Nie działające grzanie podłogi drukarki Alfawise U30 Pro

Czyli niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 2
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Nie działające grzanie podłogi drukarki Alfawise U30 Pro

Post autor: artur_n »

Quczi pisze:Mógłbyś mi zaznaczyć co dokładnie wymienić (będę wdzięczny)? Zobaczę i zamówię w takim bądź razie.
Cały czas omawiany MOSFET, choć nie pokoi mnie, że raz działa raz nie. Sprawdź wszystkie połączenia oraz przewody czy mają ciągłość.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 4
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Re: Nie działające grzanie podłogi drukarki Alfawise U30 Pro

Post autor: alucard321pl »

artur_n pisze:
Quczi pisze:Mógłbyś mi zaznaczyć co dokładnie wymienić (będę wdzięczny)? Zobaczę i zamówię w takim bądź razie.
Cały czas omawiany MOSFET, choć nie pokoi mnie, że raz działa raz nie. Sprawdź wszystkie połączenia oraz przewody czy mają ciągłość.
Co mają przewody do tego, że na wyjściu z tranzystora nie pojawia się napięcie? Świecąca dioda oraz pomiar autora wątku, który potwierdza, że na bramkę MOSFETU idzie 5v raczej rozwiewa wątpliwości. To, że raz działał a raz nie, oznaczało, że są to jego ostatnie podrygi. Kolejną sprawą jest to, że autor twierdzi iż stół już nie grzeje w ogóle.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Quczi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2021, 11:46

Re: Nie działające grzanie podłogi drukarki Alfawise U30 Pro

Post autor: Quczi »

Co mają przewody do tego, że na wyjściu z tranzystora nie pojawia się napięcie? Świecąca dioda oraz pomiar autora wątku, który potwierdza, że na bramkę MOSFETU idzie 5v raczej rozwiewa wątpliwości. To, że raz działał a raz nie, oznaczało, że są to jego ostatnie podrygi. Kolejną sprawą jest to, że autor twierdzi iż stół już nie grzeje w ogóle.[/quote]

Tak jak pisałem, po włączeniu drukarki zawsze pokazuje 21-22 stopnie na stole (zmniejszanie i zwiększanie temp. Nic nie zmienia). Przykładam rękę do stołu i tak samo żadnego ciepła nie czuje. Coś jeszcze mogło pójść?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Nie działające grzanie podłogi drukarki Alfawise U30 Pro

Post autor: dziobu »

Koledzy Ci wszystko napisali: walnięty MOSFET albo kabel do grzałki w stole. Tam nic więcej nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”