Stół cały czas grzeje

Czyli niech moc będzie z Tobą!
michal_m
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2022, 22:43

Stół cały czas grzeje

Post autor: michal_m »

Cześć.Od kilku dni mam problem ze stołem w mojej drukarce Tronxy X5Sa. Po włączeniu zasilania stół od razu zaczyna grzać. Na szybko zrobiłem pomiary - okazało się że faktycznie po włączeniu drukarki na mosfecie pojawiło się napięcie 24V - czyli układ był otwarty,pomyślałem że mosfet jest zepsuty więc kupiłem zewnętrzny.
Zewnętrzny mosfet zostało podłączony do płyty głównej jednak problem pozostał. Zrobiłem ponowne pomiary i okazało się iż:
1) po włączeniu zasilania drukarki, pomimo tego, iż w mosfecie świeci się tylko czerwona dioda układ jest włączony czyli przewodzi prąd i stół grzeje.
2) problemu nie ma gdy stół jest odłączony od mosfetu - po włączeniu drukarki i przykładowego programu mosfet działa prawidłowo czyli na wyjściu do stołu jest lub nie ma napięcia
3) gdy stół jest odłączony a mosfet jest w trybie 0 V po podłączeniu stołu od razu następuje grzanie a na mosfecie jest 24 V pomimo tego, iż nie zapaliła się niebieska dioda świadcząca o grzaniu.
W czym może być problem??
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
.
Norbert
Postów w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:52
x 9

Re: Stół cały czas grzeje

Post autor: Norbert »

Jeżeli masz na płycie drugie wyjście do grzałki extrudera, to możesz zamienić w oprogramowaniu pin tego drugiego extrudera na pin od stołu i wpiąć stół do tego wyjścia.
Oczywiście wtedy KONIECZNIE! przez zewnętrzny mosfet.

Nie wiem jak jest u Ciebie, ale jak masz wyjście do stołu podłączone do mosfetu na płycie(wydaje mi się, że zawsze tak jest).
To jak masz go uszkodzonego to podłączanie do zewnętrznego mosfetu, wydaje mi się że nic nie naprawi.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Stół cały czas grzeje

Post autor: mcxmcx »

jezeli kolega potrafi podlaczyc kabelki, to zewnetrzny modul z mosfet i podlaczyc na wejscie tego zepsutego.

najszybciej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”