[ZU] dobór drukarek i składanie.

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
ruskiem

[ZU] dobór drukarek i składanie.

Postautor: ruskiem » 19 cze 2017, 05:37

Witam,

Chciałbym nawiązać współprace z kimś doświadczonym z Warszawy, najlepiej praga-południe lub okolice.

Potrzebuję dobrać drukarkę, aby uniknąć błędów początkujących, oraz usług składania sprzętu i wstępnego przetestowania czy jest jak należy.
Na początek potrzebuje jednej maszyny, ale z zamiarem dokładania kolejnych.

Chce drukować głownie z PETG i trochę z elastycznych.
Podoba mi się pomysł drukowania na 2ch głowicach, jedna np: PETG a druga support rozpuszczalny w wodzie.
Ważna jest dla mnie szybkość wydruku, jednak chce, aby jakość w miare się trzymała, 150-200mm/s brzmi satysfakcjonująco, jak da sie lepiej to jasne. Ważne jest też, żeby maszyna zniosła ciągłą prace. Chyba nie potrzebuje kamerek, maszyna będzie stałym pod nadzorem, a jak się wyrobi odpowiednie ustawienia, doglądanie co kilka godzin. Hałas: pierwszy model dobrze, gdyby nie był odrzutowcem, chce go mieć na biurku.

Budżet? słucham co powiecie, jednak cieszyłbym się gdyby nie przekroczyć 2000zł na początek.
Proszę o oferty, komentarze, dziękuje.

Pozdrawiam,
Marcin.
Awatar użytkownika
McKee
x 69

Re: [ZU] dobór drukarek i składanie.

Postautor: McKee » 19 cze 2017, 06:24

Prusa i3 MK2 - moim zdaniem przy zakupie do firmy w zasadzie nie masz innego wyboru (z niskim budżetem).
Jeżeli do firmy, i ma pracować cały czas, i ma nie wymagać ciągłego grzebania, to raczej omijałbym różnego rodzaju składaki z aliexpress ;)
Musisz trochę zrewidować wymagania.
Prędkość druku raczej koło 60mm/s, a jak ma być ładnie i dokładnie to nawet mniej.
2000zł jest nierealne, ew. dostaniesz w tej cenie chińskie badziewie niewarte zachodu i bez gwarancji (ew. gwarancja na papierze ale nie w rzeczywistości).
Drukarka (lub kilka) przy biurku, też nie jest najlepszym pomysłem.
Na początek OK, ale docelowo pomyśl o jakimś oddzielnym pomieszczeniu z dobrą wentylacją.

PS.: dodaj jedno zero do budżetu, to będzie można rozmawiać o kamerach, większych prędkościach, druku dwukolorowym itp. :rotfl:
A troszkę bardziej serio to BCN3D Sigma bym polecił ale cenowo to trzy Prusy są. Raczej jako kolejna maszyna.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 18

Postautor: Zepco » 19 cze 2017, 07:12

Zapytam z czystej ciekawości. Czy ktoś drukuje na takich prędkościach na niskobudżetówkach z pozytywnym efektem? Jeślli tak, to podajcie nazwę takiej drukarki.
Awatar użytkownika
dragonn
x 99

Postautor: dragonn » 19 cze 2017, 08:31

150-200mm/s na konstrukcji typu z stołem w Y jest raczej nieosiągalne, takie prędkości to tylko na na konstrukcjach z stołem w Z a nawet tutaj ciężko, chyba najbliżej osiągalne jest to na deltach.
LUME PRO - mody: E3D Lite6 w bowden + Titan, silniki 42BYGHM809
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Drukarka: Repliklon, i3 Z+200
x 107
Kontaktowanie:

Postautor: marek91 » 19 cze 2017, 11:01

Moim osobistym zdaniem zdecydowanie nie warto szaleć z prędkością druku, jaka to różnica czy prototyp będziesz miał za godzinę czy za trzy? Chcesz zamknąć cały projekt w 12 godzin? :)

Przy 150-200mm/s nie będziesz miał rozsądnej jakości, o ile taką prędkość uzyskasz.
Celuj raczej w 50-60mm...
Awatar użytkownika
McKee
x 69

Postautor: McKee » 19 cze 2017, 17:17

Stary poczciwy Ultimaker potrafi 200mm/s pociągnąć: https://www.youtube.com/watch?v=3cLbA7vVUM4
Tylko to musi być ten starszy (sklejkowy), w nowszych modelach podobno już nie da się tak ładnych wydruków produkować (kwestia wagi głowicy?). Virgin coś o tym pisał. On 120mm/s normalnie drukuje. Ja na Gate 2.0 zwykle 80mm/s (ze stołem w osi Y) - i ta drukarka daje radę - jakość jest akceptowalna (sztywna konstrukcja, szerokie paski itp).
Ale może wrócimy do właściwego tematu: jaka drukarka do biura?
Awatar użytkownika
McKee
x 69

Postautor: McKee » 19 cze 2017, 18:46

PS.: pojawił się dobry materiał do negocjacji: http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?p=17274#p17274 :good:
ruskiem

Postautor: ruskiem » 19 cze 2017, 19:58

Myślałem, że to forum ludzi, którzy znają się na częściach i składają maszyny sami, a tu mi polecają jakieś produkcyjne gotowce! :)

McKee pisze:Stary poczciwy Ultimaker potrafi 200mm/s pociągnąć

ultimaker 2 mówisz, http://allegro.pl/3d-reprap-ultimaker-2 ... 20725.html
warte tej ceny?
A można do niedo dorobić coś takiego jak prometheus system lub podobny?

Bo jednak chciałbym drukować z 2ch filamentów, czy jest jakiś fajny zamiennik tego systemu prometheus z kickstartera ?
https://www.distechautomation.com/produ ... eus-system

Bo za tyle $$$ to można mieć jakąś nową CR-10 z aliexpres albo gearbest która bardzo ładnie drukuje (reviewy jutub).

I na jutubie pokazują jak delty szaleją po 300 mm/s z akceptowalną jakością, to akurat u tevo little monster widzialem, ale ona kosztuje pod 3000zł, powyżej już hałturzy, ale 250-300? to jest coś. Tansze jak anycubic kossel delta ładnie robi na 150, a przy więcej to nie wiem, a cena to 950zł reviewy są dobre, mimo, że to chińczyk.

Poza tym w moim przypadku niemusibyć najwyższa precyzja w detalach, wystarczy zadowalająca na 4, 4-, a nawet 3+!

i nie do biura, a na biurko, do domu pierwszy model :)
Jakby było więcej to będzie dedykowane pomieszczenie.
SQ9KRD
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 10

Postautor: SQ9KRD » 19 cze 2017, 20:29

ruskiem pisze:Myślałem, że to forum ludzi, którzy znają się na częściach i składają maszyny sami, a tu mi polecają jakieś produkcyjne gotowce! :)

To co polecamy wynika z tego co sam napisałeś -
ruskiem pisze:Potrzebuję dobrać drukarkę, aby uniknąć błędów początkujących, oraz usług składania sprzętu i wstępnego przetestowania czy jest jak należy.

ruskiem pisze:ultimaker 2 mówisz, http://allegro.pl/3d-reprap-ultimaker-2 ... 20725.html
warte tej ceny?
A można do niedo dorobić coś takiego jak prometheus system lub podobny?

Jak sam widzisz sam "Prometeusz" o którym wspomniałeś to połowa twojego budżetu na drukarkę

ruskiem pisze:Bo za tyle $$$ to można mieć jakąś nową CR-10 z aliexpres albo gearbest która bardzo ładnie drukuje (reviewy jutub).

Wnioskuję iż twoja obecna znajomość tematu opiera się o wspomnianego przez Ciebie jutub`a. Porady które otrzymałeś są od ludzi którzy nie jedną rolkę filamentu przepuścili na swoich drukarkach więc są o niebo rzetelniejsze niż materiały "reklamowe".

ruskiem pisze:Tansze jak anycubic kossel delta ładnie robi na 150, a przy więcej to nie wiem, a cena to 950zł reviewy są dobre, mimo, że to chińczyk.

Znane są przypadki doliczenia cła i biznes nie wyszedł już tak kolorowo. Jeśli pań z chin dobrze opisze i masz szczęście owszem kupisz po atrakcyjnej cenie. Choć tu znów musiałbym zacytować pierwsze zdanie - "Potrzebuję dobrać drukarkę, aby uniknąć błędów początkujących,.....". Drukarki te też wymagają dopieszczenia by akceptowalnie drukowały w tych prędkościach. Acha i nigdzie nie zdefiniowałeś potrzebnego pola roboczego co przy Deltach może być ograniczeniem

ruskiem pisze:Poza tym w moim przypadku niemusibyć najwyższa precyzja w detalach, wystarczy zadowalająca na 4, 4-, a nawet 3+!

Tu ciężko ocenić jaka jakość cię zadowala gdyż każdy będzie miał inną skale porównawczą.
Może jakiś przykład, foto, by ocenić co oznacza ta +3..

Pozdrawiam
ruskiem

Postautor: ruskiem » 19 cze 2017, 20:47

Mam nadzieje tylko, że zostało to zrozumiane, że ja sam nie chcę skręcać fizycznie drukarki, chociaż skręcałem pare komputerów, to nie moje pole.

Posiadana przeze mnie obecnie wiedza, opiera się na materiałach gości o nie gorszej reputacji od Waszej, którzy dzielą się nią w formie wideo:)

Jaka jakośc mnie zadowoli, nic ciężkiego, to proste, weś najgorzej drukującą maszynę daj jej 1, weś najlepiej drukującą maszynę daj jej 5 ;>
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 20:55 przez ruskiem, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Usługi”