szybciej gdybyś używał non stop i tu trzeba sobie zadać pytanie czy będziesz na tyle go używał a najlepiej doczytać bo może piszę glupoty. Jak dla mnie to taki laser diodowy juz 6- 6.5W robi podobną robotę jak 40W co2 (no moze będzie szybszy nieco od diodowego) a do tego taka dioda wytrzyma z pewnoscia dłużej no i jest tańsza w zakupie jak i ewentualnej wymianie. Chodź to dwie różne technologie.Podsumowując ja bym brał od Pana sergiusza ten jego 6.5W popatrz sobie na jego filmy na kanale YT https://www.youtube.com/user/sergiuszf
I z tego co wiem to nawet robił jakąś swoją paste do grawerowania na metalach.
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
mscichu
Postów w temacie: 3
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: mscichu »

Dzięki jagus! Teraz mam jeszcze większy mętlik...

Faktycznie znalazłem, że CO2 puszcza trochę gazu nawet jak się nie używa ale nie jest to tak szybko aby porównywać ze zużyciem podczas pracy. Z tubą jest jak z żarówką - jedna pada szybciej a inna nie chce się zużyć. Czyli czysta loteria. Chociaż mało kto się tym przejmuje, po prostu druga tuba leży pod ręką.

Co do lasera diodowego to zastanawia mnie dokładność i powtarzalność przejazdów z racji budowy gotowych zestawów https://www.ebay.pl/itm/15W-Mini-Laser- ... rk:14:pf:0 oraz zapewne brak opisów jak ustawić laser aby pracował bez zarzutu (impuls 15W, średnia 8W) jednak ciekawi mnie możliwość grawerowania w stali nierdzewnej (chociaż w recenzjach na amazon piszą, że nie graweruje).

Laser CO2 z kolei ma zamkniętą obudowę, sprawdzoną mechanikę z powtarzalnymi przejazdami jednak nie ma opcji aby samodzielnie grawerował w stali nierdzewnej. Można użyć specjalnych spray'ów ale cienko widzę wydawać 500zł na puszkę aby zrobić testy lub na jednorazową zabawę.

Ogólnie miałem zamiar wycinać błonę klejową oraz grawerować i wycinać płyty z poliwęglanu. W późniejszym czasie chciałem grawerować w stali nierdzewnej ale myślałem o tych specjalnych farbach. Dlatego mam jeszcze dwa pytania:
- czy to prawda, że laser diodowy nie przepali i nie wygraweruje w przezroczystych materiałach?
- czy laserem diodowym 15W mogę grawerować w stali nierdzewnej?
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 5
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: jagus »

Z gotowymi zestawami nie miałem do czynienia zawsze budowałem swoje konstrukcje i u mnie z dokładnością było bardzo dobrze na całym polu pracy wypalone linie zbiegały się co do setki i to nawet na mojej pierwszej konstrukcji w której toczyłem rolki z poliamidu na tokarce manulanej sam i profilach z rowkiem prostym (nie V-slot )
Później pokazały się u nas właśnie V-sloty miedzy innymi na stronie https://openbuilds.com.pl i tam zakupiłem swoje pierwsze profile ale przestraszony ceną samych rolek znów wytoczyłem swoje i tak powstała fezarka OX cnc do której również zakładałem swój laser 2.5W i nóż wleczony i tu z dokładnością było jeszcze lepiej nawet celująco teraz już bym nie toczył swoich rolek bo to na manulanej tokarce sporo czasu (zreszta worek rolek z alliex..juz czeka z 2 miechy na jakąś machine) swego czasu nawet zrobiłem drukowane rolki do profili zwykłych lecz tu był problem z dokładnością bo linie już były sporo rozjechane więc rozłożyłem konstrukcje i powstała rama do drukarki (jest gdzieś w moich tematach pokazana niestety jeszczenie skończona aż tak mi sie z nią nie spieszy anetka a8 jak na razie wystarcza) ale zmierzając do odpowiedzi na Twoje pytanie to miałem opinie od dwóch znajomych z takimi laserami od chińczyka ale na rolkach tych białych (takie jak od kabin prysznicowych)z profilami prostymi i tu mieli problemy bo linie wypalone już nawet nie były proste co mogę Ci doradzić to patrz na takie z V-slotami ba nawet rolki drukowane właśnie vslot dają radę wiem bo testowałem i nawet fajnie sie je drukuje jak masz siłę to zrobisz taki laser sam za mniejszej pieniądze. Jeśli nie to polecam Ci plotery od Pana Sergiusza i to nie reklama poprostu gość wie co robi a nawet pokusilbym się na jego laser 40W Co2 zapewne będzie lepszy niż taki K40 popatrz sobie na jego kanał na YT tam masz na filmach kontakt do niego i pokazany również jego 40W Co2.
Ad.2
O grawerowaniu metali to zapomnij pic na wode chinczyki dają na te blaszki w ich filmach cienką warstwe lakieru bezbarwnego są różne myki z tym.
Pasty są drogie ale owszem da sie za ich pomocą grawerowac na metalach ale to tez nie na każdym rodzaju stopu tu znów doradze Ci Pana Sergiusza robil paste o wiele tańszą i również dobrą też masz gdzieś test na filmach.
Co do tego że Plexi przeźroczystej taki diodowy nie przepali to tu masz rację bo w Co2 inaczej jest skupiana wiązka a w takim diodowym przechodzi na wylot i graweruje to co jest pod spodem tu też są myki można na takiej przeźroczystej grawerować ale musisz np. pomalować ją najlepiej ns czarno zwykłym markerem.
A jeśli chodzi o sklejki i materiały drewniane to tu by przyspieszyć proces grawerowania prawie o połowę lub moc grawerunku stosuję sie roztwór wody z sodą oczyszczoną.
Podsumowując jeśli masz plany na wykorzystanie takiego Co2 to bym go brał ale nie konieczne K40 a jesli to ma być sporadycznie i jako zabawka to diodowy.
S3b
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
mscichu
Postów w temacie: 3
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: mscichu »

To wszystko już wiem. Osobiście decyduję się na chińczyka bo u Pana Sergiusza cena zaczyna się powyżej 9tyś. za CO2 40W chociaż pole większe.
Awatar użytkownika
pablo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 226
Rejestracja: 11 gru 2016, 07:03
Lokalizacja: Grudziądz
Drukarka: Alfawise U30, Lume
x 46

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: pablo »

Odgrzewam kotlet chciałem zapytać o ten chiński laser czy kupiony i jak się sprawuje, ja potrzebuję 5,5W
"dzień bez zamotania, to dzień stracony"
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: U którego chińczyka najlepiej kupić laser 15W lub 17W?

Post autor: Kamino »

Ja kupiłem u pana Sergiusza - wszystko działa bez problemu. Szybka realizacja zamówienia i faktura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”