[ZU] Zlecę wydruk 3D PLA,ABS

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Awatar użytkownika
Paragon
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: [ZU] Zlecę wydruk 3D PLA,ABS

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 17:25

ale jajcowny temat wciągnąłem się jak w telenowelę i te zawirowania w scenariuszu lokalna firma z olx :)
sebiks

Postautor: sebiks » 14 wrz 2018, 17:28

Jaka powinna być cena tych wydruków, materiał PLA (100zl/kg) ? Cena żeby wilk był syty i owca cała.
Cena materiału podałem ponieważ wiem że są droższe.
Awatar użytkownika
Julian
Drukarka: Ultimaker 3
x 47
Kontaktowanie:

Postautor: Julian » 14 wrz 2018, 17:37

sebiks pisze:Jaka powinna być cena tych wydruków, materiał PLA (100zl/kg) ? Cena żeby wilk był syty i owca cała.

300 zl brutto.
To jest Uczciwa cena od ludzi którzy mają niskie stawki, a utrzymują firmy w tym kraju.
Oczywiście ktoś da 600 czy 900 i będzie wg niego mało opłacalne.

Policz same koszty. Prąd, materiał, eksploatację maszyny. Dodaj to że trzeba jej pilnować. Być może powtórzyć wydruk jak coś się stanie (nawet prąd wyłączą). Za tą robotę, 300 zł brutto byłoby atrakcyjną ofertą, a każda lepsza, okazją.
FlameRunner, jarn
Dystrybutor filamentów do drukarek 3D http://www.3Drukarki.pl
Awatar użytkownika
Paragon

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 17:39

Nie jestem przedsiębiorcą kupiłem drukarkę booooooo tak :) ale w moim skromnym mniemaniu na cenę wydruku powinno się składać tak:

- koszt materiału (wydruk to też często materiał na podpory, który jest wyrzucany, albo nie udany wydruk który trzeba wydrukować jeszcze raz)
- koszt zużycia energii, (drukarki są prądożerne moja w szczycie posysa 400W a najdłuższy wydruk trwał ponad 70 godzin)
- zużycie drukarki, awarie/naprawy itd., czyli po prostu amortyzacja
- koszt pracy pracownika ( jak jest firma i stawiamy kilka lub kilkanaście drukarek to samemu nie ogarniesz "raczej :)")
- zusy srusy opłaty

i tu na końcu ktoś może dodać zarobek :), z którego ktoś może zrezygnować jak chce Ci pomóc

Aha dodam na koniec że mowa o gotowych elementach bez dodatkowego projektowania modelowania 3D w programach CAD-owskich
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 501
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 wrz 2018, 17:40

sebiks pisze:
sp6vgx pisze:a ja się zapytam inaczej... sebiks zrobisz mi ten bajer po kosztach... W sumie mogę sobie wydrukować, ale nie mam zbytnio chęci i czasu szukać łożysk, prętów itd.

Niema sprawy. Będę zamawiał łożyska , pręty itd w większej ilości więc mogę Ci złożyć jeden zestaw po kosztach. Musisz tylko wydruki dostarczyć. Chyba że chcesz żebym wydrukował tu na miejscu.

A mnie też zrobisz? A jak dziesięć innych osób będzie chciało - też zrobisz?
Jak masz faceta robiącego zestawy wydruków po 20 zł to dobrze by było żebyś wydruki też załatwił, przy takiej cenie to aż szkoda żebyśmy sami to sobie drukowali i wysyłali do Ciebie. Może nawet zrobi jakiś rabat przy 10 kompletach?
Filip Misztal
filasklep.pl | właściciel

I love the smell of ABS in the morning...
sebiks

Postautor: sebiks » 14 wrz 2018, 17:48

Na zakończenie dodam iż mam potrzebne mi wydruki ,więc ja juz tego tematu nie ciągnę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Drukarka: Tronxy X5S
x 40
Kontaktowanie:

Postautor: MaxXxi47 » 14 wrz 2018, 18:03

A mnie nadal spokoju nie daje ten tekst ...

sebiks pisze:Wydruki otrzymałem.
Kruszyły,rozwarstwialy i łamały się w palcach.
Nic nie dało się z tego uratować.
Wylądowały w kuble.

Żałuję że nie zrobiłem zdjęć. Nie przypuszczałem że będą potrzebne. Nie sądzę żeby Leszek chciał bym je opublikował gdybyn6je miał.
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
Paragon

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 18:17

MaxXxi47 pisze:A mnie nadal spokoju nie daje ten tekst ...

sebiks pisze:Wydruki otrzymałem.
Kruszyły,rozwarstwialy i łamały się w palcach.
Nic nie dało się z tego uratować.
Wylądowały w kuble.

Żałuję że nie zrobiłem zdjęć. Nie przypuszczałem że będą potrzebne. Nie sądzę żeby Leszek chciał bym je opublikował gdybyn6je miał.

zgadzam się, jakaś spreparowana nakręcona antyreklama za to nie idzie się przypadkiem siedzieć, chodzi mi o podszywanie się pod osoby z imienia i nazwiska, bo tak jak sie wczytalem to niezła szopka :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 501
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 14 wrz 2018, 20:46

sebiks pisze:Pytanie czy ktoś tutaj wydrukował by to za 20zł?
Miałem ofertę za 100zł.
sebiks pisze:Jaka powinna być cena tych wydruków, materiał PLA (100zl/kg) ? Cena żeby wilk był syty i owca cała.

Nie wiem od kogo dostałeś wycenę 100 zł, ale jeśli to miałaby być cena od firmy, z paragonem, to traktowałbym ją jako podejrzanie niską, a przynajmniej nie wróżącą tej firmie sukcesu (utrzymania się na rynku, dalszego rozwoju). Julian podał dobry punkt zaczepienia: 300 zł brutto.
O ile dobrze pamiętam, na początku z ciekawości zobaczyłem co tam masz do wydrukowania i wyszło mi 250 zł brutto - a mnie ludzie z branży mówią, że tanio drukuję. Zresztą taka cena to tylko dlatego, że zrobiłbym to na warstwie 0,2 mm na jakiejś starej, mało wartej drukarce, co prawda przyzwoicie drukującej, ale jednak będącej starym gratem.
Komplet wykonany na drukarce, powiedzmy, lepszej i markowej (Zortrax M200) na warstwie 0,14 mm wyceniłbym w okolicach 500-550 zł brutto.
Cena materiału ma przy takich wydrukach małe znaczenie.

sebiks pisze:Mam 38 lat, pracuję i pracowałem . Wielekrotnie też pomagałem ludzią za "dziękuję" lub zaprzysłowiowe piwo . Myślałem że to wraca. Czasem ludzka wdzięczność dawala5mi więcej satysfakcji niż stówa.

Ująłeś mnie tym.
To bardzo fajnie, że jesteś takim fajnym facetem i tak fajnie pomagasz innym ludziom.
Ale przyjść w zupełnie nowe środowisko i od pierwszej wypowiedzi liczyć/oczekiwać(?)/wymagać(?!) od obcych ludzi tego samego?

sebiks pisze:Mógłbyś rozwinąć myśl "pokolenie dej"?

Chyba chodzi o to, co napisałem w poprzednik zdaniu, tyle że to IMO nie jest kwestia jakiegoś konkretnego pokolenia.

Paragon pisze:zgadzam się, jakaś spreparowana nakręcona antyreklama za to nie idzie się przypadkiem siedzieć, chodzi mi o podszywanie się pod osoby z imienia i nazwiska, bo tak jak sie wczytalem to niezła szopka :)

Troszkę się pogubiłem, kto pod kogo się podszywa / kto miałby pójść za to siedzieć?
Chcesz posadzić wszystkich, którzy napisali "to ja jestem Podwórek"? :P
Filip Misztal
filasklep.pl | właściciel

I love the smell of ABS in the morning...
Awatar użytkownika
Paragon

Postautor: Paragon » 14 wrz 2018, 20:55

FlameRunner pisze:Troszkę się pogubiłem, kto pod kogo się podszywa / kto miałby pójść za to siedzieć?
Chcesz posadzić wszystkich, którzy napisali "to ja jestem Podwórek"? :P

hehe spoko nie zrozumieliśmy się nie chce mi się rozpisywać ale reasumując chodziło mi o to że dziwne jest że ktoś oferuje sie że zrobi wydruki za free pod jakimś tu już nie nikiem tylko imieniem i nazwiskiem za reklamę i dobre słowo, a okazuje się że osoba zamiast podziękować pisze że wydruki są słabi i rozsypuja się w dłoniach po czym obie osoby obrazają się na cały świat zostawiają tylko po sobie informacje ze wydruki od "leszek_podworek" są slabe śmierdzi mi lichym przedstawieniem tak to widzę ja :)

Wróć do „Usługi”