Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Jarewa pisze:No ale po to się daję szybę na stół by było prosto. Nawet jak stół aluminiowy jest sporo krzywy to szyba wyrównuje...
No dobrze, ale nawet jak użyłem grubsza szybę jest "banan"...
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Berg pisze:Da się wyprostować. Na tyle by współpracował z szybą.
Dobrze spróbuję jeszcze raz wyprostować i dam znać czy mi to pomogło
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Pjoter »

Z prostowaniem chodzi o to że to najtańsza opcja - bo kupić nowy zawsze zdążysz. Jeśli jednak uznasz że nic nie pomaga to ja za kupno nowego zabrałbym bym się tak:
- wycięcie formatki alu na rozmiar stołu
- kupno grzałki silikonowej 24V o mocy identycznej z mocą stołu (to na ali można pewnie znaleźć). Ewentualnie można kupić mocniejszą grzałkę ale wtedy trzeba kupić mocniejszy zasilacz. Grzałka powinna mieć wymiary trochę mniejsze niż stół tak aby śruby nie przeszkadzały
- naklejasz grzałkę na stół od spodu, kable stołu bez problemu wymieniasz w płycie (to tylko terminalne ze śrubkami)
- najtrudniejsze będzie zmodyfikowanie oprogramowania drukarki na nowy termistor - czyli ściągnąć Marlina z gotową konfiguracją do drukarki i zmiana liczby odpowiadającej za termistor
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Pjoter pisze:Z prostowaniem chodzi o to że to najtańsza opcja - bo kupić nowy zawsze zdążysz. Jeśli jednak uznasz że nic nie pomaga to ja za kupno nowego zabrałbym bym się tak:
- wycięcie formatki alu na rozmiar stołu
- kupno grzałki silikonowej 24V o mocy identycznej z mocą stołu (to na ali można pewnie znaleźć). Ewentualnie można kupić mocniejszą grzałkę ale wtedy trzeba kupić mocniejszy zasilacz. Grzałka powinna mieć wymiary trochę mniejsze niż stół tak aby śruby nie przeszkadzały
- naklejasz grzałkę na stół od spodu, kable stołu bez problemu wymieniasz w płycie (to tylko terminalne ze śrubkami)
- najtrudniejsze będzie zmodyfikowanie oprogramowania drukarki na nowy termistor - czyli ściągnąć Marlina z gotową konfiguracją do drukarki i zmiana liczby odpowiadającej za termistor
Ummmm, chciałbym się nauczyć programować płytki do drukarki ale jestem zielony w tym. Masz jakieś poradniki by zrozumieć i spróbować własnych sił ? Albo w razie czego jesteś w stanie pomóc ? Mam mniejsza drukarkę (anycubic mega zero 2.0) i zakupiłem do niej nowa płytkę z ekranem od Bigtreetech aby właśnie się nauczyć a także zrobić upgrade drukarki(stara płytka ma bardzo ograniczone możliwości a w nowym mogę parę dodatków dołożyć od siebie jak sensor filamentu czy BL touch ) fajnie jakbyś miał jakieś poradniki w języku polskim
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Pjoter »

Youtu.be i szukaj poradników Marlina. Ja osobiście go nie znowsze i wolę płytki działające na reprap firmware.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Silvered87 »

Jest sporo poradnik w temacie programowania Marlina na YT. Wystarczy wpisać Marlin setup/Marlin vscode czy coś w tym stylu. Tutaj masz przykład:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=eq_ygvHF29I
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”