Anycubic i3 MEGA - nie uruchamia się

Czyli niech moc będzie z Tobą!
amo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2022, 09:30

Anycubic i3 MEGA - nie uruchamia się

Post autor: amo »

Cześć na wstępie chciałbym przywitać wszystkich użytkowników, jest to mój pierwszy post na tym forum.


Pojawił się u mnie problem z którym nie potrafię sobie poradzić jak do tej pory, postanowiłem zapytać użytkowników którzy bardziej ogarniają elektrykę/elektronikę.

co sie stało:

Drukarka przestała działać z dnia na dzień, nie wstaje zupełnie. Natomiast co zauważyłem i co do tej pory udało mi się już podziałać.

1. drukarka była podpięta do przedłużacza zauważyłem przerwy w zasilaniu coś jakby na sekundę lub strata połączenia i powrót jak poruszałem wtyczka w listwie zasilacza. ( uziemienie w sieci jest, w listwie brak )
2. rozkręciłem skrzynkę aby sprawdzić co się dzieje, najpierw poskręcałem wszystkie połączenia, poprawiając wkręty. Po tym zaczęła działać, następnie skręciłem wszystko i stwierdziłem ze spróbuję jeszcze raz uruchomić, wtedy uruchomiła się, ale na jakieś 30 sek tylko. Później już nie wstała.
3. rozkręciłem ponownie aby sprawdzić miernikiem napięcia wejście OK wyjście BRAK. Rozkręciłem zasilacz aby sprawdzić co w środku, kondensatory ok, ogólnie wszystko wygląda dobrze. Niestety nie chce wstać.
4. Zamówiłem nowy zasilacz od ANET po zamontowaniu brak reakcji natomiast jest napięcie na wejściu i wyjściu.

Link do zasilacza:
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-modu ... MzJmZWQ%3D

5. na koniec sprawdziłem też bezpiecznik przy włączniku - OK

Wyczerpały się moje pomysły i możliwości, czy jesteście w stanie podpowiedzieć cokolwiek w temacie?

Sprzęt 4 letni, do tej pory działał bez większych problemów.



Pozdrawiam
Rafał
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Anycubic i3 MEGA - nie uruchamia się

Post autor: Grzesinski »

Sprawdź złącze zasilania na płycie sterującej, kable itp.
Zasilacz zasilaczem (na nim się skupiłeś), a istotne jest czy płyta dostaje napięcie.
"Jest napięcie na wejściu i wyjściu" - czyli gdzie?
Duża szansa na przerwany przewód, mniejsza na uszkodzenie MB.

Zakładam, że zasilanie podłączone jest pod złącza śrubowe.
amo
amo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2022, 09:30

Re: Anycubic i3 MEGA - nie uruchamia się

Post autor: amo »

Witam ponownie,

w końcu znalazłem czas aby usiąść do tego. Więc musze Ci podziękować, okazało się, że bzdurna rzecz czyli kabel zasilający został przerwany w izolacji, mam nadzieję, że to jest to i nie zapeszam bo jeszcze do środka nie zaglądałem ale zrobię to z ciekawości.
Osłona z pleksji która mam do drukarki przyczyniła się do zmęczenia tego przewodu, będę ją modyfikował.

Ostatnia rzecz która bym podejrzewał w sumie.

Temat do zamknięcia.


Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzałki, zasilacze, okablowanie”