[ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Navigare

[ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 12:12

Poszukuję osoby z Warszawy/okolic która ma doświadczenie w druku 3d do pomocy w złożeniu zamówionej drukarki, zrobieniu modów oraz przeszkoleniu. Jestem zupełnym amatorem i trzeba poświęcić napewno sporo czasu, mogę się rozliczać stawką godzinową lub z góry ustalonym ryczałtem. Elementy które chcę drukować są duże 40x40x20 i dość skomplikowane (duże kąty). Zależy mi, żeby zminimalizować ilość czasu na błędy, stąd pomysł dogadania się z kimś, kto za sensownym wynagrodzeniem pomoże mi to wszystko ustawić i wdrożyć. Drukarka jaką wybrałem to Tronxy X5SA 400. Jeśli trzeba więcej info proszę o kontakt przez PW.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 800
Kontaktowanie:

Re: [ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

Postautor: dziobu » 09 sty 2019, 12:35

Jeśli mam być szczery - złóż i odpal sam. Takiej pomocy szukaj dopiero jak będzie na prawdę źle.

Drukarka którą wybrałeś (ta półka, nie konkretnie ten model) wymaga znajomości tematu i obsługi sprzętu. Co i jak byś nie robił to tego nie ominiesz. A najszybciej i najlepiej nauczysz sie robiąc to wszystko samemu. Czas przeznaczony na to teraz zaowocuje w przyszłości - inaczej swoje zmarnujesz później walcząc z zatkaną głowicą czy krzywym stołem.

Jeśli nie chcesz marnować czasu na testy i naukę to zacznij od czegoś klasy Ultikamera/Zortraxa/Makerbota.
cardjunk, WillingMagic
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Awatar użytkownika
rafaljot
Zasłużony
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 599

Postautor: rafaljot » 09 sty 2019, 12:43

E tam. Nie słuchaj @dziobu. :) zawsze co dwie głowy to nie jedna.
Lume, Lume+
Velleman Vertex K8400x2
HyperCube Evolution ST 250
carving85

Postautor: carving85 » 09 sty 2019, 12:54

Tutaj zależy jak op do tego podejdzie. Jeżeli będzie to pomoc i wdrożenie to czegoś się nauczy i ominie go dużo ślepych zaułków w które może sam się zapędzić. Co innego jeżeli to by miało wyglądać że ma ktoś przyjść i zrobić za niego. Wtedy to sensu nie ma bo i tak się wyłoży na kolejnym trudniejszym wydruku bez osoby obok.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
x 800
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 09 sty 2019, 12:55

rafaljot pisze:zawsze co dwie głowy to nie jedna.

[OT]
Taaaak. Dwóch chłopów i drukarka. Żonom powiedzą że idą do kochanek, kochankom - że do żon, a tak na prawdę to otworzą po piwku i składać! testować! drukować!
Kolejke jeszcze do tego dołóżcie :P (mam projekt jak coś; można wcisnąć kit że to dla dzieci ;p)
[/OT]

A zasugoerwałem to z innego powodu - dopóki jest pomoc to jest fajnie, ale jak drukarka padnie z jakiegoś pierdołowatego powodu w niedziele wieczorem, a wydruk będzie potrzebny na poniedziałek, to zaczynają się schody. Tu chcę też zauważyć że patrzenie jak ktoś coś robi, czy nawet słuchanie poleceń - zabija kreatywność i inwencje własną. Po pewnym czasie człowiek niemal odruchowo czeka na sugestie czy instrukcje nawet z najmniejszymi pierdołami.
Ale co kto lubi. To tylko moje zdanie.

Tak, jestem Zosia-Samosia :D
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Navigare

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 13:44

Dzięki Panowie za wasze odpowiedzi, może napiszę bardziej o co chodzi. Prowadzę niewielką firmę, gdzie robimy na własny użytek prace badawczo-rozwojowe i testujemy nowe rozwiązania do naszych produktów. Drukarka jest po to, żeby sprawdzić kilka możliwych wariantów kształtu naszych nowych produktów i to przetestować w styczności z wodą (musi być szczelne). Nasze moduły mają wymiary 40x40x20 stąd rozmiar drukarki, chcę uniknąć klejenia, bo klejone były moduły które nam robiła inna firma na termoformowanie i to się nie sprawdziło (nieszczelności i parę innych problemów). Do tego chcemy mieć 100% kontroli nad procesem, bo już kilka razy ktoś nam obiecywał, że dowiezie i będzie super, a okazywało się drogo, źle i po terminie. Stąd pomysł na drukarkę 3d do szybkiego prototypowania, testów i późniejszego wdrożenia na wtrysk odrazu. Zortraxa rozważałem, ale żeby druknął mi w całości taki fragment to kilkanaście tysi i do tego jednego procesu się to nie kalkuluje.

Teraz - zależy mi na wsparciu kogoś doświadczonego, bo nie tylko ja jestem w tym zespole, ale jeszcze dwie inne osoby i one głównie odpowiadają za prace B+R. Każda godzina poświęcona na błędy to stracone pieniądze dla firmy. Stąd taki pomysł.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Drukarka: Delta Riva
x 111

Postautor: olo2000pm » 09 sty 2019, 14:03

Musisz jeszcze uwzględnić pomoc serwisową osoby, która podejmie się tego zadania. Myślę, że nie będzie z tym problemu po stronie osoby wykonującej to zlecenie, pytanie tylko czy bierzecie to pod uwagę? Najlepiej od razu się dogadać, bo to, że taką pomoc będziecie potrzebować to jest pewne.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
x 800
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 09 sty 2019, 14:19

Navigare pisze:Dzięki Panowie za wasze odpowiedzi, może napiszę bardziej o co chodzi. Prowadzę niewielką firmę, gdzie robimy na własny użytek prace badawczo-rozwojowe i testujemy nowe rozwiązania do naszych produktów.
Czyli coś jak ja ;)
Navigare pisze:Nasze moduły mają wymiary 40x40x20 stąd rozmiar drukarki,
W drukarkach tej klasy jakie mam, rozmiar stołu wynosi dokładnie tyle ile podali - co oznacza że detal musiałby dotykać z każdej strony krawędzi stołu. Innymi słowy - prostokąt o takim rozmiarze jest nieosiągalny. Nie wiem czy Ci to potrzebne, ale wspomniałem.
Ale od razu mówię że nie wiem jak to wygląda w tym konkretnym Tronxxy.
Navigare pisze:Do tego chcemy mieć 100% kontroli nad procesem, bo już kilka razy ktoś nam obiecywał, że dowiezie i będzie super, a okazywało się drogo, źle i po terminie. Stąd pomysł na drukarkę 3d do szybkiego prototypowania, testów i późniejszego wdrożenia na wtrysk odrazu.
Drukarka tej klasy też nie gwarantuje że będzie szybko i w terminie ;)
Navigare pisze:Zortraxa rozważałem, ale żeby druknął mi w całości taki fragment to kilkanaście tysi i do tego jednego procesu się to nie kalkuluje.
Ale wydrukuje. Załadujesz projekt, potniesz, wyślesz do drukarki i przyjdziesz jak skończy. Tanie drukarki tak nie działają - tu się urwie śrubka, tu sprzęgło będzie telepało czy inna prowadnica i wydruki wyjdą krzywe/brzydkie/dziurawe, tu padnie grzałka czy termistor. A na koniec i tak zapchasz dyszę bo w środku był zadzior.
Navigare pisze:Każda godzina poświęcona na błędy to stracone pieniądze dla firmy. Stąd taki pomysł.

Z tych godzin które wydasz na wsparcie będziesz mógł sobie tego Zortraxa kupić.

Chcesz drukować a nie grzebać. Więc kup drukarkę do drukowania a nie grzebania. Hobbyści w domu przeważnie nie mają presji i mogą sobie miesiącami wymieniać paski czy głowice. Ale żeby doprowadzić tanią drukarkę do stanu "włącz i działaj" to trzeba jednak poświęcić na nią trochę czasu i pracy. I to nie gwarantuje jej bezawaryjnej pracy (a tu się urwie kabelek, tu rurka obluzuje, itp). To dalej będzie tuningowany badziew i co byś nie zrobił to tego nie zmienisz (choćby dlatego że jakość użytych elementów jest średnio-niska).

I szczegół na koniec - na drukarce można wydrukować na prawdę wiele rzeczy. Zarówno testowych jak i użytkowych. To bardzo przydatne narzędzie w firmie - o ile nie sprawia problemów.

Nie namawiam Cię na zakup czegoś firmowego, ale...jakbym rzetelnie podliczył pracę którą poświęciłem na tuning i testy chłamu (Flsun i3 plus: https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=2304) to spokojnie bym na Ultimakera odłożył. A dalej mam chłam, tylko działąjący. I zawsze gdzieś tam "coś" jeszcze do poprawy. Jak w starym samochodzie.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D | Inne
Navigare

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 14:23

No mnie chodzi właśnie o taki pakiet - złożenie, modowanie, uruchomienie, szkolenie oraz późniejszy serwis. Z tym, że bardziej stawiam na kogoś zajmującego się tym hobbystycznie i np. mającego prywatnie tą drukarkę Tronxy niż obsługę przez firmę, która będzie mnie koniecznie starała się przekonać na kupno drukarki którą oni sprzedają. Analizowałem ten temat jakiś czas temu i wtedy właśnie koszty mnie wystraszyły - 2-3 lata temu to było kilkadziesiąt tysięcy, teraz pewnie kilkanaście - to dalej dużo za dużo w porównaniu z tą drukarką z Chin za niecałe 2 tys. Zamawiam trochę elektroniki z Chin i widzę jak się jakość, ale i też design poprawił i powiem Wam, że jako przedsiębiorca, coraz bardziej się ich obawiam ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 710
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 14:26

1. To się niekoniecznie da tak, że ktoś przyjdzie raz, posiedzi (ty)dzień lub dwa i sprawa będzie załatwiona. Jeśli nie macie (Ty i Twoi pracownicy) zamiaru się dość gruntownie doedukować z zakresu druku FFF (i kaprysów taniutkich drukarek), potrzebujecie mieć kogoś na stałe - w sensie kogoś, kto jest gdzieś niedaleko, jest dyspozycyjny, w razie czego dotrze do Was w ciągu powiedzmy kilku godzin, zrobi co trzeba (naprawi drukarkę, poprawi profil druku, przygotuje do druku jakiś problematyczny model) i wystawi FV.

1a. Ewentualnie jednak przekonać się do zlecania druku.

2. Wydruki z FFF na ogół nie są szczelne. Licz się z tym, że może się nie udać stworzyć profilu druku dającego 100% szczelne wydruki i trzeba będzie je na przykład lakierować.

3. Piszesz o modułach 40x40x20, a potem wspominasz, że rozważałeś drukarkę Zortrax, z których największy model ma około 30x30x30?

4. Drukarka 40x40x40 to duża drukarka, a wydruk 40x40x20 to duży wydruk. Tutaj czas druku będzie liczony w dniach, a w tym czasie dużo złych rzeczy może się stać, zwłaszcza w przypadku taniutkiej drukarki.
Filip Misztal
filasklep.pl | właściciel

I love the smell of ABS in the morning...

Wróć do „Usługi”