[jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

[jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: olderman »

Witam. Mam mały kłopot z zasilaniem Aurory ponieważ gdy drukuje to nie mogę załączyć innych urządzeń zasilanych z listwy wielogniazdowej z wyłącznikami dwutorowymi [załącza fazę i zero] np.; komputer, monitor, modem internetowy bo pojawiają się zakłócenia w sieci i drukarka się zatrzymuje. Na wejściu drukarki zamontowałem filtr przeciwzakłóceniowy ale to niewiele pomogło i zaczynam podejrzewać ze to wina kiepskiego zasilacza. Chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów jak sobie z tym problemem poradzić.
Creality K1C
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: dragonn »

olderman pisze:pojawiają się zakłócenia w sieci i drukarka się zatrzymuje.
A czy możesz opisać jak to się objawia? Może jakieś zdjęcie co się wtedy dzieje?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: FlameRunner »

Drukujesz z karty czy po kablu USB?
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: olderman »

Objawy są proste i reakcja też. Drukarka drukuje jakiś element i załączam komputer np.; modem lub router które mają zasilacze impulsowe. W tym momencie lub po chwili drukarka [zawiesza] program nie wyłączając grzania stołu i głowicy. Muszę na chwilę wyłączyć zasilanie drukarki i po załączeniu wznowić drukowanie na szczęście pamięta pozycję w które się zatrzymała i od tego miejsca wznawia druk ale pozostawia dużego paprocha o który zahacza przy kolejny przejeździe przez to miejsce. Drukowanie z pendriva nie ma połączenia drukarki z komputerem.
Creality K1C
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: FlameRunner »

Tak w ciemno, po prostu bym wymienił zasilacz, zwłaszcza że fabryczny chyba nie jest wysokiej jakości?
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: olderman »

Tak podejrzewam ale jak ocenić który zasilacz będzie dobry i nie będzie sprawiał problemów. Zastanawiałem się czy nie kupić zasilacza do taśm LED napięcie 24V 350w. Myślałem też o dodaniu stabilizatora napięcia dla elektroniki i silników a zasilanie grzałek puścić z fabrycznego zasilacza ale nie mam schematu dla tej płyty.
Creality K1C
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: dragonn »

olderman pisze:Tak podejrzewam ale jak ocenić który zasilacz będzie dobry i nie będzie sprawiał problemów.
Po tym że kupisz go w jakimś renomowanym sklepie a nie losowy zasilacz z allegro do ledów :P.
Na przykład https://www.tme.eu/pl/details/rsp-500-2 ... mean-well/ dobrałem cenowo żeby nie kosztowała kosmiczną cenę.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: FlameRunner »

olderman pisze:Zastanawiałem się czy nie kupić zasilacza do taśm LED napięcie 24V 350w.
Taki "zasilacz do LED" to już jeden masz i prawdopodobnie właśnie w tym problem. :D
Jaki masz obecnie zasilacz? 24V 350W? To kup MEAN WELL 24V o mocy około 400W (zakładam, że Twój obecny jest dobrany "na styk" albo i trochę za słaby).
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 5
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: olderman »

Dzięki za sugestie też podejrzewałem że mac jest na styk. Zamierzam podłączyć bezpośrednio pod zasilacz moduły optoizolatorów z mosfetami do sterowania grzałkami odciążając elektronikę której zasilanie puszczę przez dławik toroidalny. Wymiana zasilacza na mocniejsza w późniejszy czasie bo w budżecie nie zaplanowano takiego wydatku :D .
Creality K1C
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: [jgaurora a5] niestabilne zasilanie

Post autor: Artu »

Zmierz ile "potrzebuje" sama elektronika, bez stołu, i dokup sobie drugi zasilacz 24V. Myślę, że 100W powinien w zupełności wystarczyć, a drogie one nie są :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”