wybór termistora

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: wybór termistora

Post autor: Pjoter »

Ale skąd wiesz ze zbyt niska a nie np zbyt wysoka? Masz po prostu rozkalibrowana drukarkę. Weź to ogarnij i wtedy możesz ją modyfikowac
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 9
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: wybór termistora

Post autor: bratmat »

Pjoter pisze:Ale skąd wiesz ze zbyt niska a nie np zbyt wysoka? Masz po prostu rozkalibrowana drukarkę. Weź to ogarnij i wtedy możesz ją modyfikowac
Z prostego powodu - filament petg nie leci z dyszy podczas wydruku - opór jest zbyt duży dla extrudera by przepchnąć filament przez dysze więc nasuwa się wyjaśnienie że materiał jest niewystarczająco stopiony. Po powrocie do starej głowicy z innym termikiem wydruk wychodzi ok .

Natomiast teraz na starej głowicy mam problem z za dużym podawaniem materiału ale nie wiem dlaczego bo wysunięcie filamentu z dyszy jest mega dokładne - suwmiarkowe 100mm. Kalibrację robiłem przez ściągnięcie rurki z extrudera i Obcinanie filamentu na jego wyjściu.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: wybór termistora

Post autor: Pjoter »

Albo masz za wysoka temperaturę i filament się degraduje i puchnie. No można zgadywać co tam się dzieje. Pewnie w tym przypadku masz rację ale nie powiem tego że 100% pewnością. Bo równie dobrze może być ok temperatura tylko coś źle złożyłeś.
Sorry ale tak średnio ten wątek wygląda. Masz swoje teorie i idziesz na łatwiznę strasznie. I wielkie zdziwienie że coś nie działa a codziennie zmieniasz hotend.
Zmień hotend na stary, który był z drukarka. Skompiluj marlina (ew załóż wątek o tym), skalibruj (załóż wątek o kalibracji) i jak będzie cacy to wymień hotend na all metal (załóż wątek o tym i o kalibracji pod full metal)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 9
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: wybór termistora

Post autor: bratmat »

Pjoter pisze: Sorry ale tak średnio ten wątek wygląda. Masz swoje teorie i idziesz na łatwiznę strasznie. I wielkie zdziwienie że coś nie działa"l)
Sorry ale to przez brak czasu szukam szybkich rozwiązań. Nie jestem mocno zdziwiony że nie działa. Jestem w temacie drukarek zielony, ale ogólnie działam w automatyce. Jeszcze spróbuję podłączyć ten nowy termistor szklany do głowicy all metal . Tak jak mówisz spróbuję ustawić dokładniej drukarkę na starej głowicy i nowym bmg. I oczywiście ogarne ta nieszczęsna kompilacje marlina.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”