[ZU] Pomoc przy konfiguracji

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Drukarka: LUME
x 374

Re: [ZU] Pomoc przy konfiguracji

Postautor: dragonn » 18 cze 2017, 22:18

No niestety... jak ktoś wymyśli jak ten problem rozwiązać to ma piwo u mnie murowane :D. Tylko po prostu ten sam problem dotyczy Chińczyków... zresztą ten temat był wałkowany aż za bardzo przy temacie z LUME :D.
LUME PRO - mody: E3D Lite6 w bowden + Titan, silniki 42BYGHM809
kretu
Drukarka: Bizer
x 65

Postautor: kretu » 18 cze 2017, 22:31

Chwila czy sprzedawca oferował "To jest drukarka ale nie skonfigurowana wiec bez wiedzy umiejętności i czasu jej nie kupuj" czy jednak to jest "super drukarka o takich i takich parametrach". Sorry ale taki bizer jaki by nie był po wyciągnięciu z pudełka praktycznie od strzału coś tam z siebie wypluł od drukarki z allegro oczekiwałbym min tego aby była w stanie wydrukować kostkę o znośnej jakości wszystko poniżej tego poziomu to kupa złomu a nie drukarka. I to problem sprzedającego że sprzedaje złom i nie ma tu tłumaczenia że tanio. Ja bym reklamował następnie poświęcił tydzień na czytanie i dopiero wtedy decydował co chcę kupić. I czy na pewno chcę drukarkę w tej cenie bo niestety ten budżet raczej nie pozwala na wielkie oczekiwania.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Drukarka: LUME
x 374

Postautor: dragonn » 18 cze 2017, 22:35

W sumie to zależy, bo jeśli kupujemy kita do poskładania no to co innego, faktycznie kupując gotową drukarkę należy oczekiwać że będzie działać od startu jak to tako. To teraz pytanie czy autor kupił kita czy poskładaną drukarkę?
LUME PRO - mody: E3D Lite6 w bowden + Titan, silniki 42BYGHM809
kretu
Drukarka: Bizer
x 65

Postautor: kretu » 18 cze 2017, 22:44

Nawet kita. Od kita również należy oczekiwać że podążając ślepo za instrukcją złożę działającą drukarkę tu jest tylko wtedy pytanie kto popełnił błąd składający czy piszący instrukcję. Należy wymagać od sprzedawców bo inaczej się nie nauczą i będą oferować szajs licząc na to że klient machnie ręką. Chyba że wyraźnie będzie napisane że to jest tylko zestaw elementów z których można zbudować drukarkę a nie "drukarka w wersji do samodzielnego złożenia".
Awatar użytkownika
samezrp
x 48

Postautor: samezrp » 18 cze 2017, 23:17

FlameRunner pisze:Tak właściwie to skąd osoba wchodząca na portal aukcyjny w poszukiwaniu taniej drukarki 3D ma się dowiedzieć, że powinna się spodziewać wielu problemów?

Bo zanim wejdzie na portal aukcyjny powinna poczytać? Jak kupują samochody, pralki czy telewizory to jakoś mogą, a jak drukarki to nie?

A co do innych odpowiedzi, ja kupowałem swoją nic praktycznie nie wiedząc, kupiłem prawdopodobnie jedną z trzech złożonych przez sprzedawcę. Podłączyłem i zacząłem drukować. Nawet ABS na czystym szkle wyczyszczonym octem (szczęście początkującego). Drukarka była złożona naprawdę dobrze, rama sztywna tak, że praktycznie w trakcie druku można drukarkę podnieść za jeden róg i będzie spokojnie nadal drukowała bez widocznych efektów na wydruku.
Z czasem pojawiły się problemy, w sumie niezależne od sprzedawcy, bo padł zasilacz, potem jedna z żył kabla do ekstrudera, a radełko od Y za blisko silnika było i zaczęło się ocierać tworząc wióry. Jak zauważyłem, że początkowa pomoc sprzedawcy zamieniła się w głuchą ciszę zacząłem sam kombinować.
I szczerze powiem, że wprowadzone przeróbki, które zostały mógłbym sobie darować albo wynikały z chciejstwa. A wiele sobie darowałem i wróciłem do oryginału.
Z perspektywy powiem, że miałem szczęście, ale też pomogła mi znajomość elektroniki i brak awersji do grzebania w sofcie.
OK, już spokój, bo się epistoła zorbiła ;)

Wróć do „Usługi”