TapaTalk problem z linkami

Sugestie, opinie, skargi i zażalenia itp.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: dziobu »

11master pisze:Ja wiem, że PM są prywatne ale czy na pewno na tym forum każdy ma takie WIELKIE tajemnice i pisze je w PM do innych?
Masz hasło do konta? A po co? :D
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 9
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: Marvin27 »

Nie ma jakiegoś zamiennika dla TapaTalk ?
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 13
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: 11master »

dziobu pisze:
11master pisze:Ja wiem, że PM są prywatne ale czy na pewno na tym forum każdy ma takie WIELKIE tajemnice i pisze je w PM do innych?
Masz hasło do konta? A po co? :D
Bo inaczej się nie zarejestrujesz? A Ty ile tajnych prywatnych wiadomości o znaczeniu strategicznym napisałeś na forum druku 3D?

@ Marvin27
Pochylałem się już kilka razy nad tym tematem i są jakieś zamienniki, ale nie chciało mi się nawet rejestrować by wykonać testy. Rozwiązaniem ostatecznym jest przeglądarka i dobry responsywny skin. Albo forum na innym bardziej dopracowanym silniku z lepszą współpracą z TT (o ile coś takiego jest).
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: dragonn »

Wszystko by było spoko w przeglądarce jak by mnie z forum nie wylogowało na telefonie za każdym razem -__-. Na kompie mi się to nie dzieje.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: dziobu »

11master pisze:A Ty ile tajnych prywatnych wiadomości o znaczeniu strategicznym napisałeś na forum druku 3D?
Kilka.

Z forum phpbb:
(04.2018)
Tapatalk is a third party extension, it has never been validated here in fact it failed validation and they’ve not re-submitted since, and as such we provide no support for it.
(09.2018)
- They care nothing less about official validation?

- They tried once. It was full of security vulnerabilities. These were pointed out and they ignored that and didn't submit again. Since then they've had many more, including one where all users where GLOBAL moderators at sign up.
Budujące ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: FlameRunner »

11master pisze:A Ty ile tajnych prywatnych wiadomości o znaczeniu strategicznym napisałeś na forum druku 3D?
Nie mierz wszystkich swoją miarą. Niektórzy mają do przekazania ciekawe informacje, które nie powinny być publicznie dostępne.
Żeby nie wymyślać jakichś wyszukanych przykładów, wyobraź sobie, że nie każdy by chciał, by jego dane teleadresowe sobie swobodnie latały po internecie.
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 13
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: 11master »

@FlameRunner
Szczerze to nie wiem co mam napisać; ja tam wyczytałem tylko o dostępie do PM jeśli ktoś będzie usilnie próbował i bawił się w zamiany ID. Nic o danych teleadresowych nie wyczytałem.
Oczywiście, że jestem za chronieniem danych osobistych, ale nie dajmy się zwariować (jak było/jest z rodo).
Wczoraj sprawdziłem forum w przeglądarce i jest OK trzeba będzie się dostosować.

@Dziobu
Pracujesz w dziale IT więc powinieneś być przyzwyczajony do takich sytuacji, nikt nie daje pełnej (upraszczam) gwarancji na bezp. oprogramowania. A skoro faktycznie piszecie takie ważne PMy na forum to rzeczywiście mierzę własną miarką bo ja bym tak nie postąpił. Ale to już taki całkowity OT.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: FlameRunner »

Trollujesz, prawda...?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: dziobu »

11master pisze:@Dziobu
Pracujesz w dziale IT więc powinieneś być przyzwyczajony do takich sytuacji,(...)
Nie, nie pracuje w dziale IT - ten jest piętro niżej.

1. Za świadome włączenie takiej dziurawej wtyczki na firmowym forum, w każdej szanującej się firmie, by mnie wy*ebali tak szybko z roboty że bym pewnie kurtkę na wieszaku zostawił. Dotyczy to każdego softu ze znanym błędami.
2. Jeśli wyślę komuś swoje dane (np do przelewu), z założenia prywatną, wiadomością a ona będzie dostępna dla każdego to jest to zwykła dziura w systemie. Tutaj działa zarówno RODO jak i zwykła ludzka przyzwoitość ze strony administracji.
3. Jakiekolwiek pretensje powinieneś mieć do twórców wtyczki, którzy jak widać po moim poprzednim poście, olali ją sikiem prostym.
Co innego używać nieświadomie dziurawego oprogramowania, co innego robić to z premedytacją i narażać innych.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: TapaTalk problem z linkami

Post autor: virgin71 »

11master, mi ludzie podają swój adres do wysyłki filamentu. To są wrażliwe dane. Tam jest telefon, mail i inne. Nikt nie może mieć dostępu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”