Koszulki 2021

Sugestie, opinie, skargi i zażalenia itp.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Koszulki 2021

Post autor: majek »

Takie uwagi techniczne z mojego koszulkowego doświadczenia (kiedyś robiłem trochę z 'flocka', ale mam też sporo różnych koszulek 'reklamowych' wykonanych różną techniką):
- logo na polo w rzeczywistości powinno być ze 2x mniejsze, a i tak będzie duże
- tam gdzie są części - też za duże, bo zacznie to wchodzić na boki. Praktyczne pole zadruku powinno być jak w koszulce z marvinem czy spagetti
- na białej koszulce można zaszaleć z dużą grafiką, bo potrzeba mniej farby i koszulka zostaje elastyczna, przy czarnej trzeba naprawdę sporo nalać i robi się za sztywna w miejscu druku, a po kilkunastu praniach zaczyna się zniekształcać (więc lepiej się napalać na czarną koszulkę z częściami)
- w zależności od techniki wykonania, to dodatkowy kolor może podnieść sporo cenę, a akurat przy koszulkach z częściami nic się nie straci jak logo będzie również czarne (jest graficznie oddzielone ramką i z wypełnieniem 100%, więc nie koliduje z tłem/częściami)
- szare na białym - bardzo fajny pomysł - mniej farby, bardziej elastyczna/przewiewna koszulka (o ile będzie to zrobione z rastrowanego czarnego)
- same koszulki/polo warto dogadać z firmą, co będzie na nich robiła, bo są pewne marki, które robią specjalnie ubrania pod takie zastosowania (w tym dobrej jakości), poza tym jak firma coś wtopi, to nie będzie to nasza strata jak przy samodzielnym zakupie koszulek z decathlonu. No i t-shirty z jakiejś trochę większej gramatury, bo te najtańsze i najcieńsze po dwóch praniach to co najwyżej na szmaty się nadają.

A tak z osobistych:
- z tych białych, to najlepiej mi wygląda ta ostatnia z częściami.
- chętnie wziąłby 2 t-shirty: jeden biały z częściami lub samym logo jak na polo + czarny z samym logo.
- mam kilka polo i powiem szczerze, że o ile w t-shirtach chodzę codziennie, to polo raz/dwa razy na rok, a poza tym zagracają szafę.
- @JGFTW, bardzo fajne pomysły, serio (to forum jest martwe :rotfl: )
JGFTW
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Koszulki 2021

Post autor: mcxmcx »

Normalnie, vinyl, a jak dwa kolory to złączyć na transferze.

Spoko się da zrobić, to nie jest seryjna produkcja.

Można też normalnie sublimacja, ale tutaj raczej vinyl, bo lepiej będzie wyglądał
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
annon
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Koszulki 2021

Post autor: annon »

1. artur_n 1-2 szt
2. Pjoter 1szt
3. Silvered87 1-2 szt
4. zajac31 - 2szt
5.epon - 2 sztuki
6. kamilxxg - 2 sztuki
7. Jarewa - 2 sztuki
8. artusiek - 2 szt
9.annon -1 szt. ...też by chciał :rotfl:
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 6
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Koszulki 2021

Post autor: Silvered87 »

Koszulka z nnapisem "reprapy.pl"
Poniżej schemat v6
I jeszcze niżej "to forum jest martwe"
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Koszulki 2021

Post autor: Pjoter »

Moja propozycja:
tshirt.png
Oczywiście wielkość czcionki itp do zmiany. Dopiero jak wrzuciłem do kreatora koszulek to zobaczyłem że mało czytelne. Rysunek mój, można modyfikować do woli.
JGFTW, Berg
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Koszulki 2021

Post autor: JGFTW »

Myślałem o tej polówce z logiem haftowanym jak ktoś wcześniej zasugerował, więc można kupić koszulki osobno i dać komuś do wyszycia.

@majek
Dobrze, że napisałeś ja kompletnie nie znam się na zamawianiu koszulek, raz może dwa brałem koszulkę z nadrukiem z pierwszej lepszej strony internetowej, efekt był średni, także technologie trzeba przemyśleć i przede wszystkim znaleźć jakąś sprawdzoną firmę - jak masz kogoś do polecenia to napisz.

@Pjoter
Też o tym pomyślałem i aż dziwne, że nie mają koszulek z tą grafiką zamieszczoną na wiki: https://wiki.e3d-online.com/File:V6_White.png
e3dv6-white.png
e3d-v6-black.png
Dobrze to wygląda. Ewentualnie można upchać więcej fragmentów z dokumentacji: https://wiki.e3d-online.com/images/1/15/V6-175-ASSM.pdf
Mają tylko takie w stylu młodzieżowym lat 90/2K https://e3d-online.com/collections/offi ... ti-t-shirt

Fajnie Ci wyszedł ten wzór. Zaraz się okażę, że to hobby wypali mi dziurę w portfelu nie tylko poprzez koszt części i filamentu, ale koszulki :lol:

@morf
Czacha oczywiście drukowana (https://www.thingiverse.com/thing:518109), zdjęcie moje, więc jest jakie jest, ale jak masz lepsze to jak najbardziej można podmienić i ogólnie lepiej zaprojektować cały wzór. Jak będzie ktoś chętny to mogę jeszcze zrobić podejście do tego.


Ogólnie te wzory nie są jakoś super dopracowane, praktycznie tylko posklejane parę koncepcji, które tyle byłem w stanie zrobić w trochę ponad godzinę.
Te z częściami pokazałem paru osobom i się podobało - wyglądają jak coś co można znaleźć na półce sklepowej, więc jest bez siary.

Sądzę, że trzeba narzucić sobie jakiś termin, jeżeli faktycznie jesteśmy zdecydowani - np tydzień lub dwa na zaproponowanie i wybranie wzorów, później drugie tyle na dogadanie szczegółów wykonania i zdobycie wycen.

Ja chętnie bym koszulkę wziął - polo czy zwykły t-shirt, może być nawet taki prosty wzór z samym napisem:
reprapy-tshirt-white.png
reprapy-tshirt-black.png
reprapy-tshirt-grey.png

Bonusowo ;)
supervolcano-tshirt.png
Janek_Porzycz, Pjoter
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Koszulki 2021

Post autor: Andrzej_W »

A to moja propozycja
KoszulkaENDER.png
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Koszulki 2021

Post autor: Raven »

Idąc na przekór utartym stereotypom, to takie może takie prowokacyjne hasełko " Ender do druku, Prusa do d..." :) :) :)
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 6
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Koszulki 2021

Post autor: Silvered87 »

Pamiętajmy, że mają to być koszulki forumowe, więc jednak samo logo forum jak najbardziej wskazane. A te grafiki z V6 to najwyżej pod spodem. Sama grafika V6 wygląda jak reklama e3d...
morf
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Koszulki 2021

Post autor: dragonn »

właśnie, gdzie jakaś opcja z logiem forum i napisem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”