Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Witam
Jestem początkujący w druku 3D, zakupiłem jakiś czas temu anycubic mega X niestety trafił mi się z krzywym stołem przez co nie mogę nic drukować.
Chcialbym zakupić w firmie która tnie woda metal, blachę aluminiową ok 5mm grubości o takiej samej wielkości (310x330) tylko że nie wiem jaką mate grzewcza użyć. Śruby mocujące nie są na krańcach i nie chce kupić maty o dobrych wymiarach ale że będę musiał przewiercić mate w miejscu drutu Grzewczego...
Jakieś porady dla początkującego ? I w sumie też chcę zapytać jak podmienić (podpięcie do płytki) okablowanie aby nic nie zepsuć.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Pjoter »

Cześć! Na początek spróbuj iść do lokalnego szklarza (o ile akurat rządowa wróżba z wnętrzności woła wskazała że takie biznesy mogą być otwarte) po lustro 4mm (niehartowane o ile ktoś wgl hartuje lustra). Wymiary jak stół roboczy. Zaopatrz się też w 4 spinacze biurowe (takie czarne metalowe klamry) aby przypiąć lustro do stołu na rogach. Nałóż to lustro bezpośrednio na aluminiową powierzchnię stołu. Ze zdjęć w internecie widzę że oryginalna szklana powierzchnia jest zdejmowalna. Nowe szklane lustro od szklarza będzie płaskie i powinno rozwiązać Twoje problemy. Przed wydrukiem warto je posmarować klejem w sztyfcie lub popsikać Hegronem. Ja polecam zaopatrzyć się Klej do wydruków Devil Design.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Pjoter pisze:Cześć! Na początek spróbuj iść do lokalnego szklarza (o ile akurat rządowa wróżba z wnętrzności woła wskazała że takie biznesy mogą być otwarte) po lustro 4mm (niehartowane o ile ktoś wgl hartuje lustra). Wymiary jak stół roboczy. Zaopatrz się też w 4 spinacze biurowe (takie czarne metalowe klamry) aby przypiąć lustro do stołu na rogach. Nałóż to lustro bezpośrednio na aluminiową powierzchnię stołu. Ze zdjęć w internecie widzę że oryginalna szklana powierzchnia jest zdejmowalna. Nowe szklane lustro od szklarza będzie płaskie i powinno rozwiązać Twoje problemy. Przed wydrukiem warto je posmarować klejem w sztyfcie lub popsikać Hegronem. Ja polecam zaopatrzyć się Klej do wydruków Devil Design.
Zakupiłem szybę 4mm nie hartowana (nie wiem jeszcze czy to ma duże znaczenie lustro a szyba ) tak czy siak spaczenie jest zbyt duże (ok 1mm) szyba grubsza trochę poprawiła ale nadal jest zbyt krzywe aby drukować. Więc chcę iść w opcje zrobienia stołu i grzania od nowa. Mógłbym jeszcze spróbować pisać do supportu z udowodnieniem iż stół jest krzywy i wyślą nowy stół za darmo... Ale prawie dostawali nadal spaczone fabryczne stoły ( jedna osoba dostała 5 takich stołów więc zrezygnowała ) a czekać nawet 3 tygodnie by znów mieć ten sam problem to bez sensu, chyba wolę zapłacić trochę więcej a mieć zrobione to już lepiej
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Jarewa »

to co to za szyba że ma aż 1mm krzywizny??
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Jarewa pisze:to co to za szyba że ma aż 1mm krzywizny??
Nie szyba a stół aluminiowy, może źle to napisałem ale użyłem szybę grubsza by stół się prostował do szyby a nie na odwrót
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Berg »

szyba krzywa? niemożliwe. a jak ją montujesz? Aluminiowy stół może Ci się udać trochę wyprostować. idealnie nie będzie ale na tyle by lepiej przylegało do szyby.
weź dwa stosy kartek papieru i jakąś prostą deskę, profil alu czy coś. naciskaj na środku i podkładaj ostrożnie coraz więcej kartek papieru. aż w końcu się trwałe wygnie
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Berg pisze:szyba krzywa? niemożliwe. a jak ją montujesz? Aluminiowy stół może Ci się udać trochę wyprostować. idealnie nie będzie ale na tyle by lepiej przylegało do szyby.
weź dwa stosy kartek papieru i jakąś prostą deskę, profil alu czy coś. naciskaj na środku i podkładaj ostrożnie coraz więcej kartek papieru. aż w końcu się trwałe wygnie

Tak jak pisałem wyżej, źle napisałem tą wiadomość krzywizna jest na stole a nie na szybie
Igor_Wlodarczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2021, 18:33

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Igor_Wlodarczyk »

Berg pisze:szyba krzywa? niemożliwe. a jak ją montujesz? Aluminiowy stół może Ci się udać trochę wyprostować. idealnie nie będzie ale na tyle by lepiej przylegało do szyby.
weź dwa stosy kartek papieru i jakąś prostą deskę, profil alu czy coś. naciskaj na środku i podkładaj ostrożnie coraz więcej kartek papieru. aż w końcu się trwałe wygnie
I już się bawiłem w prostowanie, niestety nie mogło. Mogę spróbować jeszcze raz ale wątpię że to coś da
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Jarewa »

No ale po to się daję szybę na stół by było prosto. Nawet jak stół aluminiowy jest sporo krzywy to szyba wyrównuje...
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Modyfikowane Grzanie stołu (anycubic mega X)

Post autor: Berg »

Da się wyprostować. Na tyle by współpracował z szybą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”