Niestandardowy rozmiar heat bed

Czyli niech moc będzie z Tobą!
vizzerdrix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2020, 02:20

Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: vizzerdrix »

Cześć!
Tak jakoś wyszło, że muszę wymienić matę grzejną w drukarce o niestandardowym prostokątnym stole, stół ma 300x200 a aktualny heat bed ma 250x150, tylko pytanie skąd wziąć go o takich wymiarach. Podobno polecane jest Keenovo (z chińczyków), ale z tego co widzę mają głównie kwadratowe ( z paroma wyjątkami), ale za Chiny ludowe nie mogę znaleźć interesującego mnie wymiaru. Jak to ogarnąc? Dwa (lub więcej) heatbedów połączonych razem)? Można je jakoś przycinać?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: JGFTW »

Czy dobrze rozumiem, że masz stół 300x200 powierzchni roboczej ale grzałka ma tylko 250x150 i chcesz wymienić grzałkę na taką samą ?

Na aliexpress jeżeli szukasz maty grzejnej o niestandardowych wymiarach to najczęściej będą to silikonowe grzałki :
https://www.aliexpress.com/item/32911087945.html - tu jest taka o zbliżonych wymiarach do tej co potrzebujesz.
https://www.aliexpress.com/item/32885878226.html - tu musiałbyś kupić takie 3 sztuki żeby łącznie było to 250x150

Zawsze możesz napisać wiadomość do producenta np Keenovo, żeby Ci zrobił o niestandardowych wymiarach.

Jeżeli masz stół 300x200 i miałeś grzałkę 250x150 to dlaczego nie chcesz wymienić zestawu na cały zintegrowany moduł o takich wymiarach : https://www.biqu.equipment/collections/ ... -hreat-bed ?
vizzerdrix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2020, 02:20

Re: Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: vizzerdrix »

Hmmm. To nie tak że nie chce. Po prostu widzę urządzenie, które trzeba naprawić i staram się zrobić to na bazie tego co widzę. Muszę to zatem jeszcze raz przemyśleć.

Myślę, że napiszę do Keenovo tak jak sugerujesz, albo pokombinuję z gotowym stołem.

Dzieki za pomoc!
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: kapi »

zobacz tu : LINK
polski producent, ja mam od nich "standardową" wielkość.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
vizzerdrix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2020, 02:20

Re: Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: vizzerdrix »

JGFTW pisze:Czy dobrze rozumiem, że masz stół 300x200 powierzchni roboczej ale grzałka ma tylko 250x150 i chcesz wymienić grzałkę na taką samą ?
Czy grzałka powinna mieć taki sam rozmiar jak stół? Może coś tam było już wcześniej kombinowane, ktoś zastosował to co miał, a powinno być inaczej.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Niestandardowy rozmiar heat bed

Post autor: epon »

Jeżeli włożenie grzałki 300x200 w niczym nie przeszkadza to ja na twoim miejscu bym włożył, być może była włożona jaka była pod ręką
H-bot w ciągłej budowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”