Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Sugestie, opinie, skargi i zażalenia itp.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: dziobu »

HALYNA!!! HALYYNAAA!!! HALYYYYYYNAAAAAAAAAAAAAA!!!!!1111jedenjeden
CHONOOOOOOO NIE UWIEŻYSZ!


Epidemia widać działa na wszystkich :D
morf, Marvin27, Abys, dragonn
Awatar użytkownika
offroad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 06 paź 2018, 22:12
Lokalizacja: Wawa
x 11

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: offroad »

Czy do linków można dodać target="_blank" bo otwieranie linków w tym samym oknie to zbrodnia :d
panWiadr0
Anycubic 4MAX
Voron łazi po głowie :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: McKee »

Już była na ten temat dyskusja. Wniosek odrzucono.
Ale pomogę:
Jeżeli naciśniesz CTRL klikając w linka, to ci go otworzy w nowym oknie.
Jest grupa ludzi którzy lubią tak jak jest teraz (możesz nacisnąć "back" a komputer nie otwiera ci wielu okien), dzięki takiemu rozwiązaniu jak jest teraz obie grupy przyzwyczajeń są w miarę zaspokojone.

(Mnie też to lekko wkurzało, ale już się przyzwyczaiłem, a jak włączę myślenie, to mi to nawet nie przeszkadza ;))
FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: morf »

Jest szybsza jednopalcowa metoda: odruchowo "klikam na linki scrollem" co powoduje uruchomienie w nowej karcie
dragonn, Cosik, FlameRunner, filuuu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 72
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: FlameRunner »

Kontynuując robienie zmian i porządków, zlikwidowałem dział "powitalnia". Straaasznie drętwo tam było.
morf, sq4nyy, dziobu, Cosik
rydz
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: rydz »

@FlameRunner :clap: pierwszy raz powiadomienie e-mail nie trafiło do spamu :yahoo:
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 5
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: kamilxxg »

Co wy na to jakby dodać dział "Polecane", w którym można by umieszczać informacje odnośnie zweryfikowanych części / producentów do drukarek?

Przykład:
  • Polecane wentylatory do części zimnej hotendu
  • Polecane silniki na oś [X, Y, Z]
Pierwszy post mógłby być edytowalny żeby nie szukać przez kilkanaście stron albo może każdy wrzucałby coś co poleca wg ustalonej formatki dotyczącej każdego typu sprzętu - np w odniesieniu do wentylatorów:
[th]Parametr[/th][th]Opis[/th]
Model123456
Napięcie12V
PrzeznaczenieChłodzenie wydruku
PWMTak/Nie/Wymaga FAN_SOFT_PWM
Napięcie startowe7V
UwagiWieje jak s*****
Dzięki temu:
  • Początkujący mieliby zbiór informacji na co zwracać uwagę (dla bardziej zaawansowanych pewnie byłoby to oczywiste) przy wyborze silnika np na X, Y, Z albo np wentylatora, który ma chłodzić tylko nawisy przy druku PETG
  • Reszta miałaby miejsce, z którego mogliby coś wybrać kiedy mają konkretne potrzeby albo dodać informacje jeśli taki przypadek nie był wcześniej opisany
  • Można by dać linki do konkretnych ofert wspierając społeczność czyli osoby, które prowadzą działalność i udzielają się na forum, można by też dać forumowe reflinki np na następy zlot 2025
  • Jakby ktoś nowy zadał po raz setny pytanie co kupić, można by odesłać go do konkretnego tematu
Mój scenariusz dlaczego piszę tego posta:
  • Silniki które kupiłem na ali niby miały bardzo dobre opinie ale w zasadzie wszystkie mają jakieś bicie, dokładając słabe chińskie koła pasowe jest to kolejny cel do optymalizacji
  • Chciałem wymienić na jakieś porządniejsze, natrafiłem na LDO. Zacząłem czytać o LDO to widzę, że one też są wymieniane na inne
  • Tu pojawił się problem, gdzie szukać informacji o jakichś "fajnych" silnikach
morf
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: morf »

Pomysl w samej koncepcji bardzo mi sie podoba.

Taka pseudo "baza danych" sprawdzonych podzespolow. Nie nazywalbym tego "Polecane" a "Sprawdzone".
Za kazdym razem jak mam cos kupic musze zrobic "research" co jest teraz na topie, czego sie uzywa. Poleciec po recenzjach/opiniach/YT (czesto oplacanych). Potem sprawdzic co i gdzie kupic tak, zeby doszlo przed Gwiazdka :)

Powstaje troche problem jak mialoby byc to zrealizowane?
Jeden wątek-tasiemiec (ciezko szukac), kilka tematow (tez ciezko)?

Obawiam sie jednak ze ten pomysł niestety jest troche utopijny. Ciezko byloby utrzymac obiektywizm.

Jeden Uzytkownik rekomenduje "ten produkt", Ktos inny "tamten", dla niektorych priorytetem jest jakość wykonania, dla innych cena (patrz slawne rekomendacje dyszy za 7zł) dodatkowo czasami ciezko o argumenty racjonalne.


Z drugiej strony niektorzy (lacznie ze mna) staraja sie wrzucac na forum swoje prywatne testy podzespolow, drukarek, innego sprzetu i filamentow.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 72
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: FlameRunner »

Może to powinny być przyklejone wątki w poszczególnych działach?

Po sukcesie działu badań i rozwoju brak mi motywacji do tworzenia kolejnych nowych działów.
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 5
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Sugestie dot. zmian technicznych i funkcjonalności forum

Post autor: kamilxxg »

morf pisze:Taka pseudo "baza danych" sprawdzonych podzespolow. Nie nazywalbym tego "Polecane" a "Sprawdzone".
Za kazdym razem jak mam cos kupic musze zrobic "research" co jest teraz na topie, czego sie uzywa. Poleciec po recenzjach/opiniach/YT (czesto oplacanych). Potem sprawdzic co i gdzie kupic tak, zeby doszlo przed Gwiazdka :)
Można zrobić ankietę na nazwę :D dla mnie ważne jest aby takie wątki miały podobną frazę, którą da się wyszukać i zdecydowanie bardziej wolę opinie osób z forum bo z reguły się sprawdzają a recenzje z yt są często zaskakująco jednostronne a co do tych dysz za kilka zł no to trudno z tym dyskutować, co kto lubi :D
FlameRunner pisze:Może to powinny być przyklejone wątki w poszczególnych działach?

Po sukcesie działu badań i rozwoju brak mi motywacji do tworzenia kolejnych nowych działów.
Pomysł z przyklejeniem też dobry, nowy dział to może przesadzony ruch bo i tak tam powinno być kilka tematów tylko, koniec końców najważniejsze są informacje, które ktoś umieści w wątku.

Teraz mi przyszedł do głowy kolejny przykład bo np w temacie odnośnie nakrętek na śrubę trapezową można by wrzucić dostępne rozwiązania jak np dobrej jakości zamienniki, nakrętki kasujące luz, czy nakrętki POM (natknąłem się na nie przypadkiem w shoutboxie a to ciekawe rozwiązanie i już zamówiłem do testów). Generalnie jakby się pojawiło coś nowego to ktoś mógłby stworzyć nowy wątek i opisać (Być może w B+R, przydałby się na coś ten dział), a potem wrzucić jeden post do tematu przyklejonego.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”