RFID na odległość min 50cm

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

RFID na odległość min 50cm

Post autor: samezrp »

Tak się zapytam czy zna ktoś rozwiązania na czytnik RFID, który przeczyta kartę z odległości ok 50cm?
Kot mi jeden się rozbrykał ze szczaniem i chciałbym zamontować spray wyzwalany obecnością kota. Na ruch nie zda egzaminu, bo to różne miejsca, używane przeze mnie też, a tak na szyi bym szmacie zawiesił i by wyzwalała. Te co znalazłem to na ok 6cm działają. Nie namówię kota, zeby przed zeszczaniem przytulił się do czujnika... :/
O coś takiego bym chciał wyprodukować:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ray89M2tehU
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: mcxmcx »

Zrób dwustrefowa czujkę ruchu. Jak nisko to spory, jak nisko i wysoko to nie wyzwala. RFID nie ogarniesz na 50.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
mscichu
Postów w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: mscichu »

Poszukaj na 125kHz. Są same moduły. Do tego wielkościowo dużą antenę (są różne rodzaje) trzeba dobrać doświadczalnie. Ogólnie samo 125kHz ma dużo większy zasięg niż 13,5MHz
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: samezrp »

Patrzyłem na 125kHz, samo to, że mniejsza częstotliwość, to już większy zasięg. Chyba będę musiał kupić i pokombinować z antenami. Dzięki za potwierdzenie kierunku :)
Awatar użytkownika
Sekal
Postów w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2016, 00:50
x 40

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: Sekal »

A może pętla indukcyjna pod dywanem i magnes neodymowy na szyi?
- Dni Druku 3D, Kielce
- Drukarki w układzie delta
- Drukowanie z mas
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: Kopytko »

A najlepiej wokół kwiatka rozciągnąć pastuch i po problemie, nauczy się szybko. :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 4
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: samezrp »

Nie prowokujcie, bo może się to dla kotka źle skończyć :P Poza tym to nie kwiatek. Kwiatek to na filmie. U mnie... parę miejsc. Chodzę po chałupie jak pies szukając suki w rui, tylko ja szukam źródła dziwnej, niesamowitej woni. Już mi czasem na dworze kocim szczochem jedzie.
Ale ta pętla i magnes... nie głupie...
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: Kopytko »

A masz kotke czy kota? Sterylizowane czy nie? Miałem taki sam problem, wiem co to znaczy:/
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: McKee »

samezrp pisze:Nie prowokujcie, bo może się to dla kotka źle skończyć :P
Po sterylizacji kotu przechodzi - byłem przeciwny krzywdzeniu kota ale żona zawiozła kota do weterynarza po którymś takim numerze (odnaczył nowo-zakupioną skórzaną torebkę). Skończyło się sikanie w domu.

A wracając do elektroniki: są czytniki RFID działające na kilka metrów (różne bramki dla samochodów), tylko urządzenie musi mieć zasilanie (mała moc, bateria pastylkowa - dało by się zrobić / zamocować na kocie - to chyba jest pomysł na coś czego na rynku nie ma - tak sobie myślę, że sam bym kupił taki odstraszacz, bo kot lubi spać na dachu samochodu lub siedzeniu motocykla - ślady błota zostawiając (tylko czemu mści się na mnie a nie na mojej żonie?)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: RFID na odległość min 50cm

Post autor: Kopytko »

Potwierdzam , moja kotka sikała po ścianach nawet, pryskała jak kocur. Po sterylizacji przeszło wszystko i skończyły się te jęki jej co 2 tygodnie bo miała ruje:P Więc moze jednak warto to wykonać, jak sika to podobno się meczy bo robi to w jakimś stanie i jak jest nagminne to podobno lepiej sterylizować. Może nie na temat to co pisze , ale efekt jest taki aby przestał kociak sikać:) Wiem jak to działa na nerwy...
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”