[ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

[ZU] - Zlecę Usługę (druku, wycinania, naprawy...), [WU] - Wykonam Usługę
Navigare

Re: [ZU] zlecę złożenie/mody/wdrożenie drukarki 3d

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 14:27

@dziobu - masz dużo racji w tym co piszesz, tylko u mnie wydatek na urządzenie na poziomie kilkanaście tys. jest zupełnie nieopłacalny, taki moduł robimy tylko raz i mi finansowo się to nie spina, wtedy lepiej zlecić wydrukowanie projektów gdzie indziej.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1055
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 14:28

5. A powiedz szczerze: na jaką wycenę takiej usługi (pakietu usług) liczysz?
Filip Misztal
filasklep.pl - sklep z filamentem
drukarnia 3D „Ocelot” - druk 3D Olsztyn

I love the smell of ABS in the morning...
Navigare

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 14:38

Możliwie efektywną: jakość/cena.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Drukarka: Delta Riva
x 186

Postautor: olo2000pm » 09 sty 2019, 14:56

Navigare pisze:No mnie chodzi właśnie o taki pakiet - złożenie, modowanie, uruchomienie, szkolenie oraz późniejszy serwis. Z tym, że bardziej stawiam na kogoś zajmującego się tym hobbystycznie i np. mającego prywatnie tą drukarkę Tronxy niż obsługę przez firmę, która będzie mnie koniecznie starała się przekonać na kupno drukarki którą oni sprzedają. Analizowałem ten temat jakiś czas temu i wtedy właśnie koszty mnie wystraszyły - 2-3 lata temu to było kilkadziesiąt tysięcy, teraz pewnie kilkanaście - to dalej dużo za dużo w porównaniu z tą drukarką z Chin za niecałe 2 tys. Zamawiam trochę elektroniki z Chin i widzę jak się jakość, ale i też design poprawił i powiem Wam, że jako przedsiębiorca, coraz bardziej się ich obawiam ;)

Doskonale Cię rozumiem. Sam współpracuje na tej zasadzie z jedna firma i gdybyś był z Poznania to na pewno byśmy się dogadali:)
Awatar użytkownika
Julian
x 85

Postautor: Julian » 09 sty 2019, 14:59

Navigare pisze:Możliwie efektywną: jakość/cena.

2 tysie + doliczając mody + doliczając osobę do tego = 2+X.
Za 5-6 tys brutto można wyrwać nowego M200.
Z tym, że będzie trzeba kleić. Ale można to skleić i pokryć tak dodatkowymi warstwami, że nie będzie przeciekać.
http://www.3Drukarki.pl - Najlepszy sklep z drukarkami 3D i filamentami w Polsce
Navigare

Postautor: Navigare » 09 sty 2019, 15:05

Kurczę Panowie - ale mi mieszacie, ale lubię słuchać mądrzejszych od siebie. Tego m200 to naprawdę rozważałem, ale to klejenie mnie mocno odrzuca - zawsze to jest kolejny, dodatkowy proces. Natomiast nie miałem wiedzy, że druk 3d nie jest szczelny, wydawało mi się że jest to trwale sklejone/zgrzane. W module nie występują duże ciśnienia, ale nie powinien przeciekać, więc skoro i tak mamy to lakierować, może te sklejanie nie będzie takim problemem. Ten m200 to rzeczywiście jest taki plug&play?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1055
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 15:17

Navigare pisze:nie miałem wiedzy, że druk 3d nie jest szczelny, wydawało mi się że jest to trwale sklejone/zgrzane.

Ten m200 to rzeczywiście jest taki plug&play?

Jest sklejone/zgrzane, ale to są ścieżki i warstwy, między którymi mogą występować szczeliny i otwory.

W porównaniu do tego, co kupiłeś - TAK.
Filip Misztal

Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
x 223

Postautor: emartinelli » 09 sty 2019, 15:18

Navigare pisze:...Ten m200 to rzeczywiście jest taki plug&play?

Jak kupujesz nową drukarkę i oryginalne filamenty to tak jest.
Awatar użytkownika
Julian
x 85

Postautor: Julian » 09 sty 2019, 15:21

Navigare pisze:Ten m200 to rzeczywiście jest taki plug&play?

Tak jest. Zwłaszcza jak używasz materiałów oryginalnych.
Jako zastępstwo można używać kilka sprawdzonych produktów polskich. Np. ABS+ Devil Design, ABS i ABSPLUS Fiberlogy czy SMART ABS Sprctrum Filaments.

Warto wspomnieć że z PLA i PETG, nie podrukujesz, nie zmieniając hotendu np na Micoswiss

FlameRunner pisze:mogą występować szczeliny i otwory.

Dlatego warto potraktować model np. żywicą.
http://www.3Drukarki.pl - Najlepszy sklep z drukarkami 3D i filamentami w Polsce
Awatar użytkownika
FlameRunner
Administrator
x 1055
Kontaktowanie:

Postautor: FlameRunner » 09 sty 2019, 15:33

Co do M200, takie "kloce" jak zamierzasz drukować, pewnie trzeba by dla ułatwienia drukować z PET-G lub nawet PLA, do czego "stary" M200 (wersja bez plusa) nie nadaje się bez modyfikacji. Tobie by się raczej przydał Ultimaker 2+ lub nawet Original+. Albo chociaż Prusa i3 MK2S lub MK3 - którą trzeba złożyć, ale w porównaniu do Tronxy jest to dużo lepiej udokumentowane, a sama drukarka po starannym złożeniu od razu powinna nadawać się do użytku.

A wracając do pierwotnego tematu, pytanie jaki dokładnie zakres usług miałby wchodzić w grę.

Czy:
- w miarę staranne poskładanie,
- wykonanie dwóch-trzech modyfikacji/poprawek znalezionych w internecie,
- zainstalowanie slicera, wgranie profilu druku znalezionego w internecie, pokazanie "tu się wrzuca model" i zrobienie wydruku testowego,
- liczenie, że od tego momentu będzie to jakoś działać?

Czy raczej tak jak robi @dziobu ze swoimi drukarkami:
- bardzo staranne poskładanie,
- wykonanie szeregu modyfikacji i poprawek mechanicznych oraz elektrycznych (w tym wymiana niektórych elementów na lepsze, np. głowicy lub zasilacza), popartych dziesiątkami godzin testowych wydruków,
- wgranie nowego firmware z samodzielnie wykonaną konfiguracją, popartą dziesiątkami godzin testowych wydruków,
- stworzenie od zera profilu druku (lub kilku) popartych setkami godzin testowych wydruków (a to wcale nie jest dużo przy takim obszarze roboczym i testach na dużych wydrukach),
- i do tego przyzwoite przeszkolenie z obsługi slicera, z wytłumaczeniem działania kilkudziesięciu najważniejszych parametrów?
Filip Misztal

Wróć do „Usługi”