Błąd grzania stołu AC na SKR 1.3

Czyli niech moc będzie z Tobą!
pikas4
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2020, 15:10

Błąd grzania stołu AC na SKR 1.3

Post autor: pikas4 »

Witam , zwracam się do forumowiczów ze swoim problemem bo może już ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Obecnie migruje w swoim tevo tornado na płytkę skr 1.3 , wcześniej miałem MKS genL który zastąpił niefortunną fabryczną MKS Base1.4 z podróbkami chińskich klonów a4988, walka z Salmon skin była nieskuteczna. GenL działa wyśmienicie ale jako że w planach mam przerobienie tevo tornado na coreXY z prowadnicami liniowymi (części już czekają) planowałem to zrobić po ludzku na 32 bitowej płytce. Natknąłem się jednak na końcu na problem z grzaniem stołu, otóż jak ustawie temperaturę powiedzmy na 110oC to stół grzeje się szybko do 100oC po czym grzanie zatrzymuje się na 101oC, dioda na przełączniku AC jak i na płytce zaczyna migać i po około minucie wyskakuje błąd grzania stołu, analogicznie jak ustawie przykładowo temperaturę 140oC to temperatura w 2,5 minuty rośnie do 130oC i już przy 131oC również się zatrzymuje, jeśli zaś chodzi o niższe temperatury np 80oC to działa prawidłowo. Łoże zrobione jest na podkładzie AC 230V i jest sterowane bezpośrednio przełącznikiem AC którym steruje płyta. Na MKS genL nie ma takiego problemu, ostatnio konfigurowałem na nim Marlina 1.8 i wszystko działało, Marlin 2.0x bug fix trochę się zmienił i nie mogę dojść co mogło mi umknąć, od razu też powiem, że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, staram się jakoś radzić z tutkami dostępnymi w internecie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Błąd grzania stołu AC na SKR 1.3

Post autor: Berg »

1. raczej nie grzejemy więcej niż 100, max 110'C
2. zrób kalibrację PID stołu i zapamiętaj w EEPROM lub zapisz na stałe w Marlinie.
pikas4
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2020, 15:10

Re: Błąd grzania stołu AC na SKR 1.3

Post autor: pikas4 »

Zrobiłem pida jeszcze raz ale tym razem dla 140 stC i chyba działa bo wykonałem dziś trzy testowe grzania do 140stC i błędu nie wyrzucił, chociaż dziwne że wartości są znacznie różne od tych co wykonywałem przy marlinie 1.8 na 8 bitowej płycie i niewiele ale odbiegają od tych robionych domyślnie przy 90stC na skr 1.3... Co do grzania stołu to się zgodzę że 110 to normalnie nawet dla ABS wystarczająca temperatura ale ja drukuje na ultrabase a ta powierzchnia nie bardzo się z tym materiałem lubi i przy 110 st potrafi w trakcie druku się odkleić, przy 120-125stC już się pięknie przysysa do powierzchni i to bez żadnego kleju czy sosu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”