blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Czyli niech moc będzie z Tobą!
rollduck
Postów w temacie: 8
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2020, 10:31
Lokalizacja: Wawa
Drukarka: VSW
x 7

Re: blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Post autor: rollduck »

A odpowiem jak tylko zacznę drukować. Na razie przyszedł mi nowy laser od majfriendów i wietrzę mieszkanie po pierwszych testach :D A tak poważnie, to rzeczywiście za mało jeszcze wydrukowałem, żeby mieć wyrobione zdanie. Ja wziąłem miedź mając nadzieję, że nie będzie wymagać skarpety, bo silikonowe szybko mi się utylizują (kupuję badziewne) a watolina z kaptonem zawsze sprawia mi trudności instalacyjne.
---------
rollduck
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Post autor: dziobu »

Dlaczego blok miedziany miałby nie wymagac izolacji? Teoretycznie żaden nie potrzebuje, ale jak masz tam jakis nawiew to miedź tu wiele nie zmieni.
rollduck
Postów w temacie: 8
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2020, 10:31
Lokalizacja: Wawa
Drukarka: VSW
x 7

Re: blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Post autor: rollduck »

To jest taka cicha nadzieja leniuszka, że blok nie zostanie na tyle wychłodzony, żeby wpłynęło to na podawanie filamentu i druk. Zapewne płonna, ale ja lubię eksperymentować a potem wyżalać się na forum.
---------
rollduck
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Post autor: dziobu »

To jak Ci się to nie sprawdzi, to polecam zrobienie swojego silikonowego kondona na blok. Coś jak tu:
viewtopic.php?f=34&t=2304&start=50#p41664
Te kupne E3D (oryginalne!) lecą mi dość szybko; zresztą w ogóle są ciulowe. A te robione trzymają się bezbłędnie cały czas. Jak użyję kupiony zapas to do E3D też zrobię swoje.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: blok miedziany. pt100 = szalone temperatury

Post autor: Berg »

jakoś tak na czuja, to mi się wydaje, że blok miedziany to się będzie szybciej wychładzać niż aluminiowy.
Jeśli celem było to by się wychładzał wolniej, to nie w te stronę chyba poszedł upgrejd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”