Bezpieczny zasilacz

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Bezpieczny zasilacz

Post autor: Artu »

Sporo jest informacji w sieci o "padach" chińskich zasilaczy... Na przykład dzisiaj Sławek też o tym pisze lepiej mieć dwa dooobreee zasilacze do 360, jeden do elektroniki, a drugi do grzałki, niż te wspaniałe chińskie wynalazki...
Mam, ale tylko jeden zasilacz od "360", a do zasilenia cała drukarka wraz z grzałką stołu...
Kupiłem kiedyś Zasilacz sieciowy Redox PRO25 14V / 25A, który by pewnie wystarczył, i raczej jest solidnie wykonany, ale... no właśnie, napięcie wyjściowe 14V...
Czy nie będzie "szkodliwe" dla elektroniki w Anycubic Delta :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: Berg »

@Artu, myślę, żę spoko. Na płytce jest LM2596S (http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf) , ona jest do 40V tak że nie ma kłopoty z samym uC który jest przez niej zasilany. Ew. wentylatory mogą nie wytrzymać. Jak padną. to następnym razem możesz dołożyć rezystor rzędu 30 Ohm 2W wpięty szeregowo na kablu wentylatora.

Grzałka hotendu, stół pewnie trzeba będzie powtórzyć PID tuning przy wyższej mocy
Stepstiki, silniki lubią wyższe napięcie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: Berg »

@Artu, moja Delta idzie cała na jednym od Xboxa. Mam wersję 203W. Z tym, że nie podłączyłem tych cienkich kabelków żółtego i czarnego. przez co prawdopodobnie nie działa zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe. bardzo możliwe że one po to są.

Dodatkowo mam pod ten zasilacz podpiętą przetwornicę STEP-UP, która generuje napięcie 30V dla samych stepstików. Grzeje się, silniki też mam wymienione na mocniejsze, więc myślę, że moja Delta "ciągnie więcej prądu" niż twoja i xbox daje radę.

Zasilacz jest bardzo fajny, bo między innymi od razu ma funkcję PS-ON. Podłączyłem sobie pod to włącznik. W odróżnieniu od odcięcia zasilania działa natychmiast. To opóźnienie na oryginalnym zasilaczu, w nieskalibrowanej Delcie, gdy głowica nieuchronnie zmierzała w stronę podkładki wywoływało emocje.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: Adinfo »

rafaljot pisze:To opóźnienie na oryginalnym zasilaczu, w nieskalibrowanej Delcie, gdy głowica nieuchronnie zmierzała w stronę podkładki wywoływało emocje.
- znam to uczucie - walnie czy nie walnie :shout:
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: Artu »

Powracając do tematu... W "przydasiach" znalazłem jeszcze taki zasilacz (DELL DA-2):
DELL_DA-2.jpg
IMG_20190220_111202_crop.jpg
Teoretycznie 12V 18A czyli teoretycznie 216W... ale nadal to "chińszczyzna" :DD Zaryzykować :unknown:
Muszę poszukać (gdzieś na pewno mam :mrgreen:) "dziurawego" BIT-a, aby zajrzeć mu we wnętrzności :smile2:
IMG_20190220_111437_crop.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: @GUTEK@ »

Mam taki zasilacz w swojej delcie. Działa ok, fakt że delta więcej niż 10A i tak nie bierze - https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=57696#p57696
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: SanFable »

Ja wciąż zdania nie zmieniłem i polecam zasilacze od PS3, 12v@32A lub mniejsze typu 12v@23A itd, pasywne, nie chińskie. Używam tego samego od... w sumie już kilka ładnych lat i zero problemów, maja wyjście 5v, niektóre nawet 3A, a co najwazniejsze, włączane są stanem wysokim na konkretnym pinie (docelowo 5v tam się podaje, ale 3.3v z RE-ARMa też działa) i steruję zasilaczem za pomoca gcode (a płytka ciągle zasilana jest z usb terminala).
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: Artu »

SanFable pisze:Ja wciąż zdania nie zmieniłem i polecam zasilacze od PS3, 12v@32A
Znaczy się APS-227 :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
SanFable
Postów w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Bezpieczny zasilacz

Post autor: SanFable »

Artu pisze:
SanFable pisze:Ja wciąż zdania nie zmieniłem i polecam zasilacze od PS3, 12v@32A
Znaczy się APS-227 :roll:
https://www.psdevwiki.com/ps3/Power_Sup ... mpatiblity

23.5A myślę, że też można stosować jak jest standardowo stół 100w grzałka 40w


PS złącza bananowe pięknie wchodzą tam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”